Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

najdziwniejsze objawy...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 11 Kwi 2014, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój pierwszy objaw, z półtora tygodnia przed tym, jak się dowiedziałam o ciąży, to fakt, że moje włosy nagle przestały się układać.
Nie mogłam ich za nic ujarzmić, nawet na paście, którą stosuję odkąd mam krótkie włosy uśmiech
Drugi, to białe kropeczki na piersiach, na sutkach i otoczce.
A potem, reszta, to standardowe objawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 19 Maj 2014, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny czy to prawda, że na początku ciąży może być odczuwalne ciągnięcie w okolicach pępka?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domcia192
guru
guru


Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 2116
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Pon 19 Maj 2014, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie też tak czasem ciągnie, ale w ciąży nie jestem smutny
_________________
Jesteśmy parą od 22.04.2007r. ;** <3
Zaręczeni od 14 grudnia 2012r. ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 19 Maj 2014, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe no właśnie dlatego pytam bo też w ciąży nie jestem i mnie ciągnie, a koleżanka mówi że na jakimś tam forum pisały że jak w ciąży były to miały takie uczucie. Tylko że to pewnie jak już brzuszek rośnie. Ciekawe z czego to
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Pon 19 Maj 2014, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na początku to raczej w pachwinach i dole brzucha uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 19 Maj 2014, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to już doczytałam z waszych postów. Kurde beznadziejne uczucie. Mam już tego dość
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Wto 20 Maj 2014, 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia_90 napisał:
Dziewczyny czy to prawda, że na początku ciąży może być odczuwalne ciągnięcie w okolicach pępka?

ja czułam racze takie kłucie w okolicach pępka ,jak igłą na tydzień przed tym jak się dowiedziałam o dzidzi uśmiech
To był pierwszy objaw lol i jak o tym przeczytałam w necie to zaczęłam domyślać się ,że coś jest na rzeczy lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 20 Maj 2014, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt faktem spóźnia mi się już 2 tygodnie ale robiłam tydzień temu test i negatywny więc to pewnie już stresik przedślubny działa język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amelkaa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 837
Skąd: polska

PostWysłany: Pon 8 Wrz 2014, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ubiektywne objawy ciąży...

... są związane z wystąpieniem u kobiety pewnych objawów. Tak naprawdę symptomy te mogą być jednak mylące albo po prostu - sygnalizować chorobę. Możliwych oznak ciąży nie należy więc uznawać za pewnik. Wśród nich najczęściej wymienia się:

nudności;
wymioty - szczególnie w godzinach porannych na czczo; mogą zdarzać się kilka razy w tygodniu, czasem nawet codziennie; są nagłe, bez poprzedzających je objawów;
brak łaknienia;
wstręt do pewnych potraw - zwłaszcza tych dawniej lubianych; nagły wstręt do używek;
zachcianki pokarmowe - wiele kobiet na początku ciąży bardzo często ma ochotę na kwaśne potrawy, np. ogórki kiszone, kiszoną kapustę, maślankę, kefir itd. Może to wynikać ze zmniejszenia w ciąży kwaśności soku żołądkowego;
ślinotok; ewentualnie występujące krwawienia z dziąseł mogą być efektem działania estrogenów;
duża chwiejność emocjonalna (depresja, lęk, drażliwość, pobudzenie, skrajna agresja), przypominająca tę z okresu okołomiesiączkowego;
bóle głowy o charakterze ciśnieniowym z uczuciem ucisku lub pulsowania w skroniach;
senność, zmęczenie, apatia, rozkojarzenie, niechęć do wykonywania niektórych czynności;
obniżenie sprawności intelektualnej przejawiające się przede wszystkim trudnościami w zapamiętywaniu oraz skupianiu uwagi;
nagły spadek lub wzrost masy ciała - jest to objaw bardzo mało charakterystyczny dla początkowego okresu ciąży, ale często występujący; spadek masy ciała tłumaczy się występującymi wymiotami i niechęcią do pokarmów; wzrost dla odmiany może być spowodowany nadmiernym spożywaniem pokarmów i różnymi zachciankami, najczęściej pod postacią słodyczy oraz potraw kwaśnych;
częste oddawanie moczu – spowodowane - po pierwsze zmianami środowiska hormonalnego, po drugie powiększeniem trzonu macicy i ewentualnym wzmożonym uciskiem na ściany pęcherza moczowego; jest to objaw mało charakterystyczny dla początkowego etapu ciąży, natomiast bardzo częsty w okresie okołoporodowym;
zaparcia – ich przyczyny mogą być podobne do wyżej wymienionych;
zmiany w paznokciach - pod postacią białych plam, ewentualnie zwiększonej kruchości oraz rozdwajania. Zmiany pod postacią zwiększonej łamliwości i wypadania mogą dotyczyć również włosów (te zmiany nie są charakterystyczne i nie należą do częstych, szczególnie na początku ciąży. Ze względu na zgłaszanie tego typu objawów przez ciężarne należy o tym wspomnieć);
bolesne obrzmienie sutków;
rozpulchnienie i zasinienie warg sromowych większych i mniejszych, przedsionka i ścian pochwy;
pojawienie się przebarwień na skórze twarzy oraz grzbietu rąk - w większości przypadków ustępują bez wdrażania jakiegokolwiek leczenia;
zmiana podstawowej temperatury ciała - kobiety mierzące regularnie ciepłotę swojego ciała wiedzą, że do fazy jajeczkowania, a więc do około 14-16 dnia cyklu utrzymuje się ona na poziomie 36,4 - 36,6°C; w dniu owulacji lub najpóźniej dzień po - temperatura wzrasta do około 37,2 - 37,4°C; w przypadku zapłodnienia temperatura ta utrzyma się przez cały okres ciąży - utrzymująca się przez szesnaście dni podwyższona temperatura potwierdza z dużym prawdopodobieństwem obecność ciąży;
łatwość zgięcia macicy na granicy szyjki i trzonu (objaw Gaussa) oraz jednostronne powiększenie trzonu macicy w miejscu zagnieżdżenia zarodka (objaw Piskačka) - oba objawy mogą być potwierdzone w trakcie badania narządu rodnego przez położnika;
zmiany w gruczole piersiowym pod postacią powiększenia, obrzmienia i zasinienia; charakterystyczne także są: uwydatnienie siatki naczyń krwionośnych, pojawienie się dodatkowych ciemniejszych obwódek oraz wypływanie wydzieliny po uciśnięciu;
rozstępy ciążowe - świeże (czerwone i czerwono-sine) rozstępy wyraźnie widoczne na brzuchu, bocznych powierzchniach pośladków i zewnętrznych powierzchniach ud; może także wystąpić pigmentacja linii środkowej brzucha i otoczek brodawek sutkowych.
_________________
"never give up"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group