Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ciążowe wyrzeczenia.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do pierwszego zdania - no, to trochę rozumiem w takiej sytuacji....

CZasem jednak odnoszę wrażenie, że większość kobiet w ogóle nie ma żadnej wiedzy, tylko ślepo wierzy w to, co gdzieś tam wyczyta- nie wiedząc, dlaczego niby jakis produkt miałby być zabroniony...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Co do pierwszego zdania - no, to trochę rozumiem w takiej sytuacji....

CZasem jednak odnoszę wrażenie, że większość kobiet w ogóle nie ma żadnej wiedzy, tylko ślepo wierzy w to, co gdzieś tam wyczyta- nie wiedząc, dlaczego niby jakis produkt miałby być zabroniony...


Wiesz, można to porównac do tekstów mojej mamy - nie pij gazowanego, bo dziecko będzie miało kolki oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, moja mama- nowoczena kobieta przed 50 tką- dalej uważa, że mój brat miał kolki, bo ona piła litrami colę w III trymestrze Cool


Cóż, wierzy również w to, że lepiej urodzić w 7 , niż w 8 miesiącu Shocked
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat pytanie o arbuza wcale nie jest takie głupie, to owoc o jednym z największych indeksów glikemicznych- dla cukrzyków/diabetyków to bardzo ważna wiadomość! uśmiech
Natomiast oczywiście, nie ma co przesadzać.
Kogel-mogel sobie odpuszczę, po cóż kusić los? Z kolei od coli jak jęzor ucieka wiadomo gdzie, człowiek nie umrze i ja uważam, że napić się można uśmiech
Papierosa nie zapaliłabym, mimo, że towarzyskie fajki do kawy i piwa uwielbiam, ale właśnie kawa ratuje mnie z niskiego ciśnienia i z niej nie rezygnuję.

Każdy ma własny mózg i robi, jak uważa, ale nie trzeba nikogo na siłę przekonywać zarówno do jednej skrajności, czyli pilnowania się na każdym kroku, jak i drugiej- czyli olewania wszelkich zaleceń dot. żywienia.
Róbta, jak chceta, pozwólta innym na to samo i będzie git uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Sob 31 Maj 2014, 6:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi najbardziej brakuje spania na brzuchu

co do jedzenia to unikam tylko surowego mięsa (którego i tak nigdy nie jadłam) i serów z niepasteryzowanego mleka (ale tak jak Karolina, nie spotkałam się jeszcze, żeby któryś z tych dostępnych w sklepie z niego był więc jak na razie tylko oscypka musiałam odpuścić), alkoholu i kawy nigdy nie piłam więc nie mam problemu

ja jestem raczej z tych nie świrujących na punkcie jedzenia w ciąży, na co mam ochotę to jem i tyle czy to wszelakie owoce czy mc od czasu do czasu uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob 31 Maj 2014, 7:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja nieświadomi wciągałam oscypki w ciąży.
Nie wiem jak jest przy karmieniu piersią, ale ciągnie mnie do nich bardzo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Sob 31 Maj 2014, 7:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalia, jeszcze pytanie jakie to oscypki są?
Ja akurat chciałam kupić od górala jak byliśmy na takich targach żywności i on mi powiedział, że mleko podgrzewają tylko do 80 stopni a nie pasteryzują więc on mi odradza

A takie pseudo oscypki z marketu zafoliowane, może są z pasteryzowanego? trzeba by sprawdzić na opakowaniu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob 31 Maj 2014, 7:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też takie od górala.
Takich marketowych nawet nie miałam okazji próbować jak smakują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 31 Maj 2014, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bakterie w serach pleśniowych giną w 60'C, więc śmiało można je jeść na gorąco np. na pizzy uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Sob 31 Maj 2014, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi również brakuje spania na brzuchu, nie mogę się ułożyć do snu ostatnio w ogóle Rolling Eyes

Czasami nachodzi mnie ochota na jakieś małe piwko albo kieliszek dobrego winka, no ale cóż trzeba obejść się smakiem.
Co ciekawe, przed ciążą byłam strasznym kawoszem, kawę wręcz uwielbiałam... hmm.. ten smak buja w obłokach buja w obłokach , ale na początku ciąży strasznie mnie od kawy odrzuciło, przez kilka miesięcy nie mogłam nawet znieść zapachu kawy, więc siłą rzeczy musiałam odstawić i tak już zostało uśmiech

Słodkości też mój organizm za dobrze nie przyswaja, wystarczy że zjem coś słodkiego, zaraz mam zgagę Rolling Eyes
To samo jest np. z frytkami, które kiedyś bardzo lubiłam uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny
Strona 17 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group