Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ile kosztuje substytucja (zgoda na ślub w innej parafii)?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Sro 27 Mar 2013, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaczka napisał:
byliśmy dzisiaj po zgodę i dostaliśmy bez problemu Very Happy
ksiądz nawet nie pytał dlaczego chcemy w innej parafii wziąć ślub,
mamy tą samą formułkę co Agula85, nasze nazwiska, adresy i nazwę parafii w której chcemy wziąć ślub
zostawiłam 50zł


Kaczko a to zgodę można dostać szybciej niż 3 miesiące przed ślubem?
Bo u nas jest tak, że ślub będzie w parafii A. Zgoda i wszelkie sprawy papierkowe będą robione w parafii B. Czyli po zgodę w parafii B możemy iść już teraz a papierkowe sprawy załatwiać 3 miesiące przed? czy nic nie stoi na przeszkodzie aby i zgodę i papierki załatwiać w tym samym czasie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Sro 27 Mar 2013, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kithy napisał:
kaczka napisał:
byliśmy dzisiaj po zgodę i dostaliśmy bez problemu Very Happy
ksiądz nawet nie pytał dlaczego chcemy w innej parafii wziąć ślub,
mamy tą samą formułkę co Agula85, nasze nazwiska, adresy i nazwę parafii w której chcemy wziąć ślub
zostawiłam 50zł


Kaczko a to zgodę można dostać szybciej niż 3 miesiące przed ślubem?
Bo u nas jest tak, że ślub będzie w parafii A. Zgoda i wszelkie sprawy papierkowe będą robione w parafii B. Czyli po zgodę w parafii B możemy iść już teraz a papierkowe sprawy załatwiać 3 miesiące przed? czy nic nie stoi na przeszkodzie aby i zgodę i papierki załatwiać w tym samym czasie?

jeżeli dobrze cię zrozumiałam że wszystkie formalności czyli protokół itp chcecie załatwiać w parafi B to jest ci potrzebna substytucja a nie zgoda, zgoda jest potrzebna jeśli protokół podpisywalibyście w parafi A, nie ma ona terminu ważności uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sro 27 Mar 2013, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgoda = substytucja - pozwala na załatwienie formalności (protokołu) w innej parafii, niż któregoś z narzeczonych

Licencja - to załatwienie formalności (protokołu) w parafii macierzystej któregoś z narzeczonych i dostarczenie do parafii, w której będzie ślub zaświadczenia, że młodzi dopełnili wszystkich obowiązków i proboszcz wyraża zgodę na ślub w innej parafii.

Zgodę można dostać wcześniej, niż 3 m-ce przed ślubem.
Licencję dopiero po spisaniu protokołu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Sro 27 Mar 2013, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaczka napisał:
Kithy napisał:
kaczka napisał:
byliśmy dzisiaj po zgodę i dostaliśmy bez problemu Very Happy
ksiądz nawet nie pytał dlaczego chcemy w innej parafii wziąć ślub,
mamy tą samą formułkę co Agula85, nasze nazwiska, adresy i nazwę parafii w której chcemy wziąć ślub
zostawiłam 50zł


Kaczko a to zgodę można dostać szybciej niż 3 miesiące przed ślubem?
Bo u nas jest tak, że ślub będzie w parafii A. Zgoda i wszelkie sprawy papierkowe będą robione w parafii B. Czyli po zgodę w parafii B możemy iść już teraz a papierkowe sprawy załatwiać 3 miesiące przed? czy nic nie stoi na przeszkodzie aby i zgodę i papierki załatwiać w tym samym czasie?

jeżeli dobrze cię zrozumiałam że wszystkie formalności czyli protokół itp chcecie załatwiać w parafi B to jest ci potrzebna substytucja a nie zgoda, zgoda jest potrzebna jeśli protokół podpisywalibyście w parafi A, nie ma ona terminu ważności uśmiech



Może źle rozumiem cytuję co jest napisane na tablicy w parafii A:

(...) spisać w parafii Panny lub Pana młodego Protokół Przedmałżeński (...) Proboszcz od początku powinien być zawiadomiony o chęci zawarcia sakramentu poza jego parafią oraz swoją zgodę wyrazić w formie pisemnej licencji na pobłogosławienie małżonków poza swoją parafią (...)


Betka to już mi wyjaśniłaś uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Sro 27 Mar 2013, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak Beatka ma rację, pomyliłam się język
ale i tak wychodzi mi, że wy chyba potrzebujecie licencję uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monia31
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 414
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw 28 Mar 2013, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My bierzemy ślub w innej parafii niż moja i mojego narzeczonego.
Poszliśmy do mojego proboszcza i otrzymaliśmy coś takiego:
Wyrażam zgodę na przeprowadzenie rozmów kanoniczno - duszpasterskich i zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego mojego parafianina..........w kościele...........
Teraz tylko trzy miesiące wcześniej musimy dać w mojej i mojego K parafii na zapowiedzi. Wszystkie inne sprawy załatwiamy w kościele w którym będzie ślub.
Za wypisanie papierka powiedział co łaska. Daliśmy 50 zł.
Bym zapomniała, zgodę tą otrzymaliśmy już we wrześniu 2012r.
_________________
Lepiej późno niż wcale Wink
Do ślubu tylko citroenem Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
P@ul@
kandydat
kandydat


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 5 Lip 2013, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałam substytucję z mojej macierzystej parafii i ksiądz kazał zapłacić 150zł. (nie ma co łaska). Jeszcze wysłał mnie do bankomatu, bo brakowało mi 10zł. żenada... Ciekawe ile za zapowiedzi weźmie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcia93
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 25

PostWysłany: Czw 25 Lip 2013, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, oboje z narzeczonym pochodzimy teraz z jednej parafii. Jednak ślub chcemy wziąć w mojej starej parafii (w ktorej też mam wszystkie sakramenty).
Chcemy uzyskać substytucje od naszej obecnej parafii. Stąd moje pytanie, czy ksiądz może nie wyrazić zgody na wypisanie takiego papierka?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group