Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

delegacja z pracy - problem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Sro 11 Wrz 2013, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sutip napisał:
zaproszenia nie dostali a tylko zawiadomienie więc jeśli przyjdą to obsługa ich nie wpuści tylko głupio im się zrobi.

To obsługa będzie legitymować gościu przy wejściu oczko?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 11 Wrz 2013, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My w laboratorium stanowimy bardzo zgrany zespół i na początku zastanawialiśmy się, co zrobić z ludźmi z doktoratu, bo wiązałoby się to z zaproszeniem jakichś 10 dodatkowych osób a jak robi się przyjęcie na 30 osób to 10 w tą czy w tą to spora różnica. Dlatego zdecydowaliśmy się, że ludzi z doktoratu zapraszamy tydzień po ślubie do klubu.
Może grzecznie starać się wyperswadować delegacji stawienie się na weselu. Powiedzieć im, że przecież wszystko już opłacone i zaklepane i nie mogą ot tak przyjść. Do kościoła czy do USC akurat nie możesz im zabronić przyjść (a nawet nie powinieneś) i chyba ich obecność na samym ślubie nie powinna Ci przeszkadzać.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 11 Wrz 2013, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sutip napisał:
Kolejny z durny zwyczaj. U mnie w regionie też to istnieje. U mnie w pracy też mówili że przyjdą. Ja skomentowałem tyle że zaproszenia nie dostali a tylko zawiadomienie więc jeśli przyjdą to obsługa ich nie wpuści tylko głupio im się zrobi.


Przecież taka delegacja nie przychodzi na wesele, tylko do Kościoła/USC.
Tym bardziej, jeśli dostali zawiadomienie, a teraz Ty mówisz im, że mają nigdzie nie przychodzić jesteś niegrzeczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 11 Wrz 2013, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nheledore, w niektórych środowiskach czy firmach jest zwyczaj zapraszania delegacji na wesele. I czasami takie delegacje lubią się "wpraszać" na wesele, nawet jeśli nie są zaproszone, bo uważają to za coś naturalnego.
Ale zgadzam się w całej rozciągłości, że jeśli delegacja ma przyjść do Kościoła/USC to nikt nie ma prawa im tego zabronić. Szczególnie, jeśli dało się zawiadomienie o ślubie współpracownikom.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sutip
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Cze 2012
Posty: 71

PostWysłany: Sro 11 Wrz 2013, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
Sutip napisał:
zaproszenia nie dostali a tylko zawiadomienie więc jeśli przyjdą to obsługa ich nie wpuści tylko głupio im się zrobi.

To obsługa będzie legitymować gościu przy wejściu oczko?


No nie będzie. Ale delegacja nigdy nie przychodzi od początku wesela tylko w trakcie. A więc jeśli na sali będzie komplet to wiadomo że kolejne osoby są bez zaproszeń.
Cytat:
Przecież taka delegacja nie przychodzi na wesele, tylko do Kościoła/USC.

No i nie zabraniam. Do kościoła mogą śmiało przyjść.

Cytat:
Tym bardziej, jeśli dostali zawiadomienie, a teraz Ty mówisz im, że mają nigdzie nie przychodzić jesteś niegrzeczny.

Tylko ja mówiłem o przyjęciu żeby nie przychodzili. Grzecznie tłumaczyłem że ja robię tylko dla najbliższej rodziny bardzo małe wesele. A do nich nie docierało.

Na początku nie brałem ich słów na poważnie. Ale po czasie zaczęły mnie wkurzać jak enty raz mówili że przyjdą. Może i nie przyjdą i tak sobie żartują. Ale na litość boską ile można żartować. Aż robi się nie smaczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 11 Wrz 2013, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekaj, czekaj. Czy dobrze zrozumiałam, że znajomi z pracy bez pardonu wpraszają Ci się na przyjęcie weselne, nie mając żadnego zaproszenia? Rolling Eyes
Wydaje mi się to tak nierealne, że wręcz komiczne. Surprised Może naprawdę źle zrozumiałeś, albo po prostu widząc jak się niepotrzebnie denerwujesz robią sobie żarty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sutip
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Cze 2012
Posty: 71

PostWysłany: Sro 11 Wrz 2013, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:
Czekaj, czekaj. Czy dobrze zrozumiałam, że znajomi z pracy bez pardonu wpraszają Ci się na przyjęcie weselne, nie mając żadnego zaproszenia? Rolling Eyes
Wydaje mi się to tak nierealne, że wręcz komiczne. Surprised Może naprawdę źle zrozumiałeś, albo po prostu widząc jak się niepotrzebnie denerwujesz robią sobie żarty.

Tak dokładnie bez zaproszenia przyjdą na wesele. Bo mówili "Przyszykuj więcej wódki i jedzenia bo przyjdziemy". Bo oni uważają że delegacje z pracy się nie zaprasza. Delegacja z pracy po prostu przychodzi.

Podobno kiedyś (jak jeszcze tam nie pracowałem) na wesele innego pracowania przyszli w 3 osoby, a też nie byli zaproszeni. Ale tamten PM byli podobno przygotowani.

I nie wiem czy żartują czy nie ale już jest to mało śmieszne, a wręcz wkurzające. :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 11 Wrz 2013, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sutip napisał:
mówili "Przyszykuj więcej wódki i jedzenia bo przyjdziemy". Bo oni uważają że delegacje z pracy się nie zaprasza. Delegacja z pracy po prostu przychodzi.


Ale skoro mówisz, że przychodzą w trakcie wesela a nie są na nim od początku to wygląda to tak jakby przychodzili, wręczali prezent i wychodzili - bo jaki jest sens przychodzenia gdzieś w połowie imprezy tak totalnie znikąd? Jeśli tak właśnie ma to wyglądać, to jest to faktycznie bez sensu.
Ale znaczy to też, że muszą wiedzieć dokładnie gdzie i o której zaczyna się wesele, a tego pewnie dowiedzieli się od Ciebie, bo na zawiadomieniach nie umieszcza się informacji o przyjęciu.
Nie mówię, że trzeba trzymać wszystko w tajemnicy przed współpracownikami, ale skoro wiesz, że w firmie jest zwyczaj "wpraszania" się na wesele to może łatwiej było nie informować ich o szczegółach wesela?
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 11 Wrz 2013, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
Sutip napisał:
zaproszenia nie dostali a tylko zawiadomienie więc jeśli przyjdą to obsługa ich nie wpuści tylko głupio im się zrobi.

To obsługa będzie legitymować gościu przy wejściu oczko?


Ale jak będą winietki, to zauważą, że miejsca brak.. ;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sutip
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Cze 2012
Posty: 71

PostWysłany: Czw 12 Wrz 2013, 5:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia napisał:
Sutip napisał:
mówili "Przyszykuj więcej wódki i jedzenia bo przyjdziemy". Bo oni uważają że delegacje z pracy się nie zaprasza. Delegacja z pracy po prostu przychodzi.


Ale skoro mówisz, że przychodzą w trakcie wesela a nie są na nim od początku to wygląda to tak jakby przychodzili, wręczali prezent i wychodzili - bo jaki jest sens przychodzenia gdzieś w połowie imprezy tak totalnie znikąd? Jeśli tak właśnie ma to wyglądać, to jest to faktycznie bez sensu.
Ale znaczy to też, że muszą wiedzieć dokładnie gdzie i o której zaczyna się wesele, a tego pewnie dowiedzieli się od Ciebie, bo na zawiadomieniach nie umieszcza się informacji o przyjęciu.
Nie mówię, że trzeba trzymać wszystko w tajemnicy przed współpracownikami, ale skoro wiesz, że w firmie jest zwyczaj "wpraszania" się na wesele to może łatwiej było nie informować ich o szczegółach wesela?


Jak przyjda to nie tylko dac prezent ale popic i pojesc.

Jak mowilem o slubie jakos nie wpadlem wtedy na to ze z tego moga byc jakies problemy. Dla mnie oczywiste jest ze bez zaproszenia sie nie przychodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 10 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group