Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wybór położnej i wizyty patronażowe.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2014, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też przychodzi położna z przychodni, w której mam zapisaną Lenę. Nie musiałam osobiście lecieć, bo to była znajoma mojej szwagierki i sama mnie znalazła w szpitalu jak leżałam po porodzie. Przyniosła mi wszystkie potrzebne papierki do wypełnienia i już uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2014, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Położną można wybrać z innego miejsca niż przychodnia, w której dziecko jest zapisane do pediatry. Podobnie jest z pielęgniarką środowiskową. Przychodnie zazwyczaj werbują pacjenta do lekarza, pielęgniarki i położnej, oczywiście idą za tym pieniądze. Pamiętajcie jeszcze o tym że położną wybieracie dla siebie a inną możecie wybrać dla dziecka po urodzeniu. Dla dziecka położną wybiera się po urodzeniu, ale można się z nią wcześniej skontaktować żeby była "przygotowana" na wizytę patronażową po wypisie ze szpitala. A dokumenty można wypełnić w czasie wizyty tzn deklarację wyboru położnej dla dziecka. Odległość nie powinna być problemem, nie ma teraz rejonizacji. Wszystko zależy od położnej, przychodnia nie może jej zabronić opieki nad pacjentką nawet i 50 km od przychodni.

a to znalazłam w standardzie opieki okołoporodowej:
Zakład opieki zdrowotnej sprawujący opiekę nad kobietą w czasie porodu przekazuje w dniu wypisu zgłoszenie o porodzie położnej rodzinnej, wskazanej przez przedstawicieli ustawowych noworodka; zgłoszenie zawiera imię i nazwisko matki, numer PESEL matki, godzinę i datę urodzenia dziecka, płeć dziecka oraz dokładny adres, pod którym matka
wraz z dzieckiem będą przebywać w okresie połogu.
Położna wykonuje nie mniej niż 4 wizyty (pierwsza wizyta odbywa się nie później niż w ciągu 48 godzin od otrzymania przez położną zgłoszenia urodzenia dziecka).
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2014, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam "prywatną" położną- tzn nie taką za którą płaci kasa chorych, tylko osobiście. A dlatego tak, bo chcieli nas trzymać dzień dłużej w szpitalu, ze względu na mój "młody" wiek i ze to pierwszy dzidzius. Ja juz byłam nastawiona ze wychodzę w czwartek, bo non stop jak przychodziła jakaś pielęgniarka, to mi tak mówiły, a tu bach w czwartek rano przychodzi lekarz na wizytę i mówi żebyśmy zostali do jutra, chyba ze mu obiecam ze załatwię sobie położną. Ja juz byłam z nerwami na końcu, po prostu wykończyła mnie atmosfera szpitalna i chciałam być juz z Małym w domu. Co prawda u nas taka wizyta nie jest tania, ale nie żałuje ani grosza. Babka super, pierwszy raz siedziała u nas chyba ze 4 godziny, oglądała Olivcia z każdej strony, sprawdzała mu tam w buzi czy nie ma jakiś napiętych mięśni, pepuszek mu zainpregnowala no po prostu wszystko wszystko. Kazała mi do siebie dzwonić o każda głupotę. Zawsze ma dla nas jakieś rozwiazanie, jakaś radę. I zawsze zachęca mnie żebym sie na jej spotkanie wybrała albo po prostu do niej do szpitala przyjechała, żebym nie musiała jej płacić. Widać ze kobitka kocha to co robi i zna sie na rzeczy:)
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 8 Kwi 2014, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, o wizytach przed narodzinami dzieciątka nie słyszałam. Dzięki dziewczyny za info. uśmiech

Oli, to taką położną o której mówisz, to chcemy wynająć do porodu, ale to babeczka ze szpitala, zupełnie nie związana z patronażem. Ma nam tylko asystować podczas porodu. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 7:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajna Polozna podczas porodu to juz połowa sukcesu uśmiech ja miałam dwie- szpitalne i lekarke (chyba sie nic nie działo na porodowce bo normalnie tylko jedna Polozna jest przy porodzie, dopiero jak mnie sszywali to jakaś kobitka zaczęła rodzic). Naprawdę gdyby nie one, to cieżko bym to widziała uśmiech Lekarce i mamie tak sciskalam ręce ze sama miałam na drugi dzień na dłoniach siniaki uśmiech lol ale dzięki temu poród był szybki i sprawny uśmiech
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monia31
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 414
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 7:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do mnie położna przychodzi co dwa tygodnie od 21 tc. U nas w szpitalu poród może przyjąć tylko polożna, która ma akurat dyżur innej nie można sobie zamówić. Jednak do tej pory przynajmniej od 4 lat jak rodziły w tym szpitalu moje koleżanki, złego slowa o położnych ani jedna nie powiedziała. Zobaczymy jak to bedzie ze mna. Nie ja pierwsza i nie ostatnia uśmiech
_________________
Lepiej późno niż wcale Wink
Do ślubu tylko citroenem Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zmieniałam przychodnię na krótko przed ciążą, musiałam wybrać położną, więc jakąś z listy wybrałam. Ale gdy przyszło co do czego to była u mnie inna, babki miały swój własny grafik i dzieliły się pacjentkami wg zapotrzebowania. Dla mnie to bez znaczenia, bo i tak nie znałam tej babki, którą wybrałam w deklaracji.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia, i na czym polegają te wizyty przed porodem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK.

Moje pytanie - o co z tą położną chodzi w ogóle ? czy jest to jakiś obowiazek pytajnik

Uciekłam z dziadowskiej przychodni to takiej fajnej, połprywatnej- ale tam w ogóle wyboru położnej nie było, żadnej deklaracji- przypuszczam, że nie mają...

Czy po porodzie ona musi parę razy do nas przyjść ? My się śmiejemy, że wynajmiemy jakichś figurantów, żeby nas udawali, bo przy naszych tekstach - jak nic dzieciaka odbiorą....

Czy ona ocenia jakoś mocno warunki życia dziecka? Może mieć jakieś "ale" ?
Wiem, że pytania laika, ale temat to dla mnie terra incognita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2014, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
OK.

Moje pytanie - o co z tą położną chodzi w ogóle ? czy jest to jakiś obowiazek pytajnik
....
Czy po porodzie ona musi parę razy do nas przyjść ? My się śmiejemy, że wynajmiemy jakichś figurantów, żeby nas udawali, bo przy naszych tekstach - jak nic dzieciaka odbiorą....

Czy ona ocenia jakoś mocno warunki życia dziecka? Może mieć jakieś "ale" ?
Wiem, że pytania laika, ale temat to dla mnie terra incognita

Karola, położna patronażowa nie jest obowiązkowa, ale na pewno jest bardzo pomocna dla młodej mamy. uśmiech To taka kobitka, która przychodzi do Ciebie i dziecka, bada Was, waży i mierzy dzidziusia, obserwuje postępy w rozwoju, służy radą, sprawdza jak tam Twoja kondycja po porodzie itd.
Tak to przynajmniej ma wyglądać. uśmiech

Musi to na Rusi Very Happy Tak jak wyżej, nie ma takiego odgórnego nakazu.
Co do oceniania warunków, nie wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group