Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Foto profesjonalistów i foto rodzinne-jak znaleźć równowagę
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Córka Wiosny
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 9 Lip 2009, 12:54    Temat postu: Foto profesjonalistów i foto rodzinne-jak znaleźć równowagę Odpowiedz z cytatem

Każdy z nas zamawia na swój ślub mniej lub bardziej profesjonalnego fotografa. Wiadomo jednak, że przy tej okazji zostanie nam zrobione milion zdjęć przez rodziców, ciotki, wujków, kuzynów...uśmiech Jak zapatrujecie się na taki natłok fotografii? Czy na swoim ślubie pozwolicie robić zdjęcia każdemu, czy może wprowadzicie jakieś zasady fotografowania? uśmiech Ja kategorycznie zabroniłabym wnoszenia więcej niż kilku aparatów. Jestem fotografką- amatorką i stawiam na jakość, nie na ilość. Hmmm... no właśnie? Z czym wiąże się jakość fotografii ślubnej?
Czy tylko z profesjonalnym fotografem? Jak ważny jest wg Was sprzęt fotograficzny- czy potraficie sprawdzić jego odpowiedniość na weselne warunki?
_________________
Miłość jak ogień nie może istnieć bez ustawicznego ruchu i przestaje żyć chwilą, gdy przestaje spodziewać się lub lękać.
Francois de La Rochefoucauld
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Global Studio
początkujący
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 9 Lip 2009, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy tylko z profesjonalnym fotografem?

No właśnie nie do końca oczko Bo tak jak piszesz, zrobione zostanie milion zdjęć przez osoby z najbliższej rodziny. I takie zdjęcia, oczywiście starannie wybrane, są świetnym uzupełnieniem albumu.
Na moim własnym ślubie miałem profesjonalistę i z perspektywy czasu średnio oceniam te jego foty. Poprawne technicznie, ale bezduszne. Na szczęście dostaliśmy fotki robione przez mojego wujka, trochę zrobili nasi rodzice i w sumie mamy fajną pamiątkę oczko
Cytat:
Ja kategorycznie zabroniłabym wnoszenia więcej niż kilku aparatów

Proszę, nie rób tego. Z powodów, które napisałem.
Poza tym ci wszyscy ludzie robią fotki również dla siebie, żeby się potem pochwalić znajomym jak ślicznie wyglądała ich córka/kuzynka/siostrzenica na ślubie uśmiech

Pozdrawiam
Adam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Córka Wiosny
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 10 Lip 2009, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uśmiech Nie martw się, pozwolę wnieść rodzinie aparaty- ale nie więcej niż kilka. Nie chciałabym miliona niepotrzebnych błysków, marzy mi się kameralny, delikatny ślub. uśmiech Jako fotografka- amatorka, stawiam jednak na jakość zdjęć. Używam teraz aparatu Olympus e-510. Niedawno wyszła jednak udoskonalona e-520. uśmiech Taka mi się marzy i polecam. <rozmarzona> Odpowiednio dobrany obiektyw i piękne zdjęcia gwarantowane! uśmiech
Hm... ktoś z Was zamierza własnoręcznie dołożyć się do ślubnych fotografii? Ze swojej, czy też rodzinnej ceremonii? Very Happy
_________________
Miłość jak ogień nie może istnieć bez ustawicznego ruchu i przestaje żyć chwilą, gdy przestaje spodziewać się lub lękać.
Francois de La Rochefoucauld
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią 10 Lip 2009, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czegoś tu do końca nie rozumiem: ale tak w podtekście to poprostu chcecie mieć porządek na ślubie- przynajmniej podczas ceremonii w kościele z oczywistych względów.I to dobrze. To pierwsze. Drugie: proszę pamiętać,że jeżeli zatrudniacie profesjonalnego fotografa czy kamerzystę, bo to w tym wątku też trzeba zaznaczyć, to właśnie ekipa reporterska będzie decydować o ilości osób dodatkowych chcących fotografować czy filmować a nie Wy dziewczyny.Niestety, wiem,że może to nie łatwe, ale skoro płacicie duże pieniadze za tą usługę, to musicie się zgodzić na takie ograniczenia.My jako usługodawcy chcemy dla Was zrobić dobrą robotę, jakiej oczekujecie, ale też musimy mieć do tego warunki.
Nie wyobrażam sobie,żeby obok mnie miał stać wujek z kamerką zabawką i robić to samo co ja.Tak samo sprawę może postawic fotograf- w końcu to jego ujęcia i jego prawo autorskie. Co do kościoła ponadto obowiązuje regulamin w tym zakresie.Jest ona napisany na forum.A niestety goście nie potrafią się zachować podczas mszy św w kościele./ no może nie wszyscy/.
Już wiele firm usługowych foto/video zastrzega sobie prawo wyłączności pracy w umowach.Także coraz wiecej młodych par w zaproszeniach ślubnych zamieszcza odpowiednia prośbę o niefotografowanie i filmowanie uroczystości ze względu na obecność profesjonalnej ekipy reporterskiej. Skąd to się bierze? A no z tego co napisałem wcześniej.


Ostatnio zmieniony przez WIDEOFILM dnia Czw 30 Cze 2011, 11:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Córka Wiosny
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 10 Lip 2009, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście masz rację. Smile Wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Na ślubie nie może być zbyt wielu fotografów. Nie miałam do czynienia z firmą, która zajmuje się takimi sprawami, więc myślałam, że sama wprowadzę pewne ograniczenia.
Długo zajmujesz się filmowaniem ?uśmiech
Jeśli pójdę na ślub rodziny, czy znajomych chętnie porobię trochę zdjęć. Jak już mówiłam to moje hobby. Cool
_________________
Miłość jak ogień nie może istnieć bez ustawicznego ruchu i przestaje żyć chwilą, gdy przestaje spodziewać się lub lękać.
Francois de La Rochefoucauld
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią 10 Lip 2009, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filmowaniem zajmuję się już 18 rok.
cytat: Jeśli pójdę na ślub rodziny, czy znajomych chętnie porobię trochę zdjęć. Jak już mówiłam to moje hobby.
Pod warunkiem,że zapytasz się młodej pary, czy możesz to zrobić.Tego wymaga kultura.A może oni sobie tego nie życzą i zrobisz im przykrośćpytajnik
Zawsze lepiej się spytać- to nic nie kosztuje.Ponadto, tak jak pisałem ów firma foto/wideo mogła wprowadzić jakieś ograniczenia.
Ja zakupów w Winmarze nie robię, fotografią się nie zajmuję, wszelkie wyposażeniowe sprawy do mojej kamery / wersja PRO/ załatwiam w Warszawie u dealera JVC i w firmach zaopatrujących w sprzęt media.
Widzę,że ostro bierzesz sie do pracy jako fotograf- to pięknie, jeżeli czujesz tego bluesa, to oczywiście dobry sprzęt jest wskazany.Pytasz o statyw: ja jakoś sobie nie wyobrażam fotoreportera ze statywem, no chyba że chcesz robić coś wyjatkowego, jakieś dalekie zbliżenia itp....
Na początek dobry aparat, wymienna optyka,lampa błyskowa ładna torba na te klamoty itd.


Ostatnio zmieniony przez WIDEOFILM dnia Pią 22 Cze 2012, 12:31, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Global Studio
początkujący
początkujący


Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 10 Lip 2009, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Statyw na razie nie będzie Ci potrzebny.
Przede wszystkim optyka - dobre szkiełko to podstawa. Z kiepskim obiektywem podpiętym do najlepszego korpusu niewiele zdziałasz.
Jeśli chcesz focić na ślubach, to obowiązkowo jakiś jasny obiektyw, bo nie zawsze błyskanie fleszem jest w kościele mile widziane. I jeśli o tym mowa - zewnętrzna lampa, bo wbudowane są niewiele warte.
Pisałaś, że masz już Olympusa, więc dokup do niego jakiś dobry obiektyw (wiem, wiem, nowszy model Twojego aparatu jest bardzo kuszący oczko ).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Córka Wiosny
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 10 Lip 2009, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, czego wymaga kultura. język Na pewno spytam, zanim zacznę robić foty. uśmiech Jakiś czas temu byłam na komunii. Ksiądź zabronił rodzinom robić zdjęcia podczas mszy . Po uroczystości można było trochę popstrykać. Podczas mszy mógł fotografować tylko wynajęty profesjonalista. Myślę, że ksiądz miał rację- rodzice, którzy mimo zakazu próbowali robić zdjęcia, tylko rozpraszali dzieci, psując ich pierwszokomunijne doświadczenia. Podobnie jest ze ślubem. Co za dużo- to niezdrowo. Najważniejsze są nasze wspomnienia. Film i fotografia mają je upiększyć, a nie zdominować.
Co do statywu to oczywiście macie rację. uśmiech Podczas ślubu nie będzie zbyt przydatny. A obiektyw? Musi być dobry.
Jaki obiektyw polecicie do robienia zdjęć ślubnych?
_________________
Miłość jak ogień nie może istnieć bez ustawicznego ruchu i przestaje żyć chwilą, gdy przestaje spodziewać się lub lękać.
Francois de La Rochefoucauld
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Córka Wiosny
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie 12 Lip 2009, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiałam się jeszcze nad sprawą filmowania. uśmiech Jakich kamer używacie? uśmiech Mnie marzy się amatorska, ale niezwykła kamera. Nawet jeśli na ślubie to profesjonalista decyduje czym kręcić, warto mieć takie cudeńko na inne rodzinne imprezy- np. urodziny, imieniny. uśmiech Utrwalić dorastanie dzieci, ważne momenty, zachody słońca. To nawet lepsze niż fotografia. uśmiech
_________________
Miłość jak ogień nie może istnieć bez ustawicznego ruchu i przestaje żyć chwilą, gdy przestaje spodziewać się lub lękać.
Francois de La Rochefoucauld
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Nie 12 Lip 2009, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówi się filmowania wykrzyknik!
Co do kamery: jeżeli nie na zarobek, to dużych pieniędzy nie ma co pakować.O ile planujesz zawodowstwo, to tylko kamera w wersji PRO, ale to kosztuje /masz tam w tej tabeli w winmarze ta ostatnia pozycja SONY./
Pamiętaj,że kamery amatorskie to są krótkie serie produkcyjne, w razie czego brak serwisu, natomiast kamery profesjonalne mają dobry serwis, są wyselekcjonowane w produkcji i nie jest to masówa.Ale jak by nie było to kamera 3ccd / trzyprzetwornikowa/ Najbardziej popularna to SONY 2100 przyjęła się na rynku usług, jednak była seria trefna na rynku i padały jak muchy. W tej chwili wchodzi HDV- trzeba szykować min 18 tys zł na taki zakup.
Ja np się szarpnąłem na JVC GY DV 5000 PRO. Jak do tej pory bez zarzutów.


Ostatnio zmieniony przez WIDEOFILM dnia Pią 22 Cze 2012, 12:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 1 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group