Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Aborcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna*** napisał:

Mani, podajesz ustawę o rzeczniku praw dziecka. Jest coś o tym w kodeksie karnym? Skoro nazywasz to zabójstwem, to chciałabym wiedzieć, w którym paragrafie i kodeksie polskie prawo tak to ujmuje.


Kodeks karny nazywa to coś rozwijającego się po zapłodnieniu w macicy "dzieckiem poczętym" - czy potrzebujesz jeszcze mocniejszego dowodu, że aborcja to zabójstwo dziecka? Nie będę mówiła "moim zdaniem", gdyż to nie jest tylko moje widzimisię. A jakie Ty masz podejście do aborcji?

Już zdążyłam zauważyć, że na tym forum jest kilka takich tematów, w których nigdy nie dojdzie się do porozumienia i zawsze będą wybuchały dyskusje. Ten jest jednym z nich.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czerwony kotek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 567
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Wto 12 Sie 2014, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy dyskusji przeciwnych stron jest gnój - obrzucanie się wzajemnie "rozwiązłymi mordercami" i "moherami" - nigdy się nie dojdzie do porozumienia
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
minikamchan
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 10
Skąd: Gniezno

PostWysłany: Nie 7 Wrz 2014, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powinno być dyskusji na ten temat, ponieważ to indywidualna sprawa każdej kobiety. A już absolutnie nie wolno mieszać w to religii. Jeśli ktoś uważa że aborcja to ZŁO to tego nie zrobi, a druga osoba ma prawo myśleć inaczej i zdecydować o swoim losie. Państwo powinno przestać się mieszać w prywatne sprawy i zacząć myśleć, co jest najlepsze dla obywateli, a samotna matka z chorym czy niechcianym dzieckiem do niczego dobrego nie prowadzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pon 8 Wrz 2014, 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po to jest forum, żeby dyskutować, a że jest to kontrowersyjny temat - cóż. Moim zdaniem tym bardziej trzeba.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marti1987
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 263

PostWysłany: Sob 13 Wrz 2014, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężki temat... Ogólnie jest to bardzo indywidualna sprawa i łatwo jest kogoś oceniać nie będąc w jego skórze..

Myślę, że przede wszystkim zapominamy, że Polska jest państwem prawa a prawo zezwala na aborcję w 3 przypadkach a mimo to często naciski kościoła lub wiara naciskają na matki aby aborcji się nie poddawały nie patrząc na konsekwencje...

Ja na dzień dzisiejszy myślę, że nie poddałabym się aborcji nigdy, ale nigdy nie byłam w sytuacji gdzie dziecko zostało poczęte z gwałtu lub ma silną wadę genetyczną... Mało kto myśli o tym co się z takim dzieckiem stanie, jak będzie sobie radziło w świecie i co się z nim stanie gdy zabraknie rodziców...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Wto 15 Wrz 2015, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem całkowicie przeciw. Ale nie lubię przekonywać ludzi do mojego zdania. Każdy ma swoje sumienie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ina838
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Cze 2017
Posty: 62

PostWysłany: Wto 24 Kwi 2018, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda. Takie dylematy powinny być rozstrzygane we własnym sumieniu, a nie na forum publicznym. Nasze państwo nie jest państwem wyznaniowym i jak ktoś wspomniał, dostęp do pewnych rzeczy, takich jak legalna aborcja czy pigułka po , powinien być gwarantowany wszystkim tym, którzy mają taką potrzebę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pitupitu
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 86

PostWysłany: Pią 13 Gru 2019, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież aborcja farmakologiczna jest bezpieczna i legalna, więc nie wiem czego wy się boicie? Problem jest tylko z tym, że lekarze niechętnie wystawiają pigułki PO, więc pomocy trzeba szukać gdzieś indziej. Za to w sieci https://wszystko-o-aborcji.pl/ można znaleźć namiar na sprawdzone miejsca, opinie klientów itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AlicjaKalska
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 59

PostWysłany: Pią 24 Kwi 2020, 12:38    Temat postu: Tabletka po Odpowiedz z cytatem

Witam, dokładnie zgadzam się z poprzednią wypowiedzią, nie ma się czego bać, każdy ma prawo decydować o sobie, niestety w Polsce wszystkie działania prowadzone w kierunku usunięcia ciąży są nielegalne, dziewczyny często podejmują kroki w kierunku wyjazdu za granicę, gdzie będzie przeprowadzony zabieg. To nie jest dobry pomysł, usunięcie ciąży w pierwszych dniach, można dokonać za pomocą tabletek po, są one bezpieczne i skuteczne. Na stronie https://9tygodni.pl można znaleźć pomoc nie tylko w postaci zakupu takich tabletek, ale również pomocy wsparcia poprzez specjalistów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arvena
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 614

PostWysłany: Czw 7 Maj 2020, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się z Wami zgodzę chociaż temat może mnie nie dotyczy bo od lat stosuję hormonalną antykoncepcję i nie zaliczyłam wpadki a jak pokazują badania https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10428158 tabletki takie jak vines czyli w schemacie 24+4 są jedną z najpewniejszych metod antykoncepcyjnych więc wpadki się nie obawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
Strona 12 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group