Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Muzyka dla brzuszka.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pon 3 Mar 2014, 12:21    Temat postu: Muzyka dla brzuszka. Odpowiedz z cytatem

Drogie ciężarówki i mamusie, ciekawi mnie Wasze podejście do puszczania muzyki (podobno najlepiej klasycznej) Waszym pociechom kołyszącym się w Waszych łonach oraz tym świeżo narodzonym. uśmiech
Chodzi mi o Wasze motywy w tym związane i reakcje Waszych dzieci?
Jeśli puszczacie, to bardziej w celu rozwoju intelektualnego dziecka (na to ponoć jeszcze nie ma oficjalnych badań) czy bardziej chodzi o uspokojenie i zakodowanie przez dziecko zasłyszanych dźwięków (na to badania już są).
Macie jakieś stałe melodie w repertuarze Waszych dzieciątek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 3 Mar 2014, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno warto włączać jedną, spokojną piosenkę codziennie, po porodzie dziecko będzie się przy niej uspokajać oczko Ile w tym prawdy to chyba tylko dzieci wiedzą język
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pon 3 Mar 2014, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja włączałam pozytywkę sobie (jak Misiek był w brzuchu) codziennie wieczorem, jakież było moje zdziwienie, kiedy po powrocie do domu z małym włączyliśmy ją, a Michał leżał jak w hipnozie i lubi ją do dziś, oczywiście, pomijając fakt, że urwał jej już wszystko co się dało język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pon 3 Mar 2014, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedną mówcie? Ja już mam całą playlistę język

O pluszaku, super, właśnie to o czym piszesz ponoć jest już potwierdzone badaniami, tylko, że różnie dzieci reagują, jedne na znaną im z brzucha muzykę uspokajają się, a drugie ożywiają. I do tego właśnie zmierzam. Very Happy

Pozytywka, też fajna sprawa. uśmiech Ja zauważyłam, że moje niesforne dziecko jakby się uspokajało jak mu śpiewam gdy za długo i za bardzo szaleje. A może po prostu jest zmęczony. język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 3 Mar 2014, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w ciąży dużo na męża krzyczałam i teraz Lenka się uspokaja jak głos podnoszę język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola_b
maniak
maniak


Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 1182

PostWysłany: Pon 3 Mar 2014, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja słucha rocka uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pon 3 Mar 2014, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola_b napisał:
Moja słucha rocka uśmiech


Mój mąż też małemu puszcza i reggae język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 3 Mar 2014, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atina napisał:
Ja w ciąży dużo na męża krzyczałam i teraz Lenka się uspokaja jak głos podnoszę język


E coś w tym jest! Ja się ostro prułam i na męża i na tą starszą, strasznie mnie wszystko z równowagi wyprowadzało. I teraz jak krzyczę, to Młoda cichnie, albo się uśmiecha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 3 Mar 2014, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój Adas też cichnie i z zaciekawieniem obserwuje, gdy się kłócimy, więc to chyba nie o to chodzi język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Pon 3 Mar 2014, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedys oglądałam "Supernianię" i byla dziewczynka miala niecały roczek chyba, strasznie plakala,wrecz wyla...Superniania wlaczyla jej muzyke klasyczną i płacz jak ręką odjął, zamienił sie w wielkie skupienie i zaciekawienie...ja tam w to wszystko wierzę, samej zawsze lepiej mi sie uczyło przy muzyce klasycznej, to samo z zasypianiem. I wierzę że moje dzieci beda miały tak samo, tym bardziej ze i teraz często słucham uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group