Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ILE LAT MACIE?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 105, 106, 107 ... 216, 217, 218  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna W
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Oslo

PostWysłany: Czw 2 Lip 2009, 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, przeciez to nie o to chodzi:) Starsza, mlodsza, najwazniejsze , ze jestesmy szczesliwe:) A rozwody, zdarzaja sie, mozna probowac temu zapobiec, ale nigdy nie mozemy przewidziec co nas czeka, ani gdy mamy 20 ani 40 lat. Poza tym ja wychodze z zalozenia , ze tez trzeba zyc chwila, tu i teraz bo potem moze byc za pozno. Ja ciesze sie, z emoja decyzje o slubie podjelam w takim a nie innym momencie mojego zycia:)

Miss ja sie zgadzam w pelni z przedmowczyniami! reke bym sobie dala uciac( a wtedy juz nei mialabym czym do was pisac:)) ze masz wiecej lat anizeli 20.. Porownujac twoja wizje zycia z moja w Twoim wieku, lapie sie za glowe, bo ze mnie wtedy straszne dziecko bylo:))
_________________
Małżeństwo to przecież taki piekny stan... to sztuka życia ze sobą już do końca:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Czw 2 Lip 2009, 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miss ma więcej niż 20 lat język Rocznikowo to nawet 22 Very Happy Very Happy

Ja znam wiele par, które pobrały się mając 20 lat i są ze sobą szczęśliwe (w tym moi rodzice - tata miał 19). Żeby kogoś oceniać czy jest gotowy do małżeństwa czy nie trzeba go poznać.
Znam też dużo par, które z decyzją o ślubie czekały na potem, aż dochodziły do wniosku że im ślub nie jest potrzebny.

Co do rozwodów - każdy może się zmienić. Zrywane sa długie związki, a osoby, nawet ok 30tki, które biorą ślub po roku znajomości tez się potem mogą rozczarować.

a z tym, że młodzi się cześciej rozwodzą - osoby uprawiające sex przed ślubem, wg niektórych, też się częściej rozwodzą Rolling Eyes

Korek napisał:
mówiąc szczerze, nie jestem pewna że ludziom się w pewnym momencie (nie wieku!) już nie chce starać o miłość?


a może... Może po jakimś czasie gdy zaczyna się po slubie monotonne życie to czegoś brakuje a ludzie przestają dbać o związek
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 2 Lip 2009, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Be@tka napisał:
... Może po jakimś czasie gdy zaczyna się po slubie monotonne życie to czegoś brakuje a ludzie przestają dbać o związek

Właśnie to jest najgorsze - nie staranie się o drugą osobę (czyli i tym samym o związek) smutny
Wiadomo, że nigdy nie jest idealnie. Zawsze mogą pojawić się w pewnym momencie gorsze chwile,
ale najważniejsza jest chęć przetrwania tego wspólnie..
Druga Połóweczka powinna być naszym słoneczkiem w te szare dni..
We dwójkę łatwiej pokonać przeciwności losu oczko
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdziuniaaa
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 139
Skąd: Tomaszów Maz

PostWysłany: Czw 2 Lip 2009, 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi rodzice pobrali się jak byli młodzi!! Mama miała 19 lat a tata 21 lat i są ze sobą 26 lat, więc wydaje mi się że w sprawie małżeństwa wiek się nie liczy ale siła uczucia jakie nas wiąże.
U mnie w rodzinie rozwiodły się już 3 kuzynki i kuzyn ( z mojego pokolenia). Więc nie ma reguły Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aśka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 72
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 2 Lip 2009, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawda prawda, małżeństwo, potem dzieci - dzieci odejdą i zostajemy sami, a w tedy często nie mają już rodzice o czym rozmawiać. Znam taki przypadek z własnego otoczenia. Byli dla dzieci nie dla siebie a teraz......każdy robi co chce..... DZIEWCZYNY NIE DAJMY SIĘ szarości życia codziennego.wykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Czw 2 Lip 2009, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dyskusja jest zacięta, bo nawet moderatorka się do nas przyłączyła lol lol
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aśka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 72
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 2 Lip 2009, 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam witam, miło mi wtrącić pare słów Wink. Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Czw 2 Lip 2009, 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co do pokolenia naszych rodziców, które pobierało się młodo (moja Mama miała 21 lat...), to jest inna kwestia, to były inne czasy, oni byli inaczej wychowywani, mieli inne priorytety niż dzisiejsza młodzież, są też inaczej wierni lol
sorry, że to powiem, ale widzę z doświadczenia (widzę, bo uczę toto lol ), że teraz naprawdę młodzi ludzie są w większości beznadziejni Rolling Eyes niby tak mówią rodzice i dziadkowie, że 'za moich czasów' itp., ale to jest prawda - czasy się zmieniają, a ludzie się zmieniają na gorsze Sad
no, ale to już nie moja sprawa, że tylu głupich i nieodpowiedzialnych ludzi ma dzieci, gdy powinno być im to zabronione, bo nie umieją ich dobrze wychować i dać dobrego przykładu Evil or Very Mad najgorszą rzeczą w szkole (zaraz po szefie) są właśnie rodzice Wink uczniów da się wytrzymać Wink Wink
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Czw 2 Lip 2009, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korek napisał:
no, ale to już nie moja sprawa, że tylu głupich i nieodpowiedzialnych ludzi ma dzieci


Akurat z tym się zgodze, bo jak widze moje koleżanki, albo i młodsze dziewczyny, które są w ciąży, a ani one ani ich faceci nie mają pracy (albo dopiero co kończą szkołe) to mnie to przeraża. I to nie ze względu na nie tylko na te dziecko...
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 2 Lip 2009, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam 23 za rok ślub, mój narzeczony ma 28 Wink Znamy się od ponad roku lol
Myślę, że wiek mamy odpowiedni. Ja w tym roku kończe studia (obrona 10.07.2009), oboje pracujemy więc myślę, że czas odpowieni Razz
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 105, 106, 107 ... 216, 217, 218  Następny
Strona 106 z 218

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group