Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zwolnienie w ciąży
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 5 Lis 2013, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jest w tym logika uśmiech Gorzej, że powrót takiej ciężarnej może zdezorganizować pracę, co nie? Jesli jest już ktoś zatrudniony na zastępstwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 5 Lis 2013, 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jak pisze Atina. ZUS może się przywalić, że na zbyt długi okres czasu jest zwolnienie wystawione. Ja pierwsze miałam na 2tygodnie, a teraz kolejne co 3tygodnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 5 Lis 2013, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, dlatego pracodawcy nie chcą (nie mówię, że wszyscy), żeby taka ciężarówka wracała do pracy przed macierzyńskim, jak już jest na L4.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Wto 5 Lis 2013, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo jak już nie płacą składek to im nawet lepiej, że nie ma takiej kobiety w pracy, nie muszą się bać, że coś sobie zrobi (a to znowu by był problem), zasłabnie czy inne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sro 6 Lis 2013, 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atina napisał:
Lekarz mi powiedział, że nie może mi wypisać na dłużej niż 4 tygodnie. Może taki limit mają. Przynajmniej raz w miesiącu musi zobaczyć pacjentkę, żeby stwierdzić, że nie nadaje się do pracy i wystawia znowu l4. Z drugiej strony to ma sens. L4 to zwolnienie lekarskie, czyli ktoś nie jest zdolny do pracy. Więc musi to kontrolować. Po tych np 4 tyg pacjent może będzie mógł wrócić do pracy. Nie każdy lekarz ochoczo wystawia zwolnienia.


No to ja jestem przykładem wyjątku, bo na poniedziałkowej wizycie (4 listopada) ginekolog wypisał mi już zwolnienienie jak to powiedział z nawiązką do końca grudnia, choć i tak wcześniej urodzę i te dni będą cofnięte i zamienione na urlop macierzyński. A wizytę wyznaczył mi dokładnie za 4 tygodnie, czyli 2 grudnia. Więc z tego wynika, że jednak można wypisać zwolnienie na okres dłuższy niż 4 tygodnie oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sro 6 Lis 2013, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może boją się kontroli, dlatego nie chcą na dłużej wypisywać. Nie wiem, nie mam pojęcia. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 6 Lis 2013, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to też zależy od zaawansowania ciąży? Ciekawa jestem, czy ZUS wypłaci Ci kasę za te prawie 2 miesiące, czy jakoś na raty rozłoży.
Ja na razie dostaję cały czas na 3tygodnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sro 6 Lis 2013, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie Natalio, bo ja miałam wizytę 10 października i chciałam, żeby mi wypisał l4 tak, żeby z macierzyńskiego mi nie pociągnęli. Czyli poza termin porodu (10 list.). To mi powiedział, że nie może tak i dał mi najpierw od 10.10-30.10 (bo wtedy miałam wizytę), a teraz mam od 31.10-17.11, żeby urodzić już w tym przedziale.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 13 Lis 2013, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie. W październiku trzykrotnie przebywałam na L4 - kat. B czyli 100% płatne i nie dostałam pełnego wynagrodzenia, dostałam nawet mniej niż połowę. I nie wiem czy mam się kłócić? Czy wysyłają to na części? O co chodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Sro 13 Lis 2013, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinnaś dostac normalną pensję jeśli na zwolnieniu było zaznaczone B. Zadzwoń do swoich kadr bo może coś pokręcili!wykrzyknik I ja bym się zdecydowanie kłóciła.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Strona 2 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group