Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Alkohol w ciąży
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 29 Paź 2013, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aishaa napisał:
agattt napisał:
Bavarię piłam, ale już teraz, po porodzie. Koło piwa to nawet nie stało, więc nie ma co sobie zawracać gitary język


no wiesz co, mogłaś nam chociaż zostawić nadzieję język


Nie ma żadnej nadziej:lol: Jak mówi Agatt, koło piwa to nawet nie stoi. Ale w smaku jest całkiem dobre. Lepiej wypić taką Bavarię gdy mamy chęć na coś gazowanego niż popularne, bąbelkowe napoje. Chociaż i to raz na jakiś czas nie zaszkodzi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 29 Paź 2013, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha! Mąż mi sprezentował w łikend Bavarię Original i Apple lol Original ze względu na goryczkę może ostatecznie przypominać piwo, natomiast Apple to powinna stać przy wodach smakowych język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dariak
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 4

PostWysłany: Pią 24 Sty 2014, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi lekarz powiedział, że lampka wina dziennie pomoże w mojej sytuacji - miałam anemię. Więc zrobiłam jak lekarz radził, ale po pewnym czasie okazało się, że jestem w ciąży. I wiecie jak się teraz denerwuję?! Dużo czytałam na ten temat, tu jest nawet wyszczególnione na co naraziłam swoje dziecko: http://wdobrychstosunkach.pl/alkohol-a-ciaza.html Nigdy sobie nie wybaczę jeśli zaszkodziłam mojemu maleństwu... smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Pią 24 Sty 2014, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kiedy wino leczy anemiępytajnik?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
velvet88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 737
Skąd: MMz

PostWysłany: Pią 24 Sty 2014, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze jak ktoś ma sporaśne te lampki to z anemii w inną chorobę można wpaść Confused
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 24 Sty 2014, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariak, spokojnie, jeśli zdarzyło Ci się wypić lampkę wina gdy jeszcze nie wiedziałaś o ciąży, to raczej szanse, że zaszkodziłaś maluszkowi są niewielkie. Przez te pierwsze tygodnie, to co spożywamy/pijemy nie przechodzi bezpośrednio do płodu, tak te nasze organizmy są mądrze skonstruowane, żeby chronić potomka. uśmiech

No, ale rzeczywiście pomysł leczenia anemii winem, nie wydaje się zbytnio trafiony... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pią 24 Sty 2014, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to może i ja się wypowiem ponieważ sama przed ciążą leczyłam anemię winem i jest to rzeczywiście prawda, że pomaga zwiększyć ilość czerwonych ciałek krwi ALE musi to być wino czerwone, wytrawne o nazwie Egri bikavér tzn. Bycza Krew.

A tu taka ciekawostka Wink
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/bycza_krew_dodaje_mocy_118931.html
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 24 Sty 2014, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tą byczą krwią to słyszałam. Mało tego:

Moja babcia urodziła moją ciotkę jakoś w 6/7 miesiącu ciąży (miała być ze stycznia, a urodziła się na początku października). To było 43 lata temu, a ciotka była pierwszym tak małym dzieckiem w mieście, które zostało uratowane. Ważyła nie cały kilogram. Miała już nawet przygotowany akt zgonu, ale przeżyła, dzisiaj ma się dobrze, jest zdrową, silną, ładną kobietą.
No, ale nie o tym miałam pisać - właśnie jej, takiemu maluszkowi w inkubatorze podawali (oczywiście w ilościach kropelkowych) tą byczą krew.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dariak
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 4

PostWysłany: Sro 29 Sty 2014, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki dziewczyny! Czuję się znacznie spokojniejsza! uśmiech
Sam lekarz mówił o czerwonym wytrawnym winie, też wydało mi się to dziwne, więc sprawdziłam w internecie, wszędzie jest napisane, że pomaga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Czw 24 Kwi 2014, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżam wątek, po ostatnim dłuższym czytaniu doszłam do wniosku, że warto temat zaznaczyć. Pewnie większość z Was wie, czym może skończyć się picie alko w ciąży...
Dla tych, co jeszcze się wahają polecam poczytać o FAS. Bo to nawet nie jest kwestia tego, że dziecko będzie ważyć 200 g mniej przy urodzeniu... to co poczytałam, to, jakie szerokie jest spektrum zaburzeń po alkoholu- przeraziło mnie!
Pomijam przypadki takie, jak opisała dariak. Nie wszystko da się wiedzieć od razu. Ale na Boga, jak usłyszę jeszcze kiedykolwiek, że lampeczka nie szkodzi, to słowo daję, oszaleję. A przecież sama wiem, jak powszechne jest jeszcze takie podejście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group