Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Czy można zmienic obrączki??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panna_na_niedźwiedziu
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 155
Skąd: Lbn

PostWysłany: Wto 22 Paź 2013, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robicie problem z niczego język
Przecież obrączka to RZECZ - owszem, symbolizuje związek małżeński, ale litości, to nadal tylko kawałek metalu. Jak o mnie chodzi, to mogłabym mieć 365 par obrączek i zmieniać codziennie, nie widzę żadnego problemu oprócz budżetu oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zabowska
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 40

PostWysłany: Wto 22 Paź 2013, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dokładnie co to za dyskusje .
_________________
Agnieszka & Michał


Ostatnio zmieniony przez zabowska dnia Sro 23 Paź 2013, 20:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Wto 22 Paź 2013, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przecież poświęcić można też nową obrączkę. A co do ślubów cywilnych to dla mnie jako katoliczki się nie liczą. To są śluby, które pozwalają na zawarcie małżeństwa ludzi wg prawa nie religii.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 22 Paź 2013, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabowska napisał:
No dokładnie co to za dyskusje "jedna na całe życie" , "poświęcona" itd.


To jest forum, więc każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i w sumie głównym celem istnienia forów są właśnie dyskusje i wymiany opinii i doświadczeń język

Cytat:
Poza tym to tylko symbol małżeństwa


Dla mnie to nie "tylko symbol małżeństwa" ale "aż", bo to symbol zobowiązania, które wzięło się na całe życie. Więc ciężko traktować takie zobowiązanie jako "tylko" język

Cytat:
kiedyś po wojnie ludzie mili z metalu robione (...), lepiej zmienić obrączkę niż męża oczko


Zgadzam się, że lepiej zmienić obrączkę niż męża. Sama w sumie nie mam nic do par, które np. wymieniają obrączki bo któreś zgubi, albo się zniszczy. Ale nie widzę sensu w zmienianiu "dla kaprysu". Uważam też, że obrączki powinny być takie same, albo bardzo podobne, bo symbolizują jedność. I owszem, po wojnie ludzie mieli obrączki z tego, co było dostępne i nikt tego nie kwestionuje i nie pisze, że to źle, ale nie wszyscy wymieniali język Znam przypadki, które nie wymieniały, bo te sobie zakładali na ślubie i tyle.

A tekst o "wiejskim cyrku" sobie daruj.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 22 Paź 2013, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia oklaski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 22 Paź 2013, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też uważam że obrączki to nie skarpetki które się zmienia bo się ubrudzą albo zniszczą..czy znudzą. nie po to się je wybiera żeby je co chwile wymieniać. normalne że jak się zgubi no to trzeba kupić nowe ale żeby wymieniać bo się znudziły..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zabowska
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 40

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra ale co do tych cywilnych to ja w ciągu 2 lat 2012 i 2013 miałam chyba z 10 par które miały tylko cywilne z weselami i w białych sukniach i nic nie było innego poza tym ,że ja brała w kościele a oni na urzędzie to ma się to nie liczyć ?
_________________
Agnieszka & Michał


Ostatnio zmieniony przez zabowska dnia Sro 23 Paź 2013, 20:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest każdego indywidualna sprawa czy bierze kościelny czy tylko cywilny. nie wiem o co ci chodzi..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zabowska
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 40

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to jestem zdania , że lepiej zmieniać obrączki jak skarpetki niż mężów bo to tylko biżuteria a to człowiek i biżuterii się nie skrzywdzi a człowieka tak oczko
A żeby być małżeństwem to i tak trzeba podpisać papiery inaczej nic z tego nie będzie uśmiech
_________________
Agnieszka & Michał


Ostatnio zmieniony przez zabowska dnia Sro 23 Paź 2013, 20:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zabowska
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 40

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia_90 chodzi mi o to , że niektórzy tu twierdzą , że dla nich się takie cywilne śluby nie liczą a co jak ktoś jest ateistą i tak został wychowany to co się nie liczy w tym świecie?
_________________
Agnieszka & Michał
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 4 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group