Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Juniorska książka kucharska.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LadyKey
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 535
Skąd: okolice Wawy

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 10:04    Temat postu: Juniorska książka kucharska. Odpowiedz z cytatem

Macie tak czasami, że zastanawiacie się co tym razem zrobić maluszkowi na śniadanie czy kolację?
Obiady to dość łatwa sprawa, bo przecież (w późniejszym czasie) maluszki jedzą to samo co my, ale śniadanie... albo kolacja... co dać?
My zwykle zjadamy w pośpiechu kanapkę popijemy kawą/herbatą, ale dzieci powinny dostawać coś lepszego...

Może tu stworzymy taką swoistą książkę, gdzie każdy będzie mógł zamieścić przepis naaa... coś co dziecku smakuje, chętnie je...


Więc ja zacznę uśmiech nie wiem czy to zdrowe ale Jagoda bardzo je lubi i zjada po 3-4 szt, co myślę że jest sporo jak na nią Very Happy

Placuszki z jabłkami:
1. jedno jabłko (może być nie obrane)
2. jedno jajko
3. cukier - ja wsypuję łużeczkę
4. cukier waniliowy
5. pół łyżeczki proszku do pieczenia
6. łyżeczka cynamonu mielonego lub przyprawy do piernika
7. mleko/woda/słodki jogurcik
8. mąka

W miseczce mieszamy wszystkie składniki oprócz jabłka. Celowo nie podałam ilości poza koniecznymi, bo musi z tego powstać masa taka jak ciasto naleśnikowe. Jabłuszko kroimy w plasterki niezbyt grube - max 0,5cm i smażymy na małym ogniu obtoczone w cieście.
Gdy się zarumienią na złoto zdejmujemy na ręcznik papierowy, posypujemy cukrem pudrem (lub nie) i gotowe uśmiech

Placuszki trzeba wrzucać na mocno rozgrzany olej żeby go "nie piły"
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja często podaję na drugie śniadanie budyń z żółtkiem robiony na mm.

60ml wody zagotowujemy, do tego dodajemy żółtko rozmieszane z łyżeczką mąki ziemniaczanej, zgotowujemy razem. Jak trochę przestygnie dodajemy 3-4 miarki mm rozrobione w odrobinie wody. Na koniec deserek owocowy, mus owocowy, pół bobofruta - co kto lubi.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią 31 Sty 2014, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kolację raz w tygodniu naleśniczki z mąki razowej z domowym dżemem.
Naleśniki robię normalnie tak jak dla Nas, tylko smażę na patelni bez tłuszczu.

Śniadania to często kaszka manna na mleku z odrobiną wody, a do tego kawałki owoców sezonowych.

Podwieczorek: kisiel domowy z owocami, owoce z jogurtem naturalnym.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group