Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jaki samochód na dojazdy do pracy?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Nie 7 Lip 2013, 11:56    Temat postu: Jaki samochód na dojazdy do pracy? Odpowiedz z cytatem

Przepraszam , że pozwoliłam sobie na "własny" temat w tym dziale. Możecie nie traktować tego poważnie- ale naprawdę jest to dla mnie sprawa paląca, dużo się zastanawiam, czaus coraz mniej.

Od września będę dojeżdżać prawdopodobnie 4 razy w tygodniu do pracy - da to około 380 km tygodniowo , łatwo policzyć, ile miesięcznie. Praca nie jest super płatna, ale pozwala mi prowadzić moją skromną działalność bez straty pieniędzy na ZUS, więc ją trzymam.
Zastanawia mnie , jak tu zrobić z dojazdami- nie ma żadnej możliwości dojazdu komunikacją publiczną, mam do wyboru:
- jeździć 18-letnim oplem, obecnie stał 4 miesiące, bo jakoś nie mogliśmy dokończyć remontu- na dniach będzie przywrócony do życia. Plusy- częsci tanie jak barszcz, możliwość samodzielnego dokonania większości napraw, no i jest dość wytrwały. Minusy- benzyna, 6 litrów latem spokojnie spali.
- dojeżdżać dalej pożyczoną od rodziców toyotą corollą- spalanie wcale skromne nie jest- obecnie jakieś 6,8 (również benzyniak, z tym, że jeździła kiedyś na gazie- łatwa byłaby ponowna instalacja). Minusy- silnik 1,3, co jest czasami na tej trasie zwykła kpiną, no i jest to autko stricte miejskie- widzę, że powoli pewne rzeczy zaczynają padać, bo u rodziców robiła jakieś 100 km miesięcznie- u mnie minimum 1000. Nie wiem, czy jest sens ją zarzynać jeszcze bardziej.
- instalacja gazu w sędziwym opelku? Minusy ? Oczywiście musi to być ta droższa instalacja No i opel nie jest na nas- chociaż użytkować go możemy i go utrzmyjemy, ale mimo wsyzstko...
-kupno samochodu na gaz- myslałam o Avensis np z 1999 roku, ewentualnie astra II. Minusy- kasa. Szykuje nam sie w te wakacje duży wydatek i prawdopodobnie musiałabym to kredytować, a średnio mi się uśmiecha.


Czy oszczędności na gazie są aż takie, żeby w ogóle to wszytsko rozważać ?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie 7 Lip 2013, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Licząc, ze będziesz korzystać 4 razy w tygodniu, to w ciągu miesiąca zrobisz ponad 1500 km na same dojazdy do pracy. A na pewno po drodze zrobisz jakieś zakupy, a to podjedziesz do mamy itd. 2000 km pęknie jak nic.
Koszt instalacji gazowej, w zależności od modelu auta średnio wychodzi między 1500 a 2000 zł., więc przy Twoich kilometrach powinno Ci się zwrócić po mniej więcej roku.
Do starego opla montować gazu nie ma sensu. Wiadomo, że samochód im starszy tym więcej napraw wymaga. A najłatwiej wpędzić się w spirale - tanie części - można wymieniać częściej. Niestety - często generuje to większe koszty.
Auto rodziców zawsze będzie autem rodziców. Dobry zwyczaj - nie pożyczaj.
Jeżeli masz dojeżdżać przez miasto to ok, ale jeśli droga do pracy prowadzi przez wyludnione tereny język A niech coś padnie w drodze-jesteś uziemiona.
Moim zdaniem:
1) sprzedajcie opla
2) kupcie auto już z gazem, średnio są one droższe o jakiś 1000 zł od tych na benzynę czy diesel.
Ja jestem ogromną zwolenniczką diesli, uważam, że jako auta miejskie sprawują się doskonale.
Z aut, którymi jeździłam mogę polecić:
- fiat panda
- fiat punto
- golf IV - moje pierwsze, własne auto. Nawet jak coś się zepsuło to na "ślinę" i dalej jechało Very Happy
- honda civic - dość tanie w utrzymaniu i jedno z niewielu aut na rynku, które można naprawić samemu.
- ford focus - jak trafisz na dobry egzemplarz to i ciebie przeżyje, ale często siadają w nich silniki
- mazda 323 - delikatne zawieszenie, ale starsze modele to jeszcze wytwór japoński, więc rzadko kiedy się psują

Tyle pamiętam. Tylko tyle mogę pomóc.

Edit: przypomniało mi się. Opel corsa z 2005 r - jeździłam nią jak pracowałam w alkoholach - szła jak głupia - na autostradzie 160 km/h pomykała z palcem w język No i nic się nie psuła, a jak ją oddawałam to na liczniku miała 280 tyś km lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Nie 7 Lip 2013, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście mam diesla i spalanie na trasie jest fajne, nie rujnuje mnie uśmiech
nie zdecydowałabym się na gaz uśmiech

Stare najlepiej sprzedać i kupić coś nowszego . Wiadomo kolejne auto kolejne wydatki : ubezpieczenie itd.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie 7 Lip 2013, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie ubezpieczenia - im starszy samochód tym oc drożeje.
A wogóle oc najlepiej kupować przez internet albo dzwonić na infolinię. Ja w ten sposób wynegocjowałam o 50% niższe oc +nw uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Pon 8 Lip 2013, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sama mam na gaz, corsinkę, części do opla nie są drogie [ no chyba,że się ma 1,8 jak ja:P Twisted Evil ] no i 2,3zł za gaz a ponad 5 za benzynę robi różnicę, sama miesięcznie robię 2000km na sam dojazd do pracy uśmiech Tyle dobre,że mi oddają za to kasę, ale wychodzi ok 600zł miesięcznie, nic się z instalacją nigdy nie stało, do mojej corsy płaciłam ok 1200zł, jeśli chodzi o komunikację miejską to zależy jak Ci pasuje, jak masz daleko do pracy itp, gdybym ja miała dojeżdżać to bym zamiast na 8 to o 10 była w pracy tak mi nie pasuję dojazd:P
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 8 Lip 2013, 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie niestety instalacja choćby do tego starego opla- to około 2600 zł, musi być ta sekwencyjna już.

Opel- też nie jest na nas, tylko na brata P- który, już kiedyś wspominałam, jest po operacji mózgu nie do końca udanej- i nigdy już nie będzie normalnie żył ani prowadził samochodu- chciał, żebyśmy z niego korzystali, ale nie chce nam go sprzedać.


Mam okazję sprzedać corollę siostrze P- wreszcie od września po półtora roku ma pracę dojazd żaden, 4 km- ale dojedzie tam tylko samochodem, brak komunikacji, jedZie się przez jakiś las i w ogóle, więc piechotą też jej sie nie uśmiecha.

Nie mogę dołożyć dużo - sprzedając jej za 5000 zł mogę bez bólu dołożyć maksimum 3000 zł do samochodu- już z ubezpieczeniem. Wątpię, żebym za około 7000 coś sensownego kupiła. Twisted Evil

Ubezpieczeniami zajmuje się moja mat, więc zawsze wyszukuje nam wszystko najtańsze z możliwych oczko

Mam straszna zagwozdkę.

BO autko miejskie się nie sprawdzi na tych dojazdach- jakieś 75% drogi to trasa....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martens
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 748
Skąd: śląsk

PostWysłany: Pon 8 Lip 2013, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od paru miesięcy mam Honde Civic na gaz, wcześniej jeździłam Corsą na benzynę. Miesięcznie na benzynę wydawałam ok 400 zł w tej chwili na gaz wydaję ok 200zł. Jestem bardzo zadowolona, mam większe bardziej komfortowe autko na które mniej wydaję. Gdybym drugi raz miała podjąć decyzję to również wybrała bym auto na gaz. Wiadomo koszty utrzymania są wyższe trzeba częściej wymieniać świece itp przegląd jest droższy ale po czasie wszystko się zwraca. uśmiech
_________________
7.06.2014 ♥

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 8 Lip 2013, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny- to czego szukać na gaz ?
Tak do 8000 zł - jeden warunek- że byłby to jednocześnie nasz "główny" samochód- czyli jeśli trzeba przejechać 2000 km , to musi być w stanie to zrobić.

- czyli silnik minimum 1600 cm
- tanie części- to przede wszystkim
- jak najmniej skomputeryzowania i nowoczesnych rozwiązań - prostota budowy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon 8 Lip 2013, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trasa 2000 km to pikuś, ważne jest czy jeździcie sami, zabieracie psa, pół rodziny i w jakim czasie planujecie dziecko. Jeśli któryś z tych warunków macie zamiar realizować w ciągu najbliższego roku to nie ma sensu kupować małego autka. Natomiast jeśli jesteście samoluby i sami wozicie swoje dupencje to listę podałam Ci już wyżej. Te cztery ostatnie mają spore bagażniki. Jadąc w góry golfem w cztery osoby plus walizki i dwa komplety snowboardu mieliśmy jeszcze całkiem przyzwoicie z miejscem uśmiech A był to golf trzyrzwiowy lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Wto 9 Lip 2013, 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jeździłam corsą B na gazie w podróże nawet 400km bez przystanku język Była mniej awaryjna i mniej skomputeryzowana niż moja obecna Corsa C, nie do zajechania w sumie tyle że małe toto oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group