Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślubna strona WWW - czy ktoś rozważa?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trt
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 3

PostWysłany: Nie 9 Lut 2014, 21:20    Temat postu: Ślubna strona WWW - czy ktoś rozważa? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

Na zachodzie i w USA coraz większa popularnością cieszą się ślubne strony www. Strony takie generalnie są rozszerzeniem zaproszenia i zawierają więcej informacji o parze młodej np. historie znajomości, oświadczyn, mapki i wskazówki dojazdu, zdjęcia, potwierdzenie przybycia itp...

Na swój ślub chciałem coś takiego zrobić i rozglądając się z żoną za czymś takim na polskim rynku nie znaleźliśmy praktycznie żadnych przykładów takich rozwiązań. Koniec końców musieliśmy to zrobić we własnym zakresie.

Generalnie rzecz biorąc zastanawiam się czy warto byłoby stworzyć taki produkt i czego młode pary wymagałyby od takiego produktu.

Co o tym myślicie?
Czy jeśli istniałaby taka możliwość stworzylibyście swoją ślubną stronę www?
Jakie funkcjonalności taka strona powinna posiadać?

Dziękuję z góry za odpowiedzi uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Nie 9 Lut 2014, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko po co?

Ja mam możliwość i uważam, że to bezcelowe. Chyba, ze ktoś wpada w jakąś ślubną paranoję, która jest sensem całego życia (na czas okołoślubny) - to może. Kto miałby w ogóle wchodzić na taką www? Goście? Czy kto?
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 9 Lut 2014, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomi mieli taką stronę ślubną,. Mieli dużo gości, więc na stronie można było np. wpisać kto ma wolne miejsca w samochodzie i ludzie mogli je sobie "zarezerwować", była też lista prezentów i mapka dojazdu do sali (była oddalona od Gdańska o jakieś 50 km). A po ślubie pojawiły się tam zdjęcia. Ale już pół roku po ślubie stronę usunęli, bo nie była już potrzebna uśmiech

Ja mam w tej kwestii podobne zdanie co do pearl.jamki - po co? Czy wszyscy muszą znać dokładną historię znajomości i przebiegu zaręczyn? Mapkę dojazdu można dołączyć do zaproszenia. Potwierdzanie ogólnie potrafi być problematyczne - ludziom się czasem maila nie chce wysłać, więc nie wierzę, że strona pomoże język
Generalnie dużo rzeczy można z powodzeniem rozwiązać bez pomocy strony, więc nie widzę jakiejś wielkich plusów jej zakładania. Jeśli ktoś chce, to ok - znajomym przy organizacji wesela na ponad 200 osób pomogła, ale spokojnie by sobie pewnie poradzili i bez strony.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
trt
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 3

PostWysłany: Nie 9 Lut 2014, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pearl.jamka napisał:
Tylko po co?


Właśnie o to mi chodzi czy ludziom jest taka strona potrzebna uśmiech. Jakby nie patrzeć wszystko idzie w stronę nowych technologii. Kiedyś ludzie przekazywali sobie wywołane zdjęcia, a dzisiaj wystarczy link do strony z galerią.

W moim przypadku uważam, że dzięki stronie zaoszczędziliśmy dużo czasu w okresie przedślubnym. Nie byliśmy męczeni telefonami z pytaniem "co?, gdzie?, o której?". Wszystkie informacje były na stronie - mapki dojazdowe do noclegu, do kościoła i do sali. Ponad 50% osób potwierdziła przybycie przez formularz na stronie WWW, no a po weselu każdy z gości mógł wrzucić zdjęcia zrobione przez siebie do galerii i można było wszystko oglądać w jednym miejscu.

Może to wynikało też z tego, że spora część z zaproszonych gości porusza się w branży IT i dla nich to było coś bardziej naturalnego.

Oczywiste jest, że bez strony można również bezproblemowo wszystko załatwić uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 10 Lut 2014, 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z perspektywy gościa - jeżeli idę na ślub do bliskich osób, to informacje wymieniamy na spotkaniach, jak do dalszej - to tym bardziej średnio mnie taka strona interesowałaby. Do tego nie oszukujmy się, mnóstwo osób jest starsza, nawet nie wejdzie/nie zobaczy. Ja bym pewnie dostając link raz weszła i tyle. A zdjęcia.. to naprawdę nie problem i można je przekazać za pomocą linku, bez tworzenia specjalnie strony.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Czw 6 Mar 2014, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Typowo zachodnie szaleństwa, które chcą wtargnąć siłom uśmiech
Jak dla mnie zbędne, kto się chce zainteresować to się dopyta o informacje, które zostały pominięte z jakiś powodów czysto sklerotycznych oczko
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malwina_123
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro 30 Kwi 2014, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Z perspektywy gościa - jeżeli idę na ślub do bliskich osób, to informacje wymieniamy na spotkaniach, jak do dalszej - to tym bardziej średnio mnie taka strona interesowałaby. Do tego nie oszukujmy się, mnóstwo osób jest starsza, nawet nie wejdzie/nie zobaczy. Ja bym pewnie dostając link raz weszła i tyle. A zdjęcia.. to naprawdę nie problem i można je przekazać za pomocą linku, bez tworzenia specjalnie strony.


dokładnie... moi rodzice nie są wprawdzie najstarsi, ale i tak nie grzeszą internetową inteligencją... starsze ciotki i wujkowie wpadliby pewnie w popłoch na samo słowo LINK oczko
_________________
zacznij dzień z uśmiechem - a tak też go skończysz!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 30 Kwi 2014, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieliśmy stronę ślubną i nie żałuję. uśmiech Chciałam mieć jedno miejsce, gdzie mogłabym opublikować galerie zdjęć dla gości, teledysk ślubny oraz zamieścić dodatkowe informacje już po zaproszeniu gości (np trasa autokaru). Tylko ja już niejedną stronę www robiłam, więc dla mnie to była czysta przyjemność uśmiech.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 30 Kwi 2014, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieliśmy stronę ślubną i nie żałuję. uśmiech Chciałam mieć jedno miejsce, gdzie mogłabym opublikować galerie zdjęć dla gości, teledysk ślubny oraz zamieścić dodatkowe informacje już po zaproszeniu gości (np trasa autokaru). Tylko ja już niejedną stronę www robiłam, więc dla mnie to była czysta przyjemność uśmiech.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ZróbSWÓJŚlub
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 40
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 15 Wrz 2014, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka strona może się przydać. Na przykład po to, żeby pokazać gościom dojazd na miejsce, przedstawić listę prezentów, informacje o noclegach, napisać więcej o sobie i swoim związku dla tych, którzy Was słabo znają (na przykład z dalszej rodziny).
_________________
Zapraszam na bloga uśmiech
zrobswojslub.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group