Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pomarudźmy sobie... III
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 177, 178, 179 ... 328, 329, 330  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz…
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lamika88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 920

PostWysłany: Sro 30 Lip 2014, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kithy napisał:
Zmienili mi umowę smutny i mam od piątku umowę zlecenie. Super smutny smutny smutny smutny smutny smutny


A do tej pory miałaś umowę o pracę? Bo jak tak to należy Ci się odprawa bo zmiana takiej umowy raczej powinna być powiązana z redukcją etatów a po likwidacji stanowiska pracownikowi należy się odszkodowanie. Mój tata przerabiał to dwa lata temu... Firma zlikwidowała jego etat umowy o pracę i dali mu umowę zlecenie, nie chcieli dać mu żadnej odprawy bo przecież "dalej dają mu pracę" tata odwołał się do odpowiednich paragrafów kodeksu pracy itd. firma wystraszyła się sprawy sądowej, którą by przegrali bo prawo było po stronie taty, i dzięki temu tata dostał odprawę i to całkiem ładną... Więc może posprawdzaj paragrafy itd. żebyś też nie wyszła stratna aż tak bardzo na tej całej zmianie umowy...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 30 Lip 2014, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lamika88 napisał:
Kithy napisał:
Zmienili mi umowę smutny i mam od piątku umowę zlecenie. Super smutny smutny smutny smutny smutny smutny


A do tej pory miałaś umowę o pracę? Bo jak tak to należy Ci się odprawa bo zmiana takiej umowy raczej powinna być powiązana z redukcją etatów a po likwidacji stanowiska pracownikowi należy się odszkodowanie. Mój tata przerabiał to dwa lata temu... Firma zlikwidowała jego etat umowy o pracę i dali mu umowę zlecenie, nie chcieli dać mu żadnej odprawy bo przecież "dalej dają mu pracę" tata odwołał się do odpowiednich paragrafów kodeksu pracy itd. firma wystraszyła się sprawy sądowej, którą by przegrali bo prawo było po stronie taty, i dzięki temu tata dostał odprawę i to całkiem ładną... Więc może posprawdzaj paragrafy itd. żebyś też nie wyszła stratna aż tak bardzo na tej całej zmianie umowy...


Zgoda - ale tylko w przypadku gdy zawarta umowa była na czas nieokreślony. Bowiem wówczas pracodawca musi wskazać przyczynę wypowiedzenia. Jeśli Kithy miała umowę na czas określony to nie trzeba podawać powodu i lipa. Lub jeśli kończyła jej się umowa i po prostu zaproponowali jej inne rozwiązanie.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Czw 31 Lip 2014, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłam na czas określony na 5 lat, akurat po prostu przechodzę z jednej spółki w drugą [ten sam właściciel] i akurat mi tak przywalili smutny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiaaa049
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 588
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 31 Lip 2014, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehh wszystko źle właśnie zostałam bez pracy ( dziś mój biznes skończył swoją żywotność ) smutny pracy znaleść nie mogę od dłuższego już czasu, dziecka jak nie było tak nie ma smutny wszystko nie tak jak bym chciała smutny DÓŁ! smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Czw 31 Lip 2014, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu my to na podobnym wózku widzę jedziemy...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiaaa049
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 588
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 31 Lip 2014, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam takie wrażenie smutny ale to wcale nie jest pocieszające, że ktoś ma źle tak jak ja smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Izabella267
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 109
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 31 Lip 2014, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i ja pomarudzę.. Ostatnio z mężem się trochę nie dogaduję, w zasadzie od 3 dni, chodzi taki naburmuszony, nie wiem dlaczego, powarkuje na mnie, tu odbąknie, tam odburknie smutny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Czw 31 Lip 2014, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iza, może ma problemy czy stresujący czas w pracy ?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Czw 31 Lip 2014, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kierownika nie było wczoraj, był zastępca, będzie takie ajwaj jutro jak się spotkam z kierownikiem, że jednak trochę ogarnia mnie stres, zastanawiam się jak to rozegrać, nie chce pozostawiać po sobie fatalnych wspomnień, ale na brak szacunku ze strony poniektórych bab w tej firmie nie pozwolę.
Niby umowa, ubezpieczenie\, ale... jestem zmęczona tym wszystkim, wiem, że jestem dobrym pracownikiem i że znajdę pracę jak nie taką to inną.

W domu roboty po uszy, organizacja wesela... hmm.. poszła w kąt, pozostało trochęponad5m, a ja nie mam butów - 41roz. i szczupła stopa, zaproszenia też nie ogarnięte, cała reszta też..ehh..muszę wziąć się w garść i ogarnąć się w pracy, a reszta będzie luz.
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Sob 2 Sie 2014, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________



Ostatnio zmieniony przez Lioness dnia Sro 6 Sie 2014, 16:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz… Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 177, 178, 179 ... 328, 329, 330  Następny
Strona 178 z 330

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group