Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Naturalne Planowanie Rodziny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 75, 76, 77  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Pią 26 Kwi 2013, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka, dzięki. Smile
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 30 Kwi 2013, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi uśmiech
To jednak był okres, bo w piątek się rozkręciło maksymalnie, długość i obfitość złudzeń nie pozostawiały, mnie teraz tylko zastanawia, czemu tak szybko i skąd, ale to już pytania do lekarza, jak się tylko pojawię u niego uśmiech No i mam nadzieję, że to tylko w tym cyklu tak ta druga faza się skróciła Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia.z
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 233

PostWysłany: Wto 7 Maj 2013, 7:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam NPR za najlepszą i najzdrowszą metodę uśmiech

Używam jej od dnia ślubu nigdy nie stosowałam żadnej antykoncepcji i nie planuję.

Z mężem wiemy kiedy co nam wolno on jest wszystkiego świadomy i tak powinno być.

Dzięki NPR dużo sie o sobie i swoim ciele dowiedziałam.

A teraz czekam na wizytę u ginekologa bo na teście pojawiły się dwie magiczne kreski wiedzieliśmy kiedy możliwe jest zajście w ciąże dlatego teraz jesteśmy podekscytowani bardzo.

Polecam bo sprawdza się jak dla mnie w 100 %. uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 7 Maj 2013, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to gratuluję dwóch kresek uśmiech
Nie zgodzę się tylko z tym, że metoda jest w 100% pewna. Zdrowa tak, ale czy najlepsza to nie wiem. Wystarczy jakiś wirus w organizmie, małe przeziębienie, alkohol a wynik zostanie sfałszowany. Nie wspomnę o pracy 3 zmianowej, gdzie temperatura w tym wypadku będzie różnie mierzona. Nie raz słyszałam, że do owulacji nie dochodziło, a według temperatury ona była. Także to też różnie bywa. Dochodzi tez obserwacja śluzu, a jak wiemy nie każdy ma ewidentnie rozciągliwy w okresie płodnym. Mój był minimalny, czasami nawet niezauważalny. Nie wspomne o tym, że ta metoda jest czasochłonna i trzeba sie pilnować. Jak dla mnie nie ma metody w 100% poprawnej. Zawsze jest to ryzyko.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia.z
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 233

PostWysłany: Wto 7 Maj 2013, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atina - dziękuję uśmiech
moje zdanie o 100% skuteczności dotyczy mnie. Poprostu patrząc na mój przypadek bardzo to była skuteczna metoda. Zaraz po ślubie nie chcieliśmy dziecka nie stosowalismy tez żadnej antykoncepcji - ja poprostu tego nie chce a jak stwierdziliśmy że już czas to za pierwszym możliwym razem się udało uśmiech więc jesli chodzi o mnie to metoda się sprawdziła.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 7 Maj 2013, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

basia.z napisał:
atina - dziękuję uśmiech
moje zdanie o 100% skuteczności dotyczy mnie. Poprostu patrząc na mój przypadek bardzo to była skuteczna metoda. Zaraz po ślubie nie chcieliśmy dziecka nie stosowalismy tez żadnej antykoncepcji - ja poprostu tego nie chce a jak stwierdziliśmy że już czas to za pierwszym możliwym razem się udało uśmiech więc jesli chodzi o mnie to metoda się sprawdziła.


Basia, skoro nie masz pewności jak ta metoda się sprawdza u innych to nie polecaj jej z taką pewnością bo możesz się narazić na późniejsze pretensje oczko
Ja zgadzam się z Atinką, metoda jest fajna jeśli ktoś chce się nią wspomóc przy staraniach o dziecko. Ja też odkładając teraz z niej korzystam bo chcę sprawdzić jak leczenie wpływa na moją płodność. Gdybym stosowała tabletki to nie miałabym szans na takie obserwacje. Ale generalnie nie każda z nas ma czas i warunki, żeby podporządkować swoje życie obserwacjom i uważnie obserwować każdy objaw płodności. Tym bardziej, że nie zawsze jest to łatwe bo różne są czynniki, które zaburzają cykl. dlatego tak na dłuższą metę, jak już się doczekamy jakiegoś przychówku (oby) to nie widzę za bardzo NPR-u jako metody na zawsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 7 Maj 2013, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem wiem, u nas np sprawdziła się metoda stosunku przerywanego uśmiech heh przez 3 lata nie wpadliśmy uśmiech Ale nie polecam jej innym parą. Każdy ma swoje sposoby uśmiech
Nie powiem, bo długo staraliśmy się o dziecko, zdecydowałam się wtedy na npr, żeby dokładnie poznać swój cykl. Z pomocą termometra i tabletek udało mi się zajść uśmiech

Zapraszam w takim razie do wątku ciążowego uśmiechuśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 7 Maj 2013, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas npr tak z pół roku był wyłączną metodą antykoncepcji i się sprawdził, bo Dzidziuś trafił się jakiś czas po tym jak rozpoczęliśmy starania. Ale ja miałam cykle regularne jak w zegarku i tryb życia też w miarę regularny. Po porodzie też chciałabym stosować tą metodę, ale jak wyjdzie w praktyce zobaczymy.

Basia gratuluję Dzieciaczka i przyłączam się do zaproszenia Atiny uśmiech Zasil listę forumowych ciężarówek uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 7 Maj 2013, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem metoda jest naprawdę skuteczna- ja stosuję ją jako jedyny rodzaj antykoncepcji od 13 miesięcy. Działa, chociaż przyznam, że dodaję zwykle jeszcze jeden dzień po skoku, tak "dla pewności"- no i dlatego,że u mnie śłuz jest niestety zupełnie niezauważalny. W ogóle nie jest czasochłonna- u mnie jedyną rzeczą którą muszę robić, jest mierzenie temp.

Po tylu miesiącach właściwie mierzę ją tylko do ok 20go dnia- potem, po skoku, nie ma to większego sensu Wink .
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 7 Maj 2013, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co dyskutować na ten temat, bo zdania zawsze będą podzielone. Każdy niech robi to co uważa za słuszne. Ja przekonana nie jestem, bo temperatura lubi płatać figle. Poza tym wstaje o różnych porach, a nie chce być zaprojektowana przez całe życie -- godz. 7 up- termometr - sen.
Oczywiście, będę jeszcze stosować npr przy następnym planowaniu dziecka uśmiechŻeby troszkę pomóc.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 75, 76, 77  Następny
Strona 57 z 77

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group