Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Naturalne Planowanie Rodziny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 75, 76, 77  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Pon 10 Lut 2014, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mimi napisał:
Dziewczyny, czy możecie polecić jakiś fajny serwis on-line do wykresów?
Niestety zamykają enpr i muszę zapisywać obserwacje gdzieś indziej smutny Prowadziłam tam obserwacje od 2011 roku, ech smutny
Serwis może być płatny, ważne żeby był wygodny w użyciu, estetyczny i elastyczny (własne rodzaje śluzu, nie tylko do wyboru te książkowe).
Patrzyłam na 28dni, ale nie podobają mi się te wykresy za bardzo i nie wiem czy można tam własne rodzaje śluzu wpisywać.


Na forum ciazowym na ktorym się udzielam, duuuuuuuuzo dziewczyn korzysta z tej strony http://ovufriend.pl/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 10 Lut 2014, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rashel, dzięki za odpowiedź. Serwis z tego co widzę jest typowo staraniowy, czyli coś kompletnie nie dla mnie...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Pon 10 Lut 2014, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mimi napisał:
Rashel, dzięki za odpowiedź. Serwis z tego co widzę jest typowo staraniowy, czyli coś kompletnie nie dla mnie...


Ja zabardzo się nie orientuję. Wiem, że korzystają z tego również jako z metody anty. Więc chyba do tego tez sie nadaje...
Więcej nie pomogę, niestety smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AniaKicia87
guru
guru


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3846
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon 10 Lut 2014, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimi - też korzystam od roku z OvuFriend'a oczko szczerze polecam - portal niestety jest płatny.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 11 Lut 2014, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimi, ja korzystam własnie z 28 dni. Generalnie jest płatny ale pierwsze 30 dni jest chyba bezpłatne, więc możesz spróbować i zobaczyć czy Ci to odpowiada.
Własnych pomysłów na śluz wpisywać nie można, ale jak mi brakuje czegoś w kategoriach do wyboru, to można sobie to wpisać do dodatkowej notatki.
Na dodatek masz do wyboru sporo metod i jak już jakąś wybierzesz, to wykres dostosowuje się wyglądem do metody i łatwiej go interpretować.

Dla mnie ważne jest to, że mogę go udostępniać tylko dla wybranych osób, możemy go wspólnie komentować, pomagać sobie w interpretacji. A jak nie daję rady to jest ekspert, do którego można napisać i wtedy on pomaga w interpretacji.

No i nie jest tylko dla starających się. Są tam dziewczyny, które się tylko obserwują, które zakończyły prokreację, które odkładają. Pełen przekrój. Sama korzystałam z niego i wtedy, kiedy odkładałam i teraz, kiedy się staram. Jestem tam od 2011 roku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 2 Mar 2014, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie planuję zacząć praktykować tą metodę ale tak się zastanawiam, bo jeżeli należy mierzyć temperaturę o jednej godzinie a nieraz mam do pracy na 5tą to wtedy muszę zawsze wstawać mierzyć np o 4.30?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Nie 2 Mar 2014, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie uśmiech Ustalasz sobie jedną godzinę, która najbardziej Ci pasuje w wiekszości przypadków. Jeśli zdarzy się, że będziesz mogła zmierzyć temperaturę później, to za każdą godzinę opóźnienia dodajesz 0,1 stopnia Celsjusza, jeśli będziesz musiała wstać wcześniej, to za każdą godzinę dodajesz 0,1 stopnia.

Przy czym, gdy ustawisz sobie np pomiar na 5 rano, to możesz mierzyć temparaturę od 4:30-5:30 bez żadnej korekty temperatury - zawsze od tej ustalonej godziny masz po pół godzin w jedną i drugą stronę uśmiech

A teraz odnosząc się jeszcze do tej pierwszej części:

Czyli jeśli ustaliłaś sobie pomiar na 5:00, to możesz mierzyc miedzy 4:30 a 5:30
Jeśli zdarzy się, że wstaniesz o 3:30 i wyjdzie Ci 36.50, to zapisujesz wynik 36,50 + 0,10 = 36,60
Jeśli wstaniesz o 4:00 to zapisujesz wynik 36,50+(0,10/2)=36,55 bo zmierzyłaś tylko pół godziny wcześniej.
Jeśli wstaniesz o 6 rano i masz 36,50, to zapisujesz 36,50 - (0,10/2) = 36,45
Jeśli wstaniesz o 6:30, to zapisujesz 36,40

Jeśli o 8 rano to 36,50 - 0,25 = 36,25

Jeszcze jest zakres temparatur w jakich można takich wyliczeń dokonywać. Coś mi się kojarzy, że jeśli wstaniesz chyba o 11, to nie ma sensu już się mierzyć oraz tak z porankiem też jest, ale nie jestem tego pewna, musialabys sobie doczytac uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gosia86
gaduła
gaduła


Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 433
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 2 Mar 2014, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mani_ani napisał:
Nie uśmiech Ustalasz sobie jedną godzinę, która najbardziej Ci pasuje w wiekszości przypadków. Jeśli zdarzy się, że będziesz mogła zmierzyć temperaturę później, to za każdą godzinę opóźnienia dodajesz 0,1 stopnia Celsjusza, jeśli będziesz musiała wstać wcześniej, to za każdą godzinę dodajesz 0,1 stopnia.

Przy czym, gdy ustawisz sobie np pomiar na 5 rano, to możesz mierzyć temparaturę od 4:30-5:30 bez żadnej korekty temperatury - zawsze od tej ustalonej godziny masz po pół godzin w jedną i drugą stronę uśmiech

A teraz odnosząc się jeszcze do tej pierwszej części:

Czyli jeśli ustaliłaś sobie pomiar na 5:00, to możesz mierzyc miedzy 4:30 a 5:30
Jeśli zdarzy się, że wstaniesz o 3:30 i wyjdzie Ci 36.50, to zapisujesz wynik 36,50 + 0,10 = 36,60
Jeśli wstaniesz o 4:00 to zapisujesz wynik 36,50+(0,10/2)=36,55 bo zmierzyłaś tylko pół godziny wcześniej.
Jeśli wstaniesz o 6 rano i masz 36,50, to zapisujesz 36,50 - (0,10/2) = 36,45
Jeśli wstaniesz o 6:30, to zapisujesz 36,40

Jeśli o 8 rano to 36,50 - 0,25 = 36,25

Jeszcze jest zakres temparatur w jakich można takich wyliczeń dokonywać. Coś mi się kojarzy, że jeśli wstaniesz chyba o 11, to nie ma sensu już się mierzyć oraz tak z porankiem też jest, ale nie jestem tego pewna, musialabys sobie doczytac uśmiech


Ja żyłam w przekonaniu, że jeśli mierzysz później to dodajesz, a gdy wcześniej od ustalonej godziny to odejmujesz. Przysięgłabym, że tak nam mówiła pani w poradni...
_________________



Ostatnio zmieniony przez gosia86 dnia Nie 2 Mar 2014, 19:35, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Nie 2 Mar 2014, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojj poszukam w necie jeszcze, ale ja robię tak, a do tego kojarzę, że czytałam, iż w ciągu dnia temperatura wzrasta.

EDIT: Dobrze napisałam
Cytat:
. INTERPRETACJA TEMPERATURY - Zakłócenia zaznaczyć kółkiem na krzywej temperatury. Zakłócenia odnoszące się do zmiany godziny mierzenia PTC możemy skorygować zgodnie z zasadą od wyniku pomiaru późniejszego odejmujemy, a do wyniku pomiaru wcześniejszego dodajemy 0,1oC (2 kratki)/1 godzinę. Taką korektę można przeprowadzić jedynie w godzinach od 4 -11. Sprawdzić, i zaznaczyć wzrost temperatury.

http://npr_kosmacinski.republika.pl/interpretacja%20karty.html
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gosia86
gaduła
gaduła


Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 433
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 2 Mar 2014, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cofam. Znalazłam książkę, którą dostałam na naukach i masz rację. A mi też o to chodziło co napisałaś. Jakoś ciężko to pojąć jak się czyta, a w praktyce łatwę sie stosuje. Powodzenia kasiu w ogarnianiu tematu. Faktycznie to pomocne w życiu.[/b]
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 75, 76, 77  Następny
Strona 69 z 77

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group