Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zabawy podczas wesela i oczepin
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Oczepiny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Wto 26 Sie 2014, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My wybraliśmy

-integrację rodzin - tylko nie wiem, w który momencie będzie najrozsądniej ją zacząć.
- rzucanie welonem/muchą
:Arrow: dla nowej pary muzyczka ślubna i gadżety : ekspres do kawy (super express i kawa), elegancka zastawa (jednorazowe talerzyki i kubeczki) oraz romantyczne degustowanie kuchni chińskiej (ryż, świeczka i pałeczki)
- taniec panów (4 pary)
- krzesła dla pań (z fantami)
- zbieranie na wózek

w między czasie bloków tanecznych chcemy test zgodności i losowanie wróżb, no i pociąg, ale to już rzecz obowiązkowa, która po prostu zawsze wychodzi sama z siebie język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
velines19
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 229
Skąd: Brzesko

PostWysłany: Wto 16 Wrz 2014, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieliśmy zwykłe krzesełka, gdzie wygrał remis = dwaj mężczyźni, więc dla zabawy dostali w nagrodę wspólny taniec - TANGO!
Później był banan = mężczyźni stoją na krzesłach a ich partnerki muszą przełożyć banana przez jedną nogawkę do drugiej.
My mieliśmy Rozpoznaj żonę/męża = ja miałam po klatach, a mąż po kolanku.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Finezja
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 42

PostWysłany: Wto 16 Wrz 2014, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I kolejny raz potwierdza się, jak bardzo indywidualnie dobiera się weselne zabawy. Krzesełka to klasyka na każdej większej imprezie, ale te pozostałe co Ty miałaś velines19, to dla mnie byłyby za bardzo intymne nie

oldziiaa napisał:
zbieranie na wózek

Na czym to polegało?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domcia192
guru
guru


Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 2116
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Wto 16 Wrz 2014, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Finezjo zabawa ta polega to na tym, że młoda para tańczy ze sobą a świadkowie trzymają jakiś pojemniczek na pieniądze. Może to być talerz, kapelusz, słoik co będzie. I każdy kto chce zatańczyć z młodą wrzuca pieniążka świadkowej, a kto z młodym to wrzuca świadkowi. Oto cała filozofia. W różnych miastach zabawa to może się nieco różnić.
_________________
Jesteśmy parą od 22.04.2007r. ;** <3
Zaręczeni od 14 grudnia 2012r. ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
velines19
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 229
Skąd: Brzesko

PostWysłany: Sob 20 Wrz 2014, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Finezja napisał:
I kolejny raz potwierdza się, jak bardzo indywidualnie dobiera się weselne zabawy. Krzesełka to klasyka na każdej większej imprezie, ale te pozostałe co Ty miałaś velines19, to dla mnie byłyby za bardzo intymne nie

oldziiaa napisał:
zbieranie na wózek

Na czym to polegało?


My mieliśmy w ogóle nie robić oczepin, ale nasz wodzirej zrobił nas w konia i zrobił podczas przerwy głosowanie wśród gości, kto jest za i sam wszystko wymyślał. Zabawa sama w sobie dość intymna, ale nikt nie narzekał na nią zwłaszcza z zawodników uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Sob 20 Wrz 2014, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Finezja napisał:

oldziiaa napisał:
zbieranie na wózek

Na czym to polegało?


Dokładnie tak jak domcia wyżej napisała uśmiech
Ja ją akurat strasznie lubię. Nie których może gorszyć, że znowu pieniążki. Nie trzeba wrzucać zawrotnych sum, może być nawet grosik. Ciekawa jest w niej rywalizacja Very Happy Very Happy Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
velines19
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 229
Skąd: Brzesko

PostWysłany: Nie 21 Wrz 2014, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też chciałam tą zabawę, ale po oczepinach wypadła mi z głowy język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mel
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 109

PostWysłany: Wto 30 Wrz 2014, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio byłam na weselu, gdzie podczas zabawy w pociąg ze stacjami, przy Polsce zamiast nieśmiertelnych kaczuch, DJ puścił piosenkę "My, Słowianie". oczko https://www.youtube.com/watch?v=rr1DSgjhRqE
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 15 Paź 2014, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawą zabawą jest pociąg międzynarodowy Very Happy Nam zespół taką zaproponował. Leci typowo piosenka "Jedzie pociąg z daleka", goście wężykiem się przemieszczają... i co jakiś kawałek pociąg zatrzymuje się na jakiejś "stacji" i np. zespół rzuca hasło "Zawitaliśmy do Francji (lub podają stolicę Paryż)" i zespół zaczyna grać np. muzykę do Kankana i goście muszą to tańczyć Very Happy lub pada hasło "Polska" - i tańczą np. Poloneza oczko itd.
Nie wiem dokładnie, jak to będzie wyglądać, ale właśnie gość musi zgadywać, jaki taniec jest charakterystyczny dla danego kraju czy miasta... musi rozpoznać muzykę.
W każdym razie to ciekawsza zabawa niż zwykłe bieganie jeden za drugim w "pociągu" oczko

Oprócz tego będziemy mieć jeszcze takie zabawy/atrakcje:
- jak będziemy wchodzić na salę tuż po przyjeździe z Kościoła to będzie tzw. szpaler - robiony przez naszych drużbów uśmiech
- pierwszy toast będzie taki, że na salę zostanie wniesiona wódka i mój R będzie musiał dokonać degustacji, czy aby wódka jest dobrego smaku, gatunku, czy nadaje się dla gości Very Happy - wszystko tak w żartach Very Happy
- nastąpi też przedstawienie gości, zespół wczesniej otrzyma od nas informacje, którzy goście sa z jakich rejonów/miejscowości, i przykładowo zespół powie "witamy serdecznie gości Pani Młodej z Katowic" - i goście z Katowic muszą wstać i się pokazać Very Happy, jak np. wśród tych wstających będzie moja chrzestna, to zespół też to powie "Pani w czerwonej sukience to chrzestna Pani Młodej, witamy serdecznie"; itd. - zespół dostanie od nas dokładne wytyczne, a przed obiadem dyskretnie zespół zostanie poinformowany, gdzie siedzą nasi chrzestni, dziadkowie, rodzeństwo - bo nasz wodzirej będzie robił to wszystko, podchodząc do stolików Very Happy
- po I tańcu będzie przyrzeczenie dobrej zabawy
- Lew i Lwica parkietu, czyli zespół będzie obserwował, która para w określonym czasie najdłużej tańczyła, najwięcej się bawiła (no chyba, że to będzie typowy konkurs taneczny) i wtedy Para Młoda wybierze zwycięzców, a w nagrodę otrzymają oni lwa-maskotkę oczko
- Pszczółka / Konik - goście robią kółeczko wokół Pani Młodej (później Pana Młodego), a ona w środku pokazuje jakieś ruchy jak np. w aerobiku czy na gimnastyce, a goście powtarzają Very Happy (tu Para Młoda musi wykazać się pomysłowością mruga
- chusteczka haftowana - ulubiona zabawa mojej mamy...
- będzie też wiele różnych konkursów z nagrodami-upominkami.

Ostatnio też słyszałam o takiej zabawie, która polega na tym, że goście robią dwa kółeczka - jedno robią PANIE, które są w środku, na zewnątrz - PANOWIE. I te dwa kółeczka tak się kręcą, jedno w lewo, drugie w prawo. I kiedy muzyka nagle przestanie grać, to pani odwraca się do pana i w ten sposób tworzą się pary, które tańczą razem jakąś chwilę, po czym proces się powtarza Very Happy i tak przez kilka tańców... To jest fajna zabawa integracyjna, goście się lepiej poznają. Chyba tę zabawę zaproponujemy też naszemu zespołowi uśmiech


i oczywiście będą oczepiny - rzucanie welonem/musznikiem i pierwszy taniec fikcyjnej Pary Młodej oczko oraz jakaś tam ślubna "przysięga małżeńska" uśmiech
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marti1987
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 263

PostWysłany: Sro 15 Paź 2014, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślicie, że kiedy powinno się obgadać z zespołem typ zabaw weselnych?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Oczepiny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
Strona 18 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group