Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Szczepienia i badania
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 53, 54, 55  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Nie 26 Paź 2014, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zrozumiałam, że chłopiec był szczepiony w przychodni ale kwalifikowała go pielegniarka a nie lekarz. A Karolina podaczas szczepień w szkole była również kwalifikowana przez pielęgniarkę - co jest dla mnie naprawdę dziwne.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Nie 26 Paź 2014, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shadow's wife napisał:
Nikt Cię tu nie ma za oszołoma i idiotkę, nikt Ci nie będzie wydzielał miejsca gdzie masz się wypowiadać a gdzie nie... Z Twoich wypowiedzi wynika jednak, że to właśnie Ty masz za idiotów ludzi, którzy szczepią swoje dzieci i to jest niefajne.


oklaski
Ja niestety tez tak odbieram wypowiedzi Karoliny.

Nie chodziło mi o to, żeby dyktować Ci, gdzie masz się wypowiadać a gdzie nie, przepraszam jeżeli tak to zabrzmiało. Jednak podchodzisz do tematu bardzo emocjonalnie i momentami nas jednak atakujesz. Może chwila wytchnienia dobrze Ci zrobi?

Wiem, że Karoliny są uparte i łatwo nie odpuszczają oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 26 Paź 2014, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaje, że ja też na coś byłam szczepiona w szkole, ale na co to nie wiem... Rolling Eyes

Wiecie, że h&m dofinansowuje szczepionki? Dotyczy to niektórych produktów, h&m przekazuje 10% od ceny dla unicefu uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Nie 26 Paź 2014, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w szkole przy szczepieniach, zawsze obok higienistki była Pani doktor z pobliskiej przychodni.
Osobiście nie znam nikogo z poważnymi skutkami poszczepiennymi (nie wliczam podwyższonej temp., zaczerwienienia itp). Moja ciocia, która teraz pracuje na wewnętrznym, a kiedyś była położną, sama radzi mi szczepić, więc taką podjęłam decyzję.
Karolinko wiadomo, chyba każda z nas czytała o szczepionkach. Ale zawsze można wyczytać dwie strony. Jedną skrajność i drugą. I człowiek po prostu głupieje. Nhele bardzo dużo mądrych słów tu napisała uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Nie 26 Paź 2014, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie sobie postawiłam teraz zadanie zebrać jak najwięcej naukowo popartych materiałów, żeby być 100% pewną swojej deyczji....
Niestety martwi mnie kwestia, że czysto naukowych opracowań jest niewiele- a na wielu stronach internetowych skądinąd słuszne postulaty o szczepieniach, okraszone są już skrajnymi postawami rodziców typu dieta bezglutenowa, wegańska dla całej rodziny, chodzenie tylko do homeopaty i różne takie filozofie, co mnie dość zniechęca.... Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Pią 31 Paź 2014, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w końcu zapadła decyzja co do szczepień. Staś dostał dziś II dawkę przeciwko WZW B, resztę szczepień będzie dostawał pojedynczo co 2 tygodnie. Jeśli nie będzie niepożądanych reakcji, to kolejne szczepienia będziemy podawać jako skojarzone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sob 1 Lis 2014, 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wiem, czy sama siebie nie wkopałam Sanepidowi, byłam ostatnio na wizycie i lekarka zapisała- mama tymczasowo odmawia szczepień Cool ...

Rozmawiałam z jednym lekarzem, podobno przeszedł gehennę z naszym sanepidem, żeby nie szczepić swoich dzieci.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Sob 1 Lis 2014, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas po rozmowie z lekarką, padła decyzja na 6w1 i nie szczepienie na meningokoki i pneumokoki. Tu akurat z lekarka jestesmy zdania, że to i tak w 100% nie uchroni dziecka... (no i tu wciaz pamietam słowa lekarki od choób zakaznych, która się zajmowała Adamem, która nam odradzała te szczepienia)...

Nie wiem, czy robie źle, czy dobre... Wiadomo, chce jak najlepiej dla małej...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Sob 1 Lis 2014, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiadomo, że każda matka chce dla dziecka jak najlepiej, jedni piszą szczepić inne broń Boże, samemu trzeba zdecydować po której jest się stronie, w internecie można napisać wszystko...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pon 3 Lis 2014, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pluszak napisał:
wiadomo, że każda matka chce dla dziecka jak najlepiej, jedni piszą szczepić inne broń Boże, samemu trzeba zdecydować po której jest się stronie, w internecie można napisać wszystko...


Dokładnie. A konsekwencje nie szczepienia lub szczepienia zawsze poniesie dziecko i w drugiej kolejności rodzice.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 53, 54, 55  Następny
Strona 48 z 55

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group