Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zapraszanie znajomych bez dzieci
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaarotkaa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 833
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

PostWysłany: Pon 18 Sie 2014, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszka.TM proponuje podzwonić po wszystkich którzy mają dzieci i dopytać czy oni przychodzą z dziećmi czy nie... Może w ten sposób rozwiążesz problem... Nikt nie poczuje się urażony że jednych dzieci są a drugich nie...
_________________
Bo to On odkrył we mnie to co najlepsze :*

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 18 Sie 2014, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po ostatnim weselu stwierdzam, że wesela to nie miejsca dla dzieci. Szczególnie, jeśli rodzice bawią się w najlepsze, a dzieci biegają samopas. Potem jest szukanie dzieci, albo wyścigi rodziców, bo gdzieś w drugiej sali słychać płacz dziecka. Nie mówiąc o bieganiu między kelnerkami z gorącymi daniami, czy gośćmi odświętnie ubranymi..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka.TM
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 4

PostWysłany: Wto 19 Sie 2014, 7:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaarotkaa napisał:
Agnieszka.TM proponuje podzwonić po wszystkich którzy mają dzieci i dopytać czy oni przychodzą z dziećmi czy nie... Może w ten sposób rozwiążesz problem... Nikt nie poczuje się urażony że jednych dzieci są a drugich nie...


Z jednej strony masz rację. A z drugiej - obawiam się, że to przyniesie odwrotny efekt na zasadzie: "Aaa, to można z dziećmi? A to super, to będziemy "z"!" A to może się skończyć kilkunastoma nadprogramowymi osobami i niezłym kłopotem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zlykrysiak
początkujący
początkujący


Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 6
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon 24 Sie 2015, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja znowu mam problem, że to mój M mnie wkopał w taką niezręczną sytuację. Wypisaliśmy zaproszenia bez dzieci, bo po wcześniejszych wizytach na cudzych weselach widzieliśmy, że czasami jest to zły pomysł (przeszkadzanie w pierwszym tańcu; ganianie, bo rodzice nie pilnowali). Niestety, mój M nie potrafi odmawiać dzieciom. Mamy znajome małżeństwo i zaproszenie było wypisane na ich nazwiska bez dziecka (swoją drogą już dość dużą dziewczynę, acz kompletnie niewychowaną). Jednak znajoma pod moją nieobecność na jakiejś imprezie dla znajomych nasłała swoją córkę na narzeczonego i ta publicznie, na forum znajomych zaczęła płakać, że czemu źli K i M nie zaproszą jej na wesele. Ja bym wzięła małą i jej matkę na bok i wyjaśniła szybko sytuację, ale mój narzeczony wzruszył się dziecięcym płaczem i obiecał, że owszem wypiszemy zaproszenie i to dla tego dziecka osobne!). Znajoma dopadła mnie w pracy i znowu wśród świadków, żebym nie mogła odmówić zaczęła głośno domagać się zaproszenia. Tymczasem mój narzeczony (oficer na statkach) wypłynął i wróci miesiąc-dwa prze ślubem... Ściana
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dejavu032
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 4

PostWysłany: Czw 10 Wrz 2015, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam ten sam problem.
generalnie zapraszaliśmy na ślub i wesele bez dzieci, ale wyjątkiem są nasze chrześniaki, gdy policzyliśmy ile dzieci trzeba by było doliczyć to wyszło ponad 10.
dwie kuzynki powiedziały w pierwszej chwili, że nie wiedzą czy przyjdą. choć ich teściowie są na miejscu i nie było by problemu z kim zostawić.
generalnie jak zadałam pytanie to co zamierzają zrobić jak już to dziecko by było na weselu i pora iść spać - no proste odwiozą do teściów.
jedna z nich już potwierdziła przybycie - będą sami.
ale druga tu jest inna historia - mija termin potwierdzenia przybycia na wesele a od niej cisza...
nie wiem co zrobić, ale pewnie zadzwonię do nich jaka jest ich decyzja.

druga sprawa - przypuszczamy że 16 córka kuzyna OCZEKIWAŁA zaproszenia z chłopakiem, to przecież jest już taka dorosła. kuzyn dostał zaproszenie z żoną tylko... potwierdzenie - oczywiście cisza...

jak to mówią z rodziną to tylko na zdjęciu dobrze się wychodzi, ale jeszcze trzeba z boku stać, żeby można było się w razie co odciąć oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rusnacci
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 231

PostWysłany: Czw 10 Wrz 2015, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście dzieci będę też zapraszać, ale uważam, że jak ktoś nie chce dzieci na swoim ślubie to jest jego sprawa i powinno się to uszanować. Rozumiem, że ktoś nie chce mieć wrzeszczących dzieci w kościele, czy biegających przy pierwszym tańcu tym bardziej, że niestety coraz więcej rodziców zamiast wychowywać dzieci po prostu je sobie robi i tyle. Więc do wszystkich, którzy boją się reakcji innych na zaproszenie bez dzieci: to jest Wasze wesele, Wasza chwila i to Wy ustalacie warunki - jak komuś się nie podoba to trudno uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
doriss12
kandydat
kandydat


Dołączył: 29 Paź 2015
Posty: 50
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob 31 Paź 2015, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście też będę zapraszać z dziećmi. Nie będzie ich zbyt wiele, bo pewnie koło 5, więc nie będzie mi to przeszkadzać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Pon 2 Lis 2015, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zapraszam z dziećmi, ale nie organizuję im żadnych opiekunek, rodzice muszą też w swoim zakresie odtransportować swoje dzieciaczki do domów. Niestety dzieci będzie całkiem sporo. Dla mnie najważniejsza jest obecność moich bliskich dzieci, a że powinno się zapraszać, albo wszystkie, albo w ogóle to reszta gości też będzie miała wybór.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Sob 7 Lis 2015, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas sprawa wygląda podobnie bo większość rodziny posiada conajmniej dwójkę dzieci uśmiech ale jeszcze dosyć małych więc podejrzewam że będą one pod opieką babć ect. Takich maluszków jest około 5 reszta to dzieci przedszkolne i szkolne więc już tak żle nie jest. A bawić się będą do max 22. Nie mam nic przeciwko dzieciom niech decyzja zależy od rodziców. Ale jedynie co mnie wkurza to jak taki starsze ja wiem podstawówka - wczesne gimnazjum zostaje na oczepinach i łapie welon/krawat bo wtedy to kuriozalnie wygląda a większość rodziców nie rozumie że to zabawa dla dorosłych lub młodzieży licealnej ;/
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Sob 7 Lis 2015, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiulka59 napisał:
Ale jedynie co mnie wkurza to jak taki starsze ja wiem podstawówka - wczesne gimnazjum zostaje na oczepinach i łapie welon/krawat bo wtedy to kuriozalnie wygląda a większość rodziców nie rozumie że to zabawa dla dorosłych lub młodzieży licealnej ;/

Oj zwróciłaś uwagę na bardzo ważną kwestię. Muszę to obgadać ze świadkowąVery Happy.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group