Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Alergia
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
april06
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 959
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 23 Maj 2014, 12:57    Temat postu: Alergia Odpowiedz z cytatem

2 lata temu miałam pierwszy raz alergię (na pyłki/trawy, w sezonie wiosenno-letnim). Zawsze cieszyłam sie że nie jestem alergiczką a tu się przyplątało to dziadostwo i nawiedza mnie co roku :/ No ale nic. Pytanie takie mam czy orientujecie się kiedy robi się testy alergiczne, a kiedy odczulanie? Teraz w sezonie czy jesienią/zimą jak nic nie pyli?
Czy da się w ogóle odczulić całkowicie?
Czytałam że alergia może prowadzić do astmy, nie wiem czy to prawda ale wolałabym uniknąć... Rolling Eyes Poza tym mało to przyjemne, a popularne leki bez recepty nie do końca mi pomagają:/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Pią 23 Maj 2014, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

testy robi się na jesień i zimę, kiedy już nic nie pyli
ja jestem uczulona na dużo rzeczy, m.in. na pyłki, nawet na lekach non stop kichałam, miałam czerwone i załzawione oczy no i katar
odczulałam się w liceum (przeszło 10 lat temu) na topolę i trawy, trwało to 5 lat, już w pierwszym roku po odczulaniu poprawa była znaczna, a po całym cyklu to już w ogóle super
do tej pory nie mam objawów alergii, jedynie czasem jakieś pojedyncze kichnięcia

co do powiązań z astmą, to musiałaby się Agatka85 wypowiedzieć
ja miałam astmę jak byłam dzieckiem, byłam normalnie na lekach, nigdy nie chodziłam na wf itp.
w dorosłym życiu mi przeszło więc może rzeczywiście miało to jakieś powiązanie z alergią
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jutrzenka
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 25

PostWysłany: Pon 8 Wrz 2014, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Testy alergiczne robi się po sezonie, także musisz poczekać do późnej jesieni / zimy zanim je zrobić. Ale polecam się odczulić, bo to pomaga się pozbyć probemu. Ja miałam bardzo uciążliwą alergię, przez kilka miesięcy w roku oczy mi łzawiły + katar sienny. No masakra! Ale na szczęście się odczuliłam i mam ten kłopot z głowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
westeroswinterfell
maniak
maniak


Dołączył: 05 Maj 2019
Posty: 1177

PostWysłany: Sro 15 Maj 2019, 10:28    Temat postu: Alergia Odpowiedz z cytatem

Każdy kto kiedykolwiek cierpiał z powodu uczulenia na pyłki, doskonale wie, jak bardzo uciążliwe jest funkcjonowanie w okresie największego pylenia. Wszyscy cieszą się, że natura budzi się do życia, a Ty masz ochotę umrzeć. lol A nie myślałaś kiedyś, żeby zaopatrzyć się w takie maski anty-smogowe, tylko, że dla alergików? Na stronie: https://dragonmask.pl/maski-dla-alergikow jest kilka przykładów, w różnych wzorach i kolorach. Na stronie jest informacja, że filtr węglowy, który został wykorzystany podczas tworzenia tych masek, chroni drogi oddechowe w ponad 99%. Myślę, że warto się tym zainteresować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kermia
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lut 2019
Posty: 170

PostWysłany: Pią 28 Cze 2019, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jedynym wybawieniem na moją cieżką alergię jest Clatra. Na prawdę ja wypróbowałam już mnóstwo leków i nic nie przynosiło mi oczekiwanego efektu. Ciągły katar, lanie się z nosa ale odkad biorę clatrę wszystko jest super. Sprawdzam sobie na https://ktomalek.pl/clatra-ulotka-cena-zastosowanie-apteka-tabletki-ulegajace-rozpadowi-w-jamie-ustnej-0-01-g-10-tabl/ub-8810921 gdzie ten lek mogę kupić w mojej okolicy. To mega wygodne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
doti
gaduła
gaduła


Dołączył: 11 Wrz 2017
Posty: 380

PostWysłany: Czw 25 Lip 2019, 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o alergię to uważam, ze najważniejsza jest diagnostyka. Ja zdecydowałam się na wykonanie testu Faber, który jest związany z nowoczesną diagnostyką molekularną. Badanie jest bezpieczne i bezbolesne, test jest czuły na najbardziej istotne klinicznie alergeny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MonikaFranx
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 1
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 30 Lip 2019, 0:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z roku na rok alergia jest dla mnie coraz bardziej uciążliwa. Czy ktoś przeszedł przez tzw "odczulanie" i wyleczył się z alergii? Zastanawiam się, czy warto.



___________________________________________________
koncentrator tlenu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczay
maniak
maniak


Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 1098

PostWysłany: Nie 6 Paź 2019, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli alergia CI doskwiera, kup sobie oczyszczacz powietrza, który przy okazji oczyszczania powietrza, usuwa też z niego alergeny. To zapewni Ci spokój chociaż w domu. Na stronie: https://zdrovi.pl/ możesz kupić takie oczyszczacze całkiem nie drogo. Moim zdaniem warto w nie zainwestować i cieszyć się godnym życiem. Polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martyna91
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 33

PostWysłany: Nie 15 Gru 2019, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zerknij sobie na wpis o alergiach na http://biorezonans-wilanow.pl/o-alergiach/ - ich metody odczulania i później zachowania obojętności na większość alergenów jest zaskakująca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrysiaa
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Lis 2019
Posty: 2

PostWysłany: Wto 17 Gru 2019, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za przydatne porady na temat walki z alergią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group