Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak zachęcić dziecko do nauki --porady
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 16 Sty 2014, 9:20    Temat postu: Jak zachęcić dziecko do nauki --porady Odpowiedz z cytatem

Nie ma takiego tematu chyba.
Mam mały problem z Patrycją , nie przepada za nauką . W przedszkolu i owszem wykonuje wszystkie polecenia , rysuje ładnie . W domu zaś marze po kartkach. Na dzień babci ma nauczyć się piosenki ale ona nie chce i nie mogę niczym jej zachęcić. Macie może jakieś sposoby?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 16 Sty 2014, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Dianę działa zasada: nie zmuszać. Im bardziej ją do czegoś namawiam, tym bardziej się ona spina i odmawia współpracy. Myślę, że nasze dzieciaki nie są jeszcze w takim wieku, żeby udało nam się dzieciaki do czegoś zmusić. Trzeba sposobem. Uczyć raczej podczas zabawy, a nie ciśnienia, że trzeba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 16 Sty 2014, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i racja , ale ja chciałabym żeby ona dobrze wypadła przed publicznością . ( będzie śpiewać sama) W czasie spaceru do przedszkola udało mi sie zachęcić do powtórzenia jednej zwrotki , ale wiem że sporo pracy przede mną.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw 16 Sty 2014, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mycho niby Twoja trochę starsza, ale jak mojego Antosia do czegoś na siłę namawiać to nie ma mowy żeby zrobił. Zna kilka wierszyków, a jak chcieliśmy żeby w święta powiedział to nie i nie. Im bardziej go namawiałam tym było gorzej. A jak dałam spokój to sam przyszedł uśmiech W tym wieku to chyba tylko nauka przez zabawę, podczas robienia czegoś itd Może puść jej piosenkę kilka razy? W aucie czy podczas robienia czegoś w domu to się osłucha uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 16 Sty 2014, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A niby kto miał by to zaśpiewać ja? Z moim głosem walenia podczas godów? język język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw 16 Sty 2014, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na youtube nie znajdziesz?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aga_w
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 106
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 16 Sty 2014, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W naszym przedszkolu jak dziecko ma coś śpiewać podczas akademii dostajemy od wychowawcyni CD z nagraną piosenką i z samą melodią. Puszczam to wtedy kilkakrotnie w ciągu dnia, jak ja się nauczę to dodatkowo głośno nucę lub śpiewam (nie szkodzi,że mam fatalny głos- przed dzieckiem mi nie wstyd). po paru dniach syn sam śpiewa.
Jak się nauczy to bawimy się w koncert- przebieramy się, zakadamy ciemne okulary i mamy mikrofomy z dezodorantów Cool Cool Cool
_________________
Dobra Mama to Mądra Mama
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 16 Sty 2014, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłam tą piosenkę . Nawet śpiewałam a ona słuchała. My dostałyśmy tylko tekst, bez melodi
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Czw 16 Sty 2014, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też działa zarada - nie zmuszać To są małe dzieci, ona może piosenki się doskonale nauczyć a przed publicznością i tak nie zaśpiewa.Tak szczerze to uważam, że nauczycielka jest niepoważna dając spiew solo w maluchach. U nas grupowo dzieci śpiewają i recytują
jak się uczymy? Na spacerze, skacząc po kałużach śpiwamy czy recytujemy razem, podczas kąpieli to samo, dodatkowo zawsze znajduje na YT i puszczam kilkakrotnie w ciągu dnia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aga_w
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 106
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 16 Sty 2014, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My piosenek przedszkolnych szukamy na Chomikuj.pl- tam często mają piosenki w wersji z tekstem albo w wersji instrumentalnej.
_________________
Dobra Mama to Mądra Mama
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group