Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Bank komórek macierzystych, pobranie krwi pępowinowej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laura, pobraliście krew pępowinową?
Chciałam się dopytać, jak wygląda kwestia przechowywania- tzn. pewnie pobranie polega na przedpłacie i odpowiedniej ekipie (bo to firma zewnętrzna, nie?). Ale dobra, macie ją, przechowujecie, ma jakiś swój "kod", jak wpłacacie kasę na rachunek, podajecie go, jak wygląda kwestia dostępności?

Chyba jesteś jedyna na forum, która się zdecydowała na to, no i masz świeże informacje oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pobraliśmy, udało się bo w szpitalu na szczęście mieli te zestawy. uśmiech Normalnie przebiega to trochę inaczej. Mieliśmy odebrać potrzebny sprzęt sami i przywieźć go ze sobą na porodówkę, ale że nie zdążyliśmy, już myśleliśmy, że po ptokach. Dzięki Bogu szpital miał potrzebne oprzyrządowanie (nie w każdym to mają - trzeba sprawdzić). To jest takie pudełko, w środku jest cały zestaw potrzebny do pobrania krwi, jakieś rurki, worki i inne duperele. Nie zdążyłam się przypatrzeć przez to całe zmieszanie. język

Przez tą cesarkę, technicznie nie widziałam jak to się odbywało. Wiem tylko, że krew pobierali z tej pępowiny która się ostała, tzn. Eryka już wyciągnęli i odcięli, a dalej majstrowali tam z tą krwią za zasłonką, więc dziecka na pewno to nie boli - nie ma prawa boleć! uśmiech

W takim przypadku jak u nas, gdzie zestaw pobieraliśmy ze szpitala nie robi się żadnej przedpłaty, w szpitalu musieliśmy zapłacić za ten zestaw, a resztę już do PBKM. Natomiast jak bierze się zestaw od nich, no to tak samo płacisz jak dostajesz do ręki to pudełko.
Nie trzeba do tego żadnej ekipy, wykonują to lekarze. uśmiech Potem specjalny kurier (od nich) zabiera materiał i już idzie tam do banku. Chociaż z tego co słyszałam to podobno można wykupić u nich takich pakiet z "ekipą", ale nie mam pojęcia jak to niby działa. myślący

No i teraz jest sobie bezpiecznie ulokowana w banku, oczywiście ma swój tajny kod i "rodowód" język Po opłacie jednorazowej robisz opłatę roczną za przechowywanie i tak potem co roku, to nie jest jakaś duża kwota (około 500-600zł) i to już możesz na konto wpłacać. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok dzięki, czyli rozumiem, że ten zestaw to można sobie odebrać wcześniej, bo nie ma tam nic, co mogłoby się popsuć, fajnie.
W sumie, z tego co piszesz, w praktyce to wszystko jest dobrze zorganizowane i zupełnie niekłopotliwe.
Dzięki za info! uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można, a nawet trzeba sobie wcześniej odebrać. Tylko my się zagapiliśmy trochę (wyjątkowo) Rolling Eyes Wszystko naprawdę przebiega szybko i bardzo sprawnie, nawet się nie zorientujesz co, jak i kiedy. oczko

Jesteście zdecydowanie na pobranie krwi pępowinowej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowani co do pobrania tak, przekonani co do tego tak średnio.
Póki co komórki macierzyste wykorzystuje się raczej rzadko mimo wszystko, ale skoro nie jestem w stanie przewidzieć, co się wydarzy za 30 lat, to sądzę, że warto pobrać uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My się zdecydowaliśmy na pobranie do publicznego banku krwi. Wiadomo, że w razie czego nie będziemy mieć wyłączności ani pierszeństwa, ale prawdopodobieństwo, że nam się przyda jest chyba równie małe, jak tego, że będzie zgodność u kogoś innego potrzebującego. A nawet jeśli - to i tak fajnie, że można było komuś pomóc, tym bardziej, że to nic nie kosztuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda, na razie tych chorób przy których można wykorzystać komórki nie jest wiele, ale jednak COŚ jest, a zawsze to już COŚ. Zabezpieczenie przed choćby jednym konkretnym czymś to już wiele uśmiech A kto wie, co postęp medycyny przyniesie ze 5-10-15 lat. uśmiech

Carla, super! Bardzo to popieram uśmiech
My pobraliśmy dla siebie ze względu na moją historię choroby i skazę krwotoczną, mąż też ma problemy z płytkami, także u nas nie było żadnych wątpliwości, ale gdybyśmy nie pobierali dla siebie to zrobilibyśmy dokładnie to samo co Wy! Oddalibyśmy do publicznego banku.

Oczywiście mam nadzieję i w zasadzie to wierzę w to, a nawet jestem głęboko przekonana, że nigdy, przenigdy nam się to nie przyda!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, Carlitto, dzięki takim ludziom jak Wy, jest teraz taki program, który pomaga kilkanaściorgu skrajnych wcześniaków- komórki macierzyste są wykorzystywane w programie ich leczenia uśmiech
Też dobra alternatywa, jeśli ktoś średnio wierzy w celowość całego przedsięwzięcia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, Carla, a możesz napisać coś więcej? Coś takiego mnie bardzo przekonuje uśmiech
Czy wszystkie szpitale są w stanie taką krew pobrać?

[edit]
Już doczytałam, że nie. Jak to wygląda w praktyce? Tzn. kiedy i gdzie trzeba zgłosić chęć oddania krwi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka, kilka stron wcześniej chyba pisałam jak to jest z oddawaniem krwi do banku publicznego.

Najlepiej, wypełnić formularz, zostawić swój numer i Oni do Was oddzwaniają w ten sam dzień i udzielą Wam wszystkich informacji. Ja tak dwa razy z babką gadałam, wszystko mi wytłumaczyła fajnie.
https://www.pbkm.pl/ - na górze jest takie różowe pole - zostaw swój numer, oddzwonimy.

Betka, we wszystkich szpitalach, w których są ginekolodzy położnicy mogą krew pobrać, ale nie we wszystkich mają do tego potrzebny zestaw. W większości przypadków taki zestaw trzeba wcześniej sobie zorganizować. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group