Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dziecięce kosmetyki .
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pią 3 Paź 2014, 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nhele, na zimę NIVEA na każdą pogodę, do tej pory to jedyny krem na zimę, który miałam w ręku i on nie zawiera w swoim składzie wody, co bardzo istotne na mrozy. Używałam od początku przy Szymonie, teraz też kupiłam dla chłopaków, choć Szymona to już kremuje przy sporych mrozach i na prawdę dużych spacerach.
Do kąpieli u Szymona używałam płynu j&j i dodawałam kilka kropel zwykłej oliwki dla niemowląt (po tych oilanach, oilatum miał skórę schodzącą płatami).
Do pupy bepanthen, ale później odkryłam maść pośladkową z ziajki i tym razem mam tą maść pośladkową, bo bepanthen kupię dopiero jak się udam do apteki język
Szymon od początku miał sporo włosów, więc szampon j&j.
Od pierwszych dni do pielęgnacji zębów przegotowana woda:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Pią 3 Paź 2014, 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

florzak napisał:
Nhele, na zimę NIVEA na każdą pogodę, do tej pory to jedyny krem na zimę, który miałam w ręku i on nie zawiera w swoim składzie wody, co bardzo istotne na mrozy.

Jeszcze sztyft Musteli i krem Pharmaceris nie zawiera wody - tak u Sroki wyczytałam oczko

Ja na zimę pewnie kupię Hippa, bardzo mi podpasowaly te kosmetyki, cudownie pachną. Chyba sama się przerzucę na ten żel do mycia jak wykończę swoje zapasy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pią 3 Paź 2014, 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to jest dobrze dawać tyle chemii? Mi pediatra zawsze uważał, że jak najmniej dawać. Wazelina na mróz itp. itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pią 3 Paź 2014, 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nhele na zimę polecam krem aquastop, Nivea na każdą pogodę (u nas oba wypróbowane).
Teraz mam kupiony emolium krem ochronny na wiatr i mróz.

Ksawciak ma kosmetyki albo z ziajki albo z nivea.
Do kąpieli ostatnio kupuję mu ziajkę, tak samo do ząbków.
Balsam do ciała Nivea.
Do pupy bephanten (sprawdza się też na poranione sutki oczko ), oraz sudocrem.
Dla małej na początek (na 1 mc) mam kupiony emolient. Później będzie to raczej Nivea albo ziajka oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pią 3 Paź 2014, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie smarowałam Szymona niczym, bo po kąpieli z kilkoma kroplami oliwki nie było takiej potrzeby, choć i od tej oliwki odeszliśmy szybko.
Dzięki za info o kremach, bo jakby Olkowi nie pasowała nivea to wrócę do wątku i zakupię inny:)
Jakoś nie bardzo chciałabym żeby mnie ktoś smarował wazeliną, więc i dzieci smarowała nie będę, mam jakiś uraz - tylko dlatego.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 3 Paź 2014, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pearl.jamka napisał:
A to jest dobrze dawać tyle chemii? Mi pediatra zawsze uważał, że jak najmniej dawać. Wazelina na mróz itp. itd.


Też tak mi się zdaje. Zwłaszcza pod tym względem tragiczne w składzie są J&J oraz Nivea, chociaż to pierwsze to już zupełna porażka- po prostu jak kosmetyk dla dorosłych.

Co do zapachów- odradzam zdecydowanie dla noworodką firmę Mustela.
Raz, że drogo- dwa, tak intensywnie poperfumowany zapach dla małego dziecka na pewno nic dobrego nie wniesie. Agata, która jest bardzo tolerancyjna- płacze, jak ją traktuję płynem do oczyszczania pupy właśnie Musteli.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pią 3 Paź 2014, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

florzak napisał:
Ja nie smarowałam Szymona niczym, bo po kąpieli z kilkoma kroplami oliwki nie było takiej potrzeby, choć i od tej oliwki odeszliśmy szybko.
Dzięki za info o kremach, bo jakby Olkowi nie pasowała nivea to wrócę do wątku i zakupię inny:)
Jakoś nie bardzo chciałabym żeby mnie ktoś smarował wazeliną, więc i dzieci smarowała nie będę, mam jakiś uraz - tylko dlatego.



A co Ci nie pasuje w wazelinie?
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 3 Paź 2014, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem fanką sroki, dzięki niej przerzuciłam sie z chusteczek pampres sensitive na huggies.

A u nas jest tak:
Do kąpieli, stosowane na przemian, żeby się dzieć nie przyzwyczajał:
Żel domycia Hipp, Emolium, Płyn do kąpieli Babydream, żel do kąpieli Linomag, pianka Dzidziuś (do mycia rączek).
szampon do włosów: Hipp ( włoski myjemy raz/dwa razy na tydzień)
Mleczko do ciała: Hipp (zielony - z eko olejkiem migdałowym) i Nivea baby sensitive.
Krem do buzi: Emolium krem.
Do pupuni: Neodex, bepanthen, linomag (różowy), a jak coś się dzieję lub czeka go dłuższa posiadówa w pampie to sudocrem.
Krem na słońce: +50 bioderma dla niemowląt.
Do prania: JELP żel i proszek, u mamy płyn Bobini.

Skórę dziecko ma przepiękną, jak d tej pory odpukać, tfu tfu, żadnej wysypki, żadnego zaczerwieniania nic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pią 3 Paź 2014, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dużo uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 3 Paź 2014, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam, nie wszystko na raz rzecz jasna. język

Jak był maleńkasem to częściej kąpał się w emoliencie, znowu teraz w emoliencie kąpie się raz na 1,5 tygodnia. I w lato raz na 2 tygodnie kąpał się w krochmalu - takim gotowym Nino bio life.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group