Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Imię dla dziecka
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 16:01    Temat postu: Imię dla dziecka Odpowiedz z cytatem

Chyba jeszcze nie mamy osobnego tematu poświęconego imionom dla dzieci uśmiech
Jak nazwaliście lub chcecie nazwać swoje dziecko? Dlaczego takie, a nie inne imię? Kierujecie się popularnością, czy wręcz odrzucacie najbardziej popularne imiona? Duże znaczenie ma dla Was znaczenie imienia czy nie zwracacie na to uwagi?

Znalazłam ciekawą stronkę, można tu porównać popularność imion w skali kraju lub konkretnego województwa uśmiech Dane sięgają stu lat wstecz, ciekawe uśmiech

http://bankimion.pl/rankings/index - na wykresie można porównać wybrane imiona na przestrzeni lat w skali kraju lub województwa.

http://bankimion.pl/rankings/map - tu można sprawdzić popularność danego imienia w danym roku z podziałem na województwa.

Wcześniej patrzyłam na stronę: http://gorny.edu.pl/imiona/ - tu pokazane są zmiany w popularności imion w przeciągu 10lat. Ranking dotyczy samej Warszawy, ale wydawało mi się, że ma jakieś przełożenie na cały kraj. Pierwsza podana przeze mnie strona pokazuje, że niekoniecznie uśmiech

Zapraszam do wypowiadania się uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa rozumiem, że jesteś na etapie wyboru imienia dla swojego synka?? Very Happy No to ja się wypowiem o tym, że Antoś będzie Antosiem zdecydował mój M. najpierw mi się nie podobało ale jakoś potem się przekonałam. Kolejne typy dla synka to Franek i Leon. uśmiech Generalnie podobają mi się imiona które pasują do małego dziecka i mają potem formę dla dorosłego, np. Antoś- Antoni, Asia- Joanna.
Natomiast wybór imienia dla dziewczynki leżał po mojej stronie i jakoś tak nie byłam zdecydowana. Ale mam ogromną nadzieję, że kolejna będzie dziewczynka wtedy będę myślała.
P.s bardzo fajna ta strona co link podałaś.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paula_139 napisał:
Kasztanowa rozumiem, że jesteś na etapie wyboru imienia dla swojego synka?? Very Happy

Dokładnie oczko
Dla mnie popularność imienia ma duże znaczenie. Nawet jak jakieś imię mi się podoba samo w sobie, a jest bardzo popularne, to odpada jako imię dla mojego dziecka. Nie chciałabym, żeby było którąś z kolei osobą w piaskownicy/przedszkolu/szkole/pracy o tym imieniu. Sama mam rzadko spotykane imię i mi to odpowiada. Łatwo je było zapamiętać na tle bardziej popularnych imion i jak ktoś mówił imię, to od razu było wiadomo, że o mnie chodzi.
Pamiętam też, że w klasie miałam dwóch chłopców o tym samym imieniu i nazwisku. Już na początku wychowawczyni nadała im "numerki", był pierwszy i drugi. I tak przez całą szkołę. Prawdę mówiąc taka sytuacja nie jest przyjemna i nie chciałabym, żeby moje dziecko spotkała.
Także przez to kilka naszych typów odpadło szybciutko, bo imiona są zbyt często spotykane.
Żeby nie było - nie planuję żadnego egzotycznego czy dziwnego imienia, ale raczej nie z pierwszej dziesiątki imion oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, jak któraś forumowa mama wklejała ten link: >Pitu-Pitu, odcinek 043: Zara zrymię twoje imię<
Może komuś się przyda Very Happy

Kasztanowa napisał:
Jak nazwaliście lub chcecie nazwać swoje dziecko? Dlaczego takie, a nie inne imię? Kierujecie się popularnością, czy wręcz odrzucacie najbardziej popularne imiona? Duże znaczenie ma dla Was znaczenie imienia czy nie zwracacie na to uwagi?

Jakbym miała w przyszłości mieć dziecko, to pewnie podstawą rozważań by było, z jakimi osobami kojarzy mi się dane imię, czy znam kogoś o takim imieniu i czy go lubiłam Razz
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny link język My jak chcemy sobie nawzajem wybić z głowy jakieś imię, to też rymujemy język

limone napisał:

Jakbym miała w przyszłości mieć dziecko, to pewnie podstawą rozważań by było, z jakimi osobami kojarzy mi się dane imię, czy znam kogoś o takim imieniu i czy go lubiłam Razz

Oj, to ma bardzo duże znaczenie uśmiech

Jeszcze jedno - jak zobaczyłam Maluszka na USG tym trójwymiarowym, to mam wrażenie, że jedne imiona do niego bardziej pasują, inne mniej oczko Dziwne trochę, ale tak jest uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba każdy ma, że wybierając imię dla dziecka odpadają te które się kojarzą z nielubianymi osobami wykrzyknik No niestety nasze dziecko będzie kolejnym Antosiem w piaskownicy ale ostatecznie bardzo nam się spodobało to imię i zupełnie olaliśmy to, że jest "moda na Antki" bo nasz Antoś jest jeden Very Happy Ale wybór imienia jest dośc poważnym tematem. Ale są też osoby które zanim są w ciąży już wiedzą jak nazwą dziecko.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paula_139 napisał:
Ale są też osoby które zanim są w ciąży już wiedzą jak nazwą dziecko.


Ja do nich należę oczko

Ja imię dla synka wybierałam sama, bo jego ojciec temat lekko olał. Wybrałam więc Adam, bo bardzo mi się podobało. Proste imię, nie potrzebuje żadnych odmian czy zdrobnien oczko chociaż tych się nie uniknelo uśmiech Adaś, Ada, Adulek, Adaśko, Adzik...

Drugie już będziemy decydować z mężem oczko
Ja bym chciała dla chłopca Marcel - ale mąż się nie zgadza.
On by chciał Robert - na co ja się nie zgadzam język

Dla dziewczynki, mimo panującego obecnie szału na to imię, wybraliśmy wspólnie Amelię(Ostatnio przewija się też imię Oliwia) oczko Będziemy chyba tworzyć nową tradycję bo inicjały męża to A.K, jego brat A.K., Mały po przysposobieniu będzie A.K., a mała też by mogła mieć A.K. uśmiech

Ja jestem jeszcze zakochana w imieniu Melania oczko ale mąż stanowczo proestuje, że Meli on nie chce język



No i bardzo duże znaczenie ma to, jak jakieś imię mi się z kimś kojarzy...
Osobiście mam spory uraz do każdej Natalii na jaką trafię, Kaśki też zachodzą mi ostro za skórę, Michały to już jak płachta na byka...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola_b
maniak
maniak


Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 1182

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślałam że imię Alicja jest teraz mało popularne a tylko u nas na forum będą 3 Ale po kolei uśmiech.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście bardzo fajne te pierwsze dwa linki uśmiech Adaś oscyluje wokół 10 miejsca, czyli imie popularne, ale nie za bardzo uśmiech

Jeżeli chodzi o to jak wybieraliśmy imię dla naszego dziecka to imię dla dziewczynki miałam jeszcze przez zajściem w ciążę, wiedziałam, że będzie Ala uśmiech No i miałam w sumie tę Alę przez miesiąc, dwa dopóki nie okazała się chłopcem. No i wtedy zaczęły się schody, bo żadne imię męskie nam nie podchodziło - jak coś podobało się mężowi to nie podobało się mnie i na odwrót. Oprócz Adasia chodził nam po głowie Igor, ale w sumie nawet do Adasia nie byliśmy przekonani niemal do samego porodu.

Co nas urzekło w tym imieniu? To, że rośnie z dzieckiem. Adaś, później Adam, pan Adam. Do dziecka w szkole można powiedzieć i Adaś i Adam i nie będzie mu "głupio" (jak np wtedy gdy na Stasia jest już za duży, a na Stanisława za mały). No i ważne też, że nie kojarzy nam się źle tak jak wiele innych imion.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:


Co nas urzekło w tym imieniu? To, że rośnie z dzieckiem. Adaś, później Adam, pan Adam. Do dziecka w szkole można powiedzieć i Adaś i Adam i nie będzie mu "głupio" (jak np wtedy gdy na Stasia jest już za duży, a na Stanisława za mały). No i ważne też, że nie kojarzy nam się źle tak jak wiele innych imion.


Adaśki to cool chłopaki Very Happy
I tak jak piszesz, każda forma pasuje do dziecka - Adaś czy Adam. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group