Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jakie nazwisko
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kingarej
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 45

PostWysłany: Pon 6 Paź 2014, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nazwisko Ci się podoba to raczej nie ma problemu, gorzej jak trudno Ci rozstać się ze swoim, a nowe kompletnie nie pasuje do imienia:D ja się nie zdecydowałam na zmianę nazwiska pozostałam przy swoim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ayame
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 28
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 7 Paź 2014, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zostawiam swoje. I potencjalne dzieci tez będa miały moje. Mój partner chyba zostanie przy swoim, choc była rozważana zmiana z jego strony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marti1987
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 263

PostWysłany: Pią 10 Paź 2014, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się zastanawiam nad zostaniem przy swoim... kiedy tylko o tym mówię znajomi na mnie dziwnie patrzą Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kingarej
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 45

PostWysłany: Pią 10 Paź 2014, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety nie dla wszystkich taka decyzja jest zrozumiała, większość robi tak jak nakazuje tradycja, a nie tak jak chce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 13 Paź 2014, 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę za męża mojego R. w całości, łącznie z jego nazwiskiem Very Happy

A co do zaproszenia... jeśli kobieta jest już po ślubie cywilnym i przyjęła nazwisko męża, to w zaproszeniu powinna wpisać właśnie to nazwisko, np. Anna Kowalska*; ewentualnie w nawiasie może dopisać swoje panieńskie, np. Anna Kowalska* (Nowak)**. Myślę, że błędem nie byłoby też wpisanie: Anna Nowak-Kowalska

* nazwisko po mężu
** nazwisko panieńskie
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
łaciate
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 26

PostWysłany: Sro 22 Paź 2014, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podwójne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czerwony kotek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 567
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Czw 23 Paź 2014, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi do tej pory zdarzają się pomyłki... miałam ochotę w głos się roześmiać przed przesłuchaniem w sądzie z tego... język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rammsteinowa
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 60
Skąd: Görlitz

PostWysłany: Nie 26 Paź 2014, 6:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

edyta88 napisał:
Ja biorę nazwisko męża. Moje źle mi się kojarzy. Mam je po ojcu który od nas odszedł. Poza tym kiedyś prawie wszystkie kobiety brały nazwisko męża i ta tradycja mi się podoba Smile


Ja również mam taką sytuację. Od mojego ok.5 roku życia moja Mama w znoju wychowywała mnie i mojego brata sama. Dała z siebie wszystko i niezmiernie ją kocham! Wiadomo, że rodziców się nie wybiera, ale ja ze swoim ojcem mam niestety złe wspomnienia i chętnie pozbędę się jego nazwiska (mój brat i moja mama już kilka lat temu zmienili nazwisko - na panieńskie mamy, ja czekałam z tym na zamążpójście). Nazwisko mojego narzeczonego jest dość pospolite, ale kochając go i wiedząc, jakim jest wyjątkowym człowiekiem, będę z dumą nosić jego nazwisko! uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 26 Paź 2014, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że w całym tym ślubnym "zamieszaniu" nie ma nic bardziej ekscytującego, jak przyjęcie nazwiska męża Very Happy uśmiech Niezależnie, czy mi się podoba jego nazwisko, czy nie - przyjęcie jego nazwiska, to chyba też jeden z najważniejszych dowodów na moją miłość i gotowość pójścia przez życie razem. Tak było od dawien dawna i moim zdaniem tak być dalej powinno uśmiech

Kiedyś jeszcze przyjmowało się żeńskie odpowiedniki - formę dzierżawczą, która sugerowała przynależność do męża poprzez końcówkę -owa lub -na, np. Jan Piętka, ale Janina Piętkowa uśmiech Stąd nawet wzięła się nazwa miasta - Częstochowa język - to tak w ramach ciekawostki, gdyby ktoś nie wiedział lub był zainteresowany język

Znam też przypadek, że mąż przyjął nazwisko po swojej żonie - właśnie ze względu na to, że wyparł się własnego ojca, nie chciał mieć z nim nic wspólnego, nie chciał nosić jego nazwiska, wolał przejąć nazwisko żony. To trochę dziwna sytuacja, ale jeśli ojciec był skurw...m, to mnie wcale nie dziwi.
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agatka.kruk
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 170

PostWysłany: Sro 29 Paź 2014, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W naszym przypadku ślub cywilny pojawił się bardzo szybko - w ogóle tego nie planowaliśmy. Ba nawet dużo wcześniej zamówiliśmy już gotowe zaproszenia ;/ Do swojego nazwiska dodałam męża, także mam dwuczłonowe, ale zaproszenia na ślub kościelny stwierdziliśmy że zostawimy już takie jak mamy i nie będziemy ich zmieniać. Mąż stwierdził, że to żadna różnica jakie nazwisko będzie w zaproszeniu przecież i tak wszyscy zaproszeni będą wiedzieć kto ich zaprasza uśmiech
A co do nazwiska, to tak szybko jak się zdecydowałam że zostawię swoje i dodam męża, tak szybko zaczęłam żałować swojej decyzji. Stwierdziłam, że to jest bez sensu i gdybym mogła jeszcze raz wybierać przyjęłabym męża.Ale cóż zrobić, chwilowa chęć pokazania swojej niezależności w USC i się stało.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Strona 13 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group