Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dziewczyny, co z nazwiskiem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 62, 63, 64  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie nie martwi ilosc literek bo i jak i K. mamy po 5 literek w nazwisku uśmiech wiec bedzie 10 uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anjas17 gorzej jak Twoja córka wpadnie na ten sam pomysł, albo żona Twojego syna będzie chciała zachować swoje.
Ja nie jestem przeciwnikiem choć uważam, że takie rozwiązania w uzasadnionych przypadkach np kobieta robi karierę naukową i ma publikacje z panieńskim nazwiskiem, lub jest muzykiem i "wyrobiła" sobie nazwisko czy generalnie w sytuacjach gdy nazwisko służy pracy, pozostałe przypadki to dla mnie trochę taka fanaberia Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rita131
bywalec
bywalec


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 249

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieci z reguły maja nazwisko po ojcu więc dwuczłonowe nazwisko matki nie ma nic do rzeczy. Chociaz ostatnio spotkałam się z takim przypadkiem, że dziecko miało nazwisko dwuczłonowe. Ale takie rozwiązanie uważam za nieporozumienie Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nasze dzieci beda nosily nazwisko ojca. to juz byloby przegiecie gdyby dwac dzieciom 2 nazwiska
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jak już o takich przypadkach słyszałam, nie pojedynczych nawet
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Caliope8 napisał:
no jak już o takich przypadkach słyszałam, nie pojedynczych nawet

nie, to juz dla mnie troche przegiecie! no chyba, ze ma sie jakies nazwisko z korzeniami szlacheckimi czy cos to moze bym zrozumiala ale tak to bez sensu.
dla mnie nie jest zostawienie swojego nazwiska zadna fanaberia. to jest cos mojego i nie mam zamiaru sie tego pozbywac bo jest czescia mnie... kazdy ma prawo wyboru, ja wybieram kreseczke i K. nie ma nic przeciwko. a tesciowie mnie nie obchodza bo to moje nazwisko a nie ich! jakbym sie nazywala jakos totalnie glupio to pewnie bym inaczej myslala ale mimo swojego kulinarno-miesnego nazwiska nie chce sie go pozbywac bo dla wielu zawsze bede sie kojarzyc wlasnie dzieki niemu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Violeta
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 85
Skąd: Świebodzin/Lubuskie

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anjas17 zgadzam się uśmiech Moje nazwisko też będzie dwuczłonowe pomimo tego że oba są długie i kończą się na "ka" oczko Dzieci będą miały nazwisko tylko po tatusiu uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Pią 22 Maj 2009, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anjas17 tak jak napisałaś każdy ma prawo wyboru Very Happy
Dla mnie w sumie było by łatwiej zatrzymać nazwisko, zresztą mojemu Ł. też by to jakoś ułatwiło bo jego nazwisko jest dla obcokrajowców praktycznie nie wymawialne, ale po pierwsze ja mam 3braci i oni przekażą dalej moje rodowe nazwisko, po drugie Ł jest praktycznie jedyną szansą swojego ojce na potomka, po 3cie jakoś zawsze dla mnie było oczywiste, że jako mężatka zmienię nazwisko, a po 4te jak się wkurzyłam jak od osób 3cich usłyszałam, że Łukasz powinien tu zmienić nazwisko,...no kurcze francuskich, arabskich i indyjskich się uczą...dla mnie wymówić ghuaila było masakrą ale się nauczyłam więc inni też mogą szcz się nauczyć wymawiać lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
madzia85
maniak
maniak


Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1190

PostWysłany: Pon 25 Maj 2009, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja będę miała nazwisko po mężu i bardzo się z tego powodu cieszę bo chce jak najszybciej pozbyć się panieńskiego nazwiska po ojcu:) z MK na MZ

Ostatnio zmieniony przez madzia85 dnia Wto 26 Maj 2009, 23:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 26 Maj 2009, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to tylko nazwisko po mężu, tradycyjnie, inaczej nie chcę i poprostu nie wyobrażam sobie inaczej w moi przypadku, a jak wiele osób tak wiele "przypadków" lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 62, 63, 64  Następny
Strona 13 z 64

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group