Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Mamusiowe pogaduszki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 145, 146, 147 ... 185, 186, 187  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 3 Gru 2014, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
Marga, ale dochody beda Wam brali za 2013 lub 2014, w zaleznosci kiedy papiery zlozycie uśmiech Jak do konca listopada zlozycie, to za 2013, a jak pozniej, to za 2014.
My robilismy jedno podejscie do becikowego, koncem listopada skladalismy papiery, bo jak zwykle zeszlo troche, to sie okazalo, ze dla pana urzednika paszport nie jest dowodem tozsamosci rodzica (a mezowi akurat dowod sie skonczyl i byl w trakcie wymiany), uczepili sie jeszcze jednej rzeczy i od nowa papiery kompletujemy za 2013 rok teraz. Jeszcze jednego zaswiadczenia mi brakuje. Cyrk na kolkach.


Interesujące podejście, bowiem ja nawet ślub na paszport wzięłam...okazywałam go we urzędach i nie było problemu.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Sro 3 Gru 2014, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga napisał:
Ale za 2013, skoro rodzę w 2015? Dziwnie jakoś uśmiech.

Dziwnie. Ale analogicznie u nas bylo - za 2012 lub 2013.

Pearl, jak zwrocilismy uwage, to sie doczepil czego innego i papierow koniec koncow nie przyjal.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Sro 3 Gru 2014, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmm

Zaraz zaraz język Papiery za poprzedni rok rozliczeniowy, sklada się od 1 listopada oczko

Więc my, gdybyśmy składali jeszcze do 31 października, składalibyśmy za 2012 rok... (heh ale w październiku nie mieliśmy wszystkich dokumentów, bo tak to becikowe by nam przysługiwało :/)

Więc do końca października, nie listopada oczko

Marga, jak będziesz się starała o becikowe w 2015 roku, to papiery musisz złożyć do końca października za 2013 rok uśmiech
Od 1 listopada będzie to już rok 2014 oczko
_________________



Ostatnio zmieniony przez Rashel dnia Sro 3 Gru 2014, 15:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Sro 3 Gru 2014, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rashel, racja uśmiech Myslalam "do listopada", czyli "do konca pazdziernika", a napisalam "do konca listopada" język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Sro 3 Gru 2014, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chore to nasze "prawo".
My się też nie załapaliśmy na becikowe. Marny tysiąc złotych pożal sie Boże, a musisz się nalatać i naprosić i nabłagać urzędników o coś co CI się należy... I to jest ta polityka prorodzinna, nic tylko rodzić dzieci, a potem żebrać na ulicy. Ważne żeby nowych przyszłych podatników przybywało...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 3 Gru 2014, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zanim poszliśmy złożyć, na wszelki wypadek przeliczyliśmy sobie jeszcze w domu czy nam będzie przysługiwał, czy sobie odpuścić załatwianie. Całe szczęście, że był brany dochód za 2012r język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamika88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 920

PostWysłany: Sro 3 Gru 2014, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny a do średniej wchodzi już dzidziuś jak się będziemy starać o becikowe? Bo jak z bąbelkiem to się powinniśmy załapać a jak policzą, że dochód był wówczas na osoby to zero szans... Tak jak piszecie marne 1000 zł a biegania z tym... I te kryteria dochodowe... To tak jakby po prostu chcieli dać tylko tym najbiedniejszym rodzinom co niejednokrotnie wiąże się z tym, że becikowe dostają rodziny patologiczne i potem zamiast na dziecko to kasa idzie na oblewanie narodzin...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Sro 3 Gru 2014, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lamika - po narodzinach, dochód jest liczony na wszystkich członków rodziny, łącznie z dzieckiem...

Śmieszne to jest, bo nam nawet na 4 osóby lipa wychodzi :/ do tego moje alimety też muszę wykazywać. Bez tego dochodu ze sprzedaży, zmieścili byśmy się w progu dochodowym z palcem w tyłku :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Czw 4 Gru 2014, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam wrażenie, że to jest zrobione tak, żeby oficjalnie było a nieoficjalnie, żeby jak najmniej ludziom dać.

Mnie temat w sumie i tak nie dotyczy, bo za chiny ludowe w tych progach się nie zmieścimy. Ale wg mnie powinni brać tylko dochód z PIT-37.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Czw 4 Gru 2014, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też zbieranie trwało wiecznośc bo ciągle czegoś brakowało, nie tyle u mnie bo miałam umowę o pracę ale u M.(bo ma działalnośc) Koniec końców becikowego nie dostaliśmy dochód był wyższy o 40 zł niż próg Rolling Eyes
Tak więc polityka prorodzinna jest po prostu zajebista w tym kraju -się dziwią że dzieci mało ludzie mają. Dobrze że chociaż na roczny macierzyński się załapałam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 145, 146, 147 ... 185, 186, 187  Następny
Strona 146 z 187

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group