Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Leki i suplementy diety w ciąży
Idź do strony 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 11:30    Temat postu: Leki i suplementy diety w ciąży Odpowiedz z cytatem

Zakładam temat, bo nie znalazłam podobnego.
Jakie suplementy diety zażywałyście w ciąży?
Ja przez pierwszy trymestr tylko kwas foliowy i magnez z wit. B6. Zmieniłam lekarza i nowa pani dr była tym zbulwersowana. Kazała zażywać Pregna DHA 250, Pregna Plus, kwas foliowy i Asmag forte.
Przeglądałam składy i zastanawiam się czy ten kwas foliowy nie będzie zdublowany? Bo bez sensu zażywać go za dużo? A te preparaty Pregna zażywałyście?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matko ale dużo kazała Ci brac. U mnie na początku był kwas foliowy potem jak już miałam kartę ciąży założoną to femibion brałam i tyle wykrzyknik A magnez z Wit.B6 to dopiero jakoś chyba od połowy drugiego trymestru dostałam. A morfologię masz ok??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku ciąży miałam robione badania i były ok. Ale ostatnio kiepsko się czuję, będę powtarzać badania. Zastanawiam się czy czekać na wyniki (do lekarza idę dopiero za 2 tygodnie), ale chyba zacznę już zażywać. W sezonie jesiennym tym bardziej nie powinno mi na szkodę wyjść.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od początku brałam asmag forte, i witaminki z kwasem foliowym. Próbowałam różnych firm. Czasami się łączy kilka np. Prenatal classic z prenatal dha. Ale nie ma większego znaczenia jakiej firmy bierzesz suplement diety, jeśli ciąża przebiega i tak prawidłowo. Ważne, żeby stosować się do zaleceń lekarza ws magnezu, tabletek rozkurczających i podtrzymujących ciążę. Ja np zaczynałam od mniejszych dawek magnezu, a teraz biorę aż 6 na dzień.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłam na tym samym etapie co ty na jesień/zimę. Nie jestem fanką łykania zbyt dużej ilości suplementów więc nie pomogę ale poczytaj jaki jest skład tych witamin i czy np.kwas foliowy w nich jest zawarty. Bo akurat żeby brac go dodatkowo to nie koniecznie bym się zastosowała. Generalnie jakieś witaminy jest dobrze zażywac bo nie zawsze nasza dieta dostarcza wszystkiego co niezbędne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisze paula przeczytaj skład. W tych dha na pewno niema kwasu foliowego. Czasami lekarze karzą zażywać suplementy z którymi podpisali kontrakt, żeby tylko reklamować dany produkt. Ale nie ma sensu płacić 60zł za opakowanie zamiast np 16zł za vitaminer.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pregna plus:

Olej rybi (65% zawartości kwasów omega 3) - 100 mg
w tym: 33% EPA (kwas eikozapentaenowy) - 33 mg
22% DHA(kwasdokozaheksaenowy) - 22 mg
Witamina B6 - 1,4 mg
Witamina B12 - 2,5 µg
Kwas foliowy - 400 µg
Żelazo - 26 mg
Cynk - 15 mg
Jod - 150 µg
Witamina D3 20 µg

Pregna DHA 250:

DHA (kwas dokozaheksaenowy z oleju rybiego) - 250 mg
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się atina wiem jak to wygląda ze względu na moją pracę i naprawdę wybór jest ogromny i czasem to co przepisuje lekarz jest za drogie a skład ma identyczny jak dwa inne tańsze suplementy....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w pierwszym trymestrze brałam tylko kwas foliowy, potem Falvit Mama i jakoś po 32tc Prenatal DHA. Nie łączyłam tych leków.
DHA najważniejsze jest w końcówce ciąży ale można też brać przez cały czas.

Wydaje mi się, że u Ciebie tylko ten kwas foliowy to za dużo bo zalecane jest brać go oddzielnie tylko do 12tc.

Witaminy nie różnią się zbytnio składem, raczej ceną. Poszukaj różnych i wybierz sobie takie, które będą najbardziej Tobie odpowiadać. Jest tego mnóstwo na rynku.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tych mi odpowiada struktura - śliska tabletka z powłoczką - od początku ciąży mam problem z połykaniem tabletek Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Następny
Strona 1 z 25

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group