Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Płeć dziecka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Julita
bywalec
bywalec


Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 177

PostWysłany: Wto 4 Cze 2013, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie miał być synek i jest synek, teraz ponoć oczekuję na córeczkę. Wydaje mi się, że cuda z nagłą zmianą płci zdarzają się tylko u pacjentek NFZ, bo prywatnie to USG jest na każdej wizycie, no chyba że lekarz jest niedouczony, ale takiemu nikt nie płaci 120 zł za wizytę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marlenqa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 623

PostWysłany: Sro 5 Cze 2013, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że to zależy przede wszystkim od umiejętności lekarza i sprzętu. A dzieciaczki lubią robić niespodzianki uśmiech
Pytałam ostatnio lekarza czy takie sytuacje zdarzają się- jemu oczywiście nigdy to się nie zdarzyło uśmiech ale w szpitalu czasami zdarza mu się poinformować kobietę przyjmowaną do porodu, że będzie córeczka zamiast synka i na odwrót.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sro 5 Cze 2013, 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Julita napisał:
u mnie miał być synek i jest synek, teraz ponoć oczekuję na córeczkę. Wydaje mi się, że cuda z nagłą zmianą płci zdarzają się tylko u pacjentek NFZ, bo prywatnie to USG jest na każdej wizycie, no chyba że lekarz jest niedouczony, ale takiemu nikt nie płaci 120 zł za wizytę.
Chyba jednak za bardzo generalizujesz. Nie ma nic złego w chodzeniu do lekarza na NFZ. Lekarze tak pracujący też skończyli studia medyczne, a nie kupili dyplom na bazarze :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
velvet88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 737
Skąd: MMz

PostWysłany: Sro 5 Cze 2013, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koleżanka z pracy do końca ciąży przekonana była, że będzie córcia a przy porodzie wyszedł synuś uśmiech
również lekarz na NFZ, ale może to zależy indywidualnie od lekarza
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marlenqa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 623

PostWysłany: Sro 5 Cze 2013, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszka- zgadzam się z tobą. Lekarz nic nie zrobi jak ma stary sprzęt. Mojej koleżance w 16 tygodniu robiono w przychodni usg dopochwowe, bo przez skórę dziecka nie było widać Confused A to już nie ich wina- takie są realia
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 5 Cze 2013, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chodziłam na fundusz i począwszy od, o ile dobrze pamiętam, 1e3 tc było wiadomo, że chłopak i się sprawdziło. Nie widzę nic złego w leczeniu na nfz. Ba, uważam że przez takie głupie gadanie i nastawienie publiczna opieka zdrowia schodzi na psy

edit:
Cytat:
no chyba że lekarz jest niedouczony, ale takiemu nikt nie płaci 120 zł za wizytę


idąc na prywatną wizytę, prosisz lekarza o pokazanie dyplomu ukończenia szkoły,stażu, praktyk itd?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 5 Cze 2013, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gro lekarzy na NFZ i prywatnych to te same osoby, więc co to za gadanie, że na NFZ są gorsi? Wszystko zależy od doświadczenia lekarza i sprzętu - a tu różnie może być tak prywatnie, jak i państwowo. Ważne też przede wszystkim jest ułożenie samego dziecka. Jak się uprze to i przy co tygodniowym usg nie pokaże co ma między nogami.
Koleżanki synek okazał się synkiem na tydzień przed porodem, wcześniej miała być dziewczynka - to było w prywatnej klinice.
Drugiej koleżance dopiero w państwowej przychodni lekarz potrafił wskazać płeć dziecka.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Sro 5 Cze 2013, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik zgadzam się z Tobą, ja na swoim przykładzie widzę że co by lekarz nie robił i jaki by sprzęt nie miał , a wystarczy że bobas się źle ułoży i nic człowiek nie będzie wiedział. My do dzisiaj nie wiemy na 100% kto mieszka w moim brzuszku , najprawdopodobniej dziewczynka , ale może okazać się że jednak to chłopak język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marlenqa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 623

PostWysłany: Sro 5 Cze 2013, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz mały rozkłada na szczęście nogi co wizytę uśmiech ekshibicjonista mały nam się trafił, ale za to buźki nie pokazuje. Żadne pieniądze nie pomogą jak dzidzia się odwróci
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro 5 Cze 2013, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik napisał:
Gro lekarzy na NFZ i prywatnych to te same osoby, więc co to za gadanie, że na NFZ są gorsi? .

To samo chciałam mówić. Przecież Ci z NFZ po godzinach przyjmują prywatnie. Ba, często gęsto w tym samym gabinecie w przychodni Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group