Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Mamusiowe pogaduszki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 185, 186, 187  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 4 Gru 2014, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się cieszę z rocznego macierzyńskiego, zwłaszcza, że mam z pracy 1900 zł język czyli więcej, niż z nadgodzinami zarabiałam po odjęciu kosztów dojazdu lol

Więc mogę powiedzieć, że jeszcze zarobiłam Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Czw 4 Gru 2014, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, to przede mną 1,5 roku siedzenia w domu z małą oczko jak ja się z tego cieszę uśmiech
Może i dłużej...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 4 Gru 2014, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny mamy problem. Odkąd Lena skończyła rok, a ja poszłam do pracy, to moje dziecko dziwnie śpi, albo nie chce wcale. Wieczorem w ogóle nie chce iść spać :/ W ciągu dnia przesypia dwa razy po 2h. Ale wieczorem jest tragedia. Usypiamy ją 2 godziny. Pada, a za chwilę się podnosi i ryk. I tak jest w kółko. Czy to jakiś skok rozwojowy, czy może brakuje jej rodziców i nie chce iść spać, bo wie, że jak się obudzi to my musimy się zbierać? Ja już głupieję.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Czw 4 Gru 2014, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atina napisał:
Dziewczyny mamy problem. Odkąd Lena skończyła rok, a ja poszłam do pracy, to moje dziecko dziwnie śpi, albo nie chce wcale. Wieczorem w ogóle nie chce iść spać :/ W ciągu dnia przesypia dwa razy po 2h. Ale wieczorem jest tragedia. Usypiamy ją 2 godziny. Pada, a za chwilę się podnosi i ryk. I tak jest w kółko. Czy to jakiś skok rozwojowy, czy może brakuje jej rodziców i nie chce iść spać, bo wie, że jak się obudzi to my musimy się zbierać? Ja już głupieję.


A próbujesz się z nią położyć? (tak, wiem, wg superniani to nie jest wychowawcze...)
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 4 Gru 2014, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że tak. Wszystko próbujemy. Już prawie zasypia, ma zamknięte oczy, a zaraz otwiera, złości się i podnosi. I ciągnie do drugiego pokoju, albo na dół do babci, żeby tylko nie spać. A jak wracamy do sypialni to jest ryk, bo wie, że musi iść do łóżka. I tak się dzieje, jak w bujaczku ją usypiam, we wózku, na rekach, w naszym łóżku. No wszędzie, gdzie wcześniej zasypiała bez problemu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Czw 4 Gru 2014, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na mojego syna zawsze działa drapanie po plecach uśmiech tj, bardziej mizianie.
Może jeszcze tego spróbuj. Kurczę, ciężka sytuacja. Ja młodego kładłam do łóżeczka miziałam po plecach, czytałam bajeczkę (której wówczas i tak nie czaił) i ładnie zasypiał.
A może na kolację za dużo cukru dostaje i to ją pobudza?
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 5 Gru 2014, 7:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na długo do pracy wychodzisz? ile z nią tak naprawdę jesteś. Jak dla mnie może to być efekt tego że nagle mamusi zabrakło, albo za dużo śpi w dzień. Jak mi się Dorotka przestawiała na nie spanie w dzień albo na spanie raz dziennie to nie szło jej uśpić przed północą.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 5 Gru 2014, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, to może być efekt tego że poszłaś do pracy. Im dziecko starsze, tym gorzej to znosi smutny
Ja pierwszy raz do pracy poszłam, jak Di miała prawie 3latka. Oj ciężko był to okres, ciężki. Po tygodniu pracy, jak przychodziłam do domu, to jakby inne dziecko- nie słuchała się, pyskowała, robiła na złość i na przekór. No istna tragedia. Ja po pracy zmęczona i jeszcze w domu z nią wojowania.
Natomiast teraz przy tej drugiej, do pracy poszłam jak miała 5,5miesiąca. Bardzo szybko się przestawiła na to, że mnie nie ma i zostaje tylko z tata.

Druga sprawa, że Lenka jest teraz w takim wieku, ze chyba najbardziej potrzebuje rodziców i najbardziej odczuwa ich brak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pią 5 Gru 2014, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może lepiej by było, żeby ona też szła do swojej "pracy" - jakiś żłobek, klub malucha. Wtedy pewnie byłoby jej łatwiej. A tak, zostaje w domu w przestrzeni, gdzie zawsze była mama a tu nagle jej nie ma.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią 5 Gru 2014, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a rano jak wychodzisz do pracy to Lenka Cię widzi?czy jeszcze śpi?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 185, 186, 187  Następny
Strona 147 z 187

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group