Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ZAPROSZENIA-KIEDY ZAPRASZAĆ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 26 Paź 2014, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rammsteinowa nikogo nie wyśmiewam. Jeśli tak to odebrałaś, to bardzo przepraszam uśmiech. Wyraziłam swoje zdanie, bo dla mnie jako gościa, to byłby nieco bulwersujący fakt, że Para Młoda w zaproszeniu nie poinformowała o miejscu przyjęcia weselnego. Faktycznie nie wiedziałam, w jakim stylu ma się odbyć twój ślub i może zbyt pochopnie oceniłam twój "pomysł". Aczkolwiek należałoby mieć zawsze na uwadze, że na forum, co jakiś czas, pojawiają się nowe osoby (takie, jak ja uśmiech ) i można by bardziej doprecyzowywać swoje pytanie, tak żeby było wiadomo, o co rzecz się rozchodzi, żeby potem nie było takich nieporozumień. Nie śledzę historii każdej z forumowiczek.
Jednak niezależnie, czy ślub będzie miał inny styl niż tradycyjny, czy odbywa się w Polsce, czy za granicą, to uważam, że to nie ma znaczenia - zaproszenie rządzi się swoimi regułami.
Escherichia ma rację, dla własnego komfortu psychicznego - ja jako gość chciałabym wiedzieć, gdzie odbędzie się przyjecie Młodych - właśnie ze względu na dojazd, na dopasowanie odpowiedniego ubioru i wielu innych czynników oczko Poza tym, też nie każdy gość musi lubić niespodzianki oczko i może się z tym źle czuć, idąc na takie wesele.
Ja jestem jednak tradycjonalistką - która, co prawda lubi czasami jakieś "udziwnienia", lubi zaskoczyć - ale jednak wszystko w granicach tej tradycji oczko
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czerwony kotek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 567
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Nie 26 Paź 2014, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my zaczęliśmy zapraszac w marcu, wszystko poszło sprawnie, częśc zaproszeń rozdaliśmy a częśc poszła priorytetem... jedno nigdy nie dotarło do adresata, Michał miał zatańczyc na naszym weselu, nie zatańczył bo w marcu został śmiertelnie potrącony przez pijanego kierowcę [*] Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

dodam, że nasze zaproszenia były robione przez moją mamę Very Happy Very Happy Very Happy
haha, czyli unikatowe i tylko nasze, ludziom się podobały...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZróbSWÓJŚlub
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 40
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 22 Lis 2014, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim przekaże się zaproszenia warto jeszcze wysłać save the date żeby z dużym wyprzedzeniem poinformować o dacie ślubu jeszcze bez szczegółów odnośnie godziny ceremonii czy miejsca przyjęcia weselnego. O co chodzi z save teh date. Zobaczcie u nas uśmiech http://zrobswojslub.pl/save-the-date/
_________________
Zapraszam na bloga uśmiech
zrobswojslub.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 26 Lis 2014, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to jest zupełnie zbędne. Kolejna niepotrzebna nowość związana z organizacją wesela. Ciekawe, co jeszcze wymyślą ci, co chcą zarobić na przyszłych nowożeńcach. Jakoś od zawsze wręczało się gościom tylko zaproszenia z odpowiednim wyprzedzeniem i nie było problemu. Gdybym wręczyła gościom owe save the date, to nie wiedzieliby, po co im coś takiego i co mają z tym zrobić. Zresztą rodzina czy przyjaciele dobrze wiedzą, kiedy będzie nasz ślub, zanim jeszcze dostaną zaproszenie. Takie wieści szybko się rozchodzą.
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tysia1805
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie 30 Lis 2014, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam:) jestem tu nowa więc z góry przepraszam jeżeli moje pytanie już się tu kiedyś pojawiło ale nie sposób ogarnąć całości forum:)

Mam problem odnośnie informacji o przyjęciu weselnym dla gości. Moje przyjęcie nie będzie tradycyjnie trwało do białego rana ale skończy się o północy. Zastanawiam się czy poinformować o tym w zaproszeniach czy może wystarczy wspomnieć po uroczystości w USC? Może któraś z Was też miała takie krótsze przyjęcie?
z góry dziękuję za odp uśmiech
Pozdrawiam uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Nie 30 Lis 2014, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tysia najlepiej będzie wspomnieć o tym przy zapraszaniu (czy to osobistym czy przez telefon ) uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
geoAsia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 732
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Nie 30 Lis 2014, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się - przy zapraszaniu można wspomnieć, ze przyjęcie będzie do północy. A na przyjęciu możecie mieć jakiś element wieńczący imprezę - w stylu fajerwerki o północy. Wtedy mówiąc, że na zakończenie pojawią się fajerwerki - wtedy dacie znać o zakończeniu zabawy. (to tylko przykład).
U mnie wesela wyglądają zupełnie inaczej niż w opowieściach forum - śluby odbywają się o 12/13, a impreza kończy się ok 1/2 w nocy i nie zdarza się, że siedzi ktoś dłużej.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 30 Lis 2014, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się zgadzam z dziewczynami, lepiej o tym poinformować przy zapraszaniu. Nasze przyjęcie też nie było całonocne i też uprzedzaliśmy gości, że o konkretnej godzinie jest koniec przyjęcia. A lepiej powiedzieć wprost, bo z tym czytaniem dokładnie zaproszeń to czasem różnie bywa Wink
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 1 Gru 2014, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też uważam, że należy gości uprzedzić o godzinie zakończenia przyjęcia.
U mnie jest tak, że przyjęcie zacznie się gdzieś koło 15:30-16:00 (ślub o 14:00) i będzie trwać do białego rana, do ostatniego gościa. W mojej rodzinie zdarzało się, że wesele trwało nawet do 6 rano, jeśli goście super się bawili Very Happy Nasz zespół jest wynajęty na 12 godzin, ale jeśli zdarzy się, że goście nie będą chcieli jechać do domu i będą chcieli dalej się bawić, to zespół będzie grać do upadłego oczko W końcu wesele ma się raz w życiu oczko
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tysia1805
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto 2 Gru 2014, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odp:) Nie do wszystkich jesteśmy w stanie osobiście dostarczyć zaproszenia ale na pewno telefonicznie ich poinformujemy uśmiech No to teraz muszę znaleźć tylko jakieś ładne zaproszenia i do dziełauśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108  Następny
Strona 104 z 108

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group