Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Karmienie piersią- rozmowy ogólne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 99, 100, 101  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klodi87
maniak
maniak


Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 1355

PostWysłany: Czw 31 Lip 2014, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie jeszcze koleżanka mówiła, że przy karmieniu macica "pracuje" i można w ciąży dostać skurczy lub poronić dlatego może kazał zakończyć karmienie. On mi nie powiedział że nie zajdę w ciąże karmiąc. W sumie to nie dopytywałam dlaczego nie można karmić.
Wiem że to mleko jest ohydne też próbowałam. Czy się skusi nie wiem próbowałam ją dziś znowu przetrzymać jak zgłodniała dałam butelkę ale nic z tego nie wyszło wrzask, płacz, plucie. W końcu znowu zmiękłam i dałam cyca nie mogę patrzyć jak tak strasznie płacze smutny jak bym jej jakąś straszną krzywdę robiła. Daje jej bebilon. A te mleka mogą się różnić smakiem?? Może spróbuje jakieś jeszcze inne mleko. Na początku piła wodę łyżeczką ale tak nie za dużo, więcej w sumie wypluwała niż piła, teraz też trochę pije z kubka aventu tego 360.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Pią 1 Sie 2014, 6:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieliśmy też taki problem , Lena za żadne skarby świata nie napiła sie mm a co dopiero z butelki z racji tego że miała już stałe posiłki , to zaczęłam gotować jej kaszkę manne na mm , tak robiłam do moment jak nie skończyła roku teraz już jest na krowim mleku, a noce same sie rozwiązał bo mała zaczęła je całe przesypiać , jedynie ta pierwsza po odstawienie była dramatyczna i jedyną rzeczą jaką piała to woda ale daliśmy radę .A i dodam że odstawiłam małą od piersi jak miała 11 miesięcy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 1 Sie 2014, 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klodi, jeśli myślisz, że to wina smaku to spróbuj z humaną. Humana z wszystkich mlek modyfikowanych zawiera najmniej glukozy, jest najbardziej podobna do mleka matki, czasem nawet mleko z cyca jest słodsze niż humana. Poza tym humana i hipp (mleka początkowe) jako jedyne w niemieckim teście konsumenckim dostały najwyższą ocenę 3, inne mleka (nan, beblion itd.) mają 2 i niżej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MADI
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 685

PostWysłany: Pią 1 Sie 2014, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz spróbować też mleko holle, Amelka bez probkemu zaczela je pic, a byla ok 7 mcy tylko na cycu. U nas sie sprawdzilo , teraz dostaje kaszki na tym mleku.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 1 Sie 2014, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klodi a próbowałaś już z własnym pokarmem w butelce? Bo może to nie o smak chodzi tylko ogólnie o butelkę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pią 1 Sie 2014, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klodi wcale nie musisz ileś tam czasu przed ciążą rezygnować z karmienia.
Ja będąc już w ciąży karmiłam jeszcze Ksawcia.
Lekarz zasugerował mi że to dobry moment na odstawienie bo organizm musi
teraz też "pracować" dla maleństwa.
A to jest duże obciążenie.
I karmiąc piersią jak najbardziej można zajść w ciążę oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 1 Sie 2014, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klodi najważniejsze pytanie to czy wróciła Ci płodność? czy dostałaś już miesiączki i czy zauważyłaś owulację, jeśli tak to nic nie stoi na przeszkodzie zajścia w ciążę. Jeśli nie...to faktycznie trzeba odstawić bo może się zdarzyć tak jak u mnie, że płodność wróci po 1,5 roku.

Co do ciąży i karmienia....tu tak na prawdę nie ma większych przeciwwskazań, chyba, że ciąża zagrożona. Ja zaszłam w ciążę karmiąc piersią, Dotkę odstawiłam bo nie wiedziałam, że jak nie odstawię będąc w ciąży to potem jak drugie będzie ssało to Dotka też będzie chciała i bęzie problem.

Ja na Twoim miejscu (jeśli owulacja wróciła) z odstawieniem zaczekałabym aż w tej ciąży będziesz Cool a wtedy się zobaczy.

No i płacz głodnego dziecka to jest jakaś masakra, też się poddawałam i dawałam cyca (z perspektywy czasy w ogóle nie żałuję, że tak długo karmiłam)

agattt napisał:
Klodi a próbowałaś już z własnym pokarmem w butelce? Bo może to nie o smak chodzi tylko ogólnie o butelkę.


na 90% chodzi o butelkę, ja już różnych różności próbowałam do butelki nalać, łącznie z potępianą przeze mnie herbatką granulowaną dla dzieci (słodkie to się skusi) i, że tak powiem, dupa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 1 Sie 2014, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, dziś cudem dostałam się do mojej ukochanej pani ginekolog.... w paru słowach zachęciła do karmienia piersią..... a ja ciągle się waham tak strasznie, z jednej strony taka szczytna sprawa, z drugiej znam siebie i czarno to widzę....

Nawet moja siostrzyczka która karmiła piersią długo, bo 8 miesięcy, powiedziała mi, że szczerze tej czynności nienawidziła.... tylko nie miała kasy na MM.... Shocked

Boję się karmienia Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pią 1 Sie 2014, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klodi, ja się absolutnie nie znam na tym, ale pamiętam, że gdzieś na fejsie mignęło mi zdjęcia, które mnie zaciekawiło- jakaś kobieta karmiła w trakcie ciąży dziecko mlekiem wyłącznie z jednej piersi, a druga pierś przygotowywała się do karmienia tego drugiego dziecka- pod koniec ciąży pojawiła się siara itd. Tam było to wyjaśnione, tak, że organizm kobiety jest zaprogramowany na długie karmienie, że dawniej kobiety zachodziły szybko w kolejne ciąże i t wszystko jest naturalne.
To chyba było na FB grupie "Karmiące cyce na ulice"- poszukaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 1 Sie 2014, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszko, bardzo ciekawe to, o czym piszesz uśmiech Natura wie co robi jednak oczko

Karolina, a czego sie boisz? Przy kp jest zdecydowanie "mniej roboty" niz przy karmieniu mm oczko

Podobno dzis jest Dzien Karmienia Piersia Very Happy Wiec wszystkiego najlepszego dla karmiacych i karmionych oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 99, 100, 101  Następny
Strona 70 z 101

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group