Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Syndrom starej panny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Czw 30 Wrz 2010, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że ludziom często odbija nie z tego powodu, że nie mają partnera, ale że ogólnie są samotni (brak znajomych, przyjaciół, rzeczy które ich łączą).
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 22 Lut 2011, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stara panna to dla mnie nie tyle określony wiek co raczej stan umysłu. Znam kobiety świeżo po 30-tce z wyraźnym syndromem staropanieństwa - zrzędzeniem, durnymi humorami, pogardą dla wszystkiego co oznacza dobrą zabawę i w pewnym sensie niechęcią do mężczyzn. Wszystkie te kobiety są nauczycielkami i raczej nie jest to ich typowe zachowanie, bo jeszcze parę lat temu było inne...

P.S. moja mama jakieś 3 lata temu, kiedy zerwałam z chłopakiem z którym byłam długo i miał być moim potencjalnym mężem też mnie straszyła staropanieństwem i jeszcze trochę i bym jej uwierzyła i była z tamtym ze strachu przed samotną starością język Na szczęscie miałam jeszcze resztki oleju w głowie i teraz jestem zaręczona z mężczyzną mojego życia uśmiech Ale moja koleżanka (rok ode mnie młodsza) teraz przechodzi etap panicznego lęku przed byciem zrzędliwą starą nauczycielką z kotem na kolanach...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 8 Sie 2013, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaje, że stara panna to przede wszystkim stan umysłu, tak jak pisała agattt. Otoczenie może sobie gadać i dopóki się nimi nie przejmujesz, to wszystko jest w porządku. Problemem jest, gdy sama sobie zaczynasz wmawiać, że jesteś bądź zaraz będziesz starą panną i że będzie to katastrofa. Moja ciocia wyszła za mąż mając 36 lat i do mentalności starej panny zawsze było jej daleko. Moja koleżanka ma 26 lat i aż od niej bije staropanieństwem. Powtarzanie w kółko, że to już ostatni dzwonek na wyjście za mąż, bo jak się męża nie złapie na studiach to już kaplica. "Kobieta musi być żoną i matką inaczej jest nikim". Naciskanie na zaręczyny i deklaracje po dwóch miesiącach znajomości bo "to już ten wiek". Więc dla mnie bycie lub nie bycie starą panną wiąże się z tym, jak bardzo to MY uzależniamy swój status od faktu posiadania męża.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
binka
początkujący
początkujący


Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 6

PostWysłany: Czw 12 Gru 2013, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Wami. Ja mam koleżankę, która ma 25 lat i także marudzi, że już sobie nikogo nie znajdzie.
Co innego jest jeszcze np w sytuacji, kiedy jest się jedyną samotną osobą wśród swoich znajomych. Moja przyjaciółka właśnie tak ma: my już wszyscy jesteśmy pohajtani, niektórzy mają dzieci, a ona jest sama. Nie czuje się z tym źle, bo nie chce być z kimś tylko dlatego, że każdy kogoś ma, ale jednak czasem czuje się przytłoczona tym, że wszyscy już mają swoje "my", a ona nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 12 Gru 2013, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

25 lat to już stara panna? Shocked
Wydaje mi się, że dzisiaj mówiąc 'stara panna', większość wyobraża sobie kobietę co najmniej po 35 roku życia, chociaż i w tym przypadku nie przesadzałabym z tą "starością".

Chociaż rzeczywiście, znam dziewczynę, która ma 23 lata i uważa się za starą pannę. Rolling Eyes Uwiła sobie w głowie plan, że do 25 roku życia musi urodzić dziecko, bo później się nie uda, czyli do 24 musi wyjść za mąż, a obecnie nie ma nikogo i wielka panika. Rozbraja mnie coś takiego. lol

Znowu moja kuzynka, 25 lat, ma faceta, od jakiś dwóch lat i tu się wkradło właśnie to co może ten syndrom powodować: większość najbliższych znajomych już po ślubie, więc i ona by chciała. W końcu przekonała tego chłopaka najpierw do zaręczyn, a teraz do ślubu.
Chłopak przesympatyczny, ale to jeszcze kompletny dzieciak, jest od niej młodszy. Wszyscy w rodzinie po kryjomu trochę się nich podśmiewają, bo chcą się pobrać, a nie mają gdzie mieszkać, on nie ma pracy, ona ma - na pół etatu, ale niepewną, nie wiadomo czy od września dalej będzie pracować. Straszna dziecinada. Przykre te chichoty za ich plecami, ale sami przecież się na takie coś wystawili, jednak wszyscy kibicujemy, że do czasu ślubu wydorośleją i wszystko jakoś się ułoży. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strona 10 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group