Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

kłopotliwy polter
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sro 29 Sie 2012, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie Rolling Eyes a że moja mieścina za duża nie jest to raczej też mnie to czeka. Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sutip
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Cze 2012
Posty: 71

PostWysłany: Wto 10 Wrz 2013, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kłopot kłopotem, ale jak ktoś nie ma na to ochoty, to po co się narzucać?

Tu racja. Ludzie nie rozumieją że jeśli młodzi nie chcą to się nie przychodzi. Ja zawsze pytałem się młodych czy organizują.

My mamy ten sam problem. Nie chcemy tego poltera (tłuczenia szkła) i zwyczajnie wszystkim mówimy. Jedyna odpowiedź to taka "Ale to nie wy decydujecie czy będzie czy nie, my i tak przyjdziemy". Takim to mam chęć walnąć w łeb za narzucanie.

Nie wiem jak to będzie chyba faktycznie jak wcześniej pisano nie będzie nas w domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 10 Wrz 2013, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo dużo ludzi wychodzi z założenia, że tradycja to tradycja i koniec. Czy Ci się to podoba czy nie masz się do niej stosować.
Z jednej strony rozumiem, że ciężko ludziom wyperswadować coś, do czego są przyzwyczajeni (np. krytykowanie Panien Młodych mające kolorowe suknie) ale też nie jestem za stawaniem okoniem wobec wszystkich tradycji ot tak, dla przeciwstawienia się im. Ale jeśli komuś jakaś tradycja jest wybitnie nie na rękę to po co zmuszać?

W moich okolicach polter jest coraz rzadziej spotykany, natomiast w rodzinnej miejscowości narzeczonego jest wciąż praktykowany. My prawdopodobnie go unikniemy, bo od roku mieszkamy razem i wątpię by komukolwiek z dawnych sąsiadów chciało się jechać do Gdańska, by na naszej klatce schodowej tłuc szkło język

Nie mówiąc już o tym, że dla mnie jest różnica w tłuczeniu szkła komuś na podwórku przed domem a na wąskiej klatce w bloku.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Wto 10 Wrz 2013, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O rany wykrzyknik pierwsze słyszę o takiej tradycji Shocked Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 10 Wrz 2013, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo ludzi jest tym zaskoczonych język Ja sama dłuuuugo nie wiedziałam co to polter, mimo że w moich rejonach jest on praktykowany.

My się na szczęście prześlizgniemy obok tej tradycji, bo jakoś nigdy specjalnie mi się nie podobała.
Gdyby P. mieszkał z rodzicami pewnie by chcieli, żeby polter był (mimo że tradycyjnie powinien być u Młodej), ale tak to nikomu do Gdańska się jechać nie będzie chciało. A nawet gdyby, to z pomocą przyszła nam majówka i prawdopodobnie nas nie będzie (u P. polter jest na tydzień przed ślubem a nie na dzień przed).
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Czw 12 Wrz 2013, 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie było to samo, mówili,że i tak przyjdą więc zrobiliśmy,skromny bo skromny ale byłuśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 12 Wrz 2013, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas nie było.
Ale widziałam kilka par młodych, które ślubowały skacowane po tłuczeniu szkła dzień przed. Średnio.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 8:01    Temat postu: Re: A co to jest polter? Odpowiedz z cytatem

piotr napisał:
A możesz mi wyjaśnić na czym polega taki polter, bo szczerze mówiąc pierwszy raz się spotkałem z tą nazwą Surprised
W wielkopolsce, gdzie mieszkam, nic takiego nie mamy.



No jak to! W wielkopolsce jest!! nazywa się PULTER (:
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 8:22    Temat postu: Re: A co to jest polter? Odpowiedz z cytatem

pearl.jamka napisał:
piotr napisał:
A możesz mi wyjaśnić na czym polega taki polter, bo szczerze mówiąc pierwszy raz się spotkałem z tą nazwą Surprised
W wielkopolsce, gdzie mieszkam, nic takiego nie mamy.



No jak to! W wielkopolsce jest!! nazywa się PULTER (:


to właśnie np kujawy nie wiedziały co to a wielkopolska slynie z POLTRU Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Strona 14 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group