Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Leki i suplementy diety w ciąży
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asiuniak33
maniak
maniak


Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 1350
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 29 Wrz 2013, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa ginekolodzy dobrze zyja z przedstawicielami firm... za polecenie czerpia korzysci...moja poleca uparcie femibion , karte tez mam od nich uśmiech
_________________
Małe "wielkie" cudo... uśmiech wykrzyknik

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Nie 29 Wrz 2013, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przed ciążą brałam Folik, teraz (pierwszy trymestr) ginekolog zalecił mi Femibion.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 7:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
Ewa-Gdy napisał:
Każdy lekarz poleca takie preparaty z których ma jakieś korzyści, w większości oczywiście.

Jakie korzyści może miec lekarz, gdy nie wypisuje recepty na lek, a można go kupic w każdej aptece, nawet bez polecenia lekarza oczko?

Znajoma pracowała w korporacji farmaceutycznej. Korzyści typu drobne gadżety za przyobiecanie polecania danego preparatu. Jak pracowałam w jednej ze znanych sieci komórkowych to za sprzedaż danej marki telefonu też dostawaliśmy gadżety Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa-Gdy napisał:
Kasztanowa napisał:
Ewa-Gdy napisał:
Każdy lekarz poleca takie preparaty z których ma jakieś korzyści, w większości oczywiście.

Jakie korzyści może miec lekarz, gdy nie wypisuje recepty na lek, a można go kupic w każdej aptece, nawet bez polecenia lekarza oczko?

Znajoma pracowała w korporacji farmaceutycznej. Korzyści typu drobne gadżety za przyobiecanie polecania danego preparatu. Jak pracowałam w jednej ze znanych sieci komórkowych to za sprzedaż danej marki telefonu też dostawaliśmy gadżety Very Happy


Ja spotkałam się z sytuacją, że kupując antybiotyk w aptece przy przychodni, farmaceutka powiedziała: " Widać, że przedstawiciel był u pani doktor, dziś wszyscy mają ten antybiotyk". Lekarz za przepisywanie lub polecanie danego leku bądź witaminy dostaje prezenty.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 7:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla napisał:
Ja przed ciążą brałam Folik, teraz (pierwszy trymestr) ginekolog zalecił mi Femibion.

Ja bym wybrała coś tańszego. Za to płacisz pewnie ponad 30zł, a za vitaminer zapłacisz 16zł. A wyniki mam rewelacyjne cały czas i nigdy nie miałam problemów. Moim zdaniem nie ma co przepłacać na witaminkach. Niektóre kobiety tylko kwas foliowy łykają i jest ok uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

femibion

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Nie 23 Lis 2014, 11:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Femibion to były też moje pierwsze tabletki, ale stwierdziłam, że nie będę przepłacać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla napisał:
atina napisał:
Carla napisał:
Ja przed ciążą brałam Folik, teraz (pierwszy trymestr) ginekolog zalecił mi Femibion.

Ja bym wybrała coś tańszego. Za to płacisz pewnie ponad 30zł, a za vitaminer zapłacisz 16zł. A wyniki mam rewelacyjne cały czas i nigdy nie miałam problemów. Moim zdaniem nie ma co przepłacać na witaminkach. Niektóre kobiety tylko kwas foliowy łykają i jest ok uśmiech


no właśnie... zapłaciłam ponad 40zł za 30 tabletek.. myślę, że jak skończę to opakowanie to się rozejrzę za jakimś tańszym odpowiednikiem..


ja bałam całą ciążę femibion , no i rzeczywiście do tanich nie należy 1 kosztuje 40zł a 2 coś koło 70 zł za 30 tabletek. Ja byłam z niego zadowolona co prawda na końcu i tak musiałam dodatkowo zażywać falvit mame bo wyniki poleciały. Przy kolejnej ciąży pewno wybiorę coś tańszego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 8:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, a jaki polecacie kwas foliowy, taki prosty i tani, bez bajerów? Mi się właśnie kończy opakowanie i muszę się rozejrzeć za czymś nowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwas foliowy chyba każdy taki sam uśmiech

A co do tych "prezentów" to ja bym takich sądów pochopnie nie wydawała. te prezenty to zazwyczaj długopisy czy bloki karteczek... szaleństwo język Ja wychodzę z założenia, że lekarz poleca to, co jest wg niego sprawdzone i do czego ma zaufanie. Pewnie, że znajdą się tacy lekarze, którzy patrzą przez pryzmat "prezentów", ale nie generalizujmy, dla większości lekarzy najważniejsze jest dobro pacjenta (w tym też także to, by nirpotrzebnie nie rujnować jego kieszeni).

Wracając do tematu, ja w ciąży przyjmowałam kwas foliowy, magnez i żelazo.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Następny
Strona 3 z 25

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group