Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Przedszkolaki
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 8:46    Temat postu: Przedszkolaki Odpowiedz z cytatem

Chyba nie ma takiego tematu...albo ja nie znalazłam Cool

Mnoży nam się przedszkolaków, więc drogie mamusie jak tam Wasze szkraby po pierwszych kilku dniach w przedszkolu?pytajnik Jak sobie radzicie ze stresem (a może w ogóle się nie stresujecie??)

U nas pierwszy tydzień genialny....a teraz, krzyki i histeria....do domu wróciłam prawie ze łzami w oczach, moje hormony ciążowe też mi nie pomagają bo jak ją widzę w tym przedszkolu to mi się płakać chce (z różnych powodów...ze wzruszenia)

Mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esc0011
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 855
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z doświadczenia wiem (pracuję w przedszkolu) to są 3 grupy dzieci które:
1. Z przyjemnością przez pierwszy tydzień przychodzą do przedszkola, podoba im się i nie mogą doczekać się kolejnego dnia
2. Od razu płaczą i za żadne skarby nie chcą iść do przedszkola
3. Bez żadnych problemów przebiega ich adaptacja w nowym miejscu.

Pierwsza grupa dzieci po tygodniu zmienia się nie do poznania, płaczą, nie chcą do przedszkola. Zaczynają rozumieć, że zmieniają sie zasady, schemat dnia, nowe zabawki już tak nie cieszą jak wcześniej.

Uwierz mi, że wszystkim dzieciom potrzeba czasu do zaakceptowania nowego miejsca, nowych ludzi. Jednak po jakimś czasie dziecko będzie przychodziło do przedszkola z uśmiechem na twarzy, będzie przynosiło mnóstwo rysunków (aż nie będzie miejsca by je powiesić i trzymać w domu) uśmiech Rozumie, że serce boli jak słyszy się jak dziecko płacze ale pamiętaj, ze nikt tak nie chce mu krzywdy zrobić. Każda pani/ciocia chce dla Twojego dziecka jak najlepiej i również one nie chcą by Twoje dziecko płakało.
Najważniejsze jednak by rodzic sam nie szedł z dzieckiem do przedszkola "zestresowany". Dziecko doskonale wyczuwa nastrój rodzica.
Jeśli rodzic z załamanym głosem będzie mówić "że w przedszkolu jest fajnie" to przynosi odwrotny efekt. Dziecko żyje chwilą, dla niego nie ma poczucia czasu, nie rozumie co znaczy "zaraz","niedługo" itp. Dziecko chce TU i TERAZ.

Sama mam teraz adaptację żłobka, dwulatków i jest płacz.
Jednak trzymam kciuki za nadejście upragnionej chwili dla Was gdy dziecko wejdzie z uśmiechem na twarzy i jeszcze pomacha rodzicowi na pożegnanie uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sro 10 Wrz 2014, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nimfo podziwiam Cię, Dotka prawie 3 latka i już w przedszkolu.
No no..
Ja o tym na razie nie myślę, jeszcze tyle czasu mamy język
Ale na pewno i mi będzie ciężko jak już nadejdzie odpowiednia pora..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pią 12 Wrz 2014, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde, to wyjde na wredną matką, bo ucieszyłam się jak mi powiedzieli, że 2,5 latka też przyjmą... a 3latki to u nas standard
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią 12 Wrz 2014, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja idzie za 5 miesięcy Cool będzie miała wtedy 3 lata.Z tym ,że u nas w miejscowości takiego typowego przedszkola nie ma i dziecko może od 3 lat chodzić do tzw, zerówki,są tam dzieci w wieku od 3 do 5-6 lat.
Szkoła, w której ta zerówka jest ma obecnie około 80 dzieci i dlatego Pani dyrektor aby szkoła nie została zlikwidowana przyjmuje młodsze dzieci do zerówki,chodzi o podwyższenie liczby uczniów.
Dziewczynka z naszej rodziny chodziła do takie zerówki 3 lata i dzięki temu szybciej od rówieśników potrafiła czytać .,a tymczasem Lena w ciągu dnia jest pod opieka dziadka lub wujka.Zgarniamy ją do domu jak wracamy z pracy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pią 12 Wrz 2014, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uśmiechhttps://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10612834_774837465895160_3156974128087233408_n.jpg?oh=5f5f45d33f18e37945610a9e7e46b992&oe=54D095A9&__gda__=1418873632_214ab2c2b682c6b65c807d5e72637599
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 6 Paź 2014, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiulaaa019 napisał:
Nimfo podziwiam Cię, Dotka prawie 3 latka i już w przedszkolu.
No no..
Ja o tym na razie nie myślę, jeszcze tyle czasu mamy język
Ale na pewno i mi będzie ciężko jak już nadejdzie odpowiednia pora..



Oj zlecie bardzo szybko.


Ulcia i jak tam Docia w przedszkolu?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 8 Paź 2014, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myszki przedszkole super. Dorotka bardo lubi. Teraz jest chora i codziennie muszę jej tlunayc czemu nie może iść do przedszkola.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 8 Paź 2014, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrycja też teraz jest chora,i nie chodzi do przedszkola.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Sro 8 Paź 2014, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdrowiejcie szybko!!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group