Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

garnitury LAZAR Rybnik

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
unforgettable_i
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 96
Skąd: far away.

PostWysłany: Czw 28 Mar 2013, 13:11    Temat postu: garnitury LAZAR Rybnik Odpowiedz z cytatem

jak w temacie- miał ktoś do czynienia? podobno szyja na miarę, ale nie wiem jak jakościowo i...cenowo smutny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mrmlody
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 56

PostWysłany: Pią 29 Mar 2013, 14:33    Temat postu: Re: garnitury LAZAR Rybnik Odpowiedz z cytatem

[quote="unforgettable_i"]jak w temacie- miał ktoś do czynienia? podobno szyja na miarę, ale nie wiem jak jakościowo i...cenowo smutny[/quote]

To jest nie szycie na miarę, tylko tzw. made do measure, a więc dopasowywanie pod określony model.

Powiem szczerze, że jeśli nie ma się w kieszeni minimum 3 tysięcy złotych, to najlepiej zrezygnować z prawdziwego szycia na miarę. Lepszym rozwiązaniem jest znaleźć garnitur przyzwoitej produkcji i zanieść go do krawca w celu wykonania poprawek (nogawki, rękawy, plecy, taliowanie, kołnierz itd.).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
_cZaRnA_
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 660

PostWysłany: Sob 30 Mar 2013, 1:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój małżonek kupił tam garnitur ślubny. Mają przeogromny wybór rozmiarów dopasowanych do naprawdę każdej sylwetki. Fakt, jak wyżej napisano nie jest to szycie od podstaw ale dopasowanie istniejącego już garnituru, czyli zwężenie, skrócenie itp. Jak dla nas to było wszystko jedno czy szyją od podstaw i patrzę na materiał od samego początku, czy dostajemy gotowy garnitur, tylko dopasowany do naszej sylwetki. Chyba nawet lepiej tak.
Obsługa na najwyższym poziomie. Panie (i jeden pan uśmiech ) doskonale znają się na rzeczy. Z tak profesjonalną obsługą nie spotkałam się z żadnym sklepie z garniturami a byliśmy z mężem w wielu.
Jakość garniturów też bez zarzutu ale to już jest pojęcie względne, co komu się podoba - bo dla mnie to będzie piękne a ktoś powie, że do bani. To trzeba sobie samemu zobaczyć. Ale nic się z garniturami Lazara nie dzieje nawet po długim użytkowaniu. Oprócz garnituru dobraliśmy też piękną koszulę, cały zestaw z musznikiem, śliczne spinki do koszuli, krawat na poprawiny i koszulę na poprawiny. Wszystko bez zarzutu.
Reasumując ja gorąco polecam, a mąż mówi, że teraz jak będzie kupował garnitur to tylko tam.
PS> Sukienki też mają śliczne oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mrmlody
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 56

PostWysłany: Sob 30 Mar 2013, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="_cZaRnA_"] Mój małżonek kupił tam garnitur ślubny. (...) [/quote]

Tak, to wszystko prawda.

Jeśli ktoś chce szyć od podstaw (bespoke), to powinien rezerwować od 3 tysięcy w górę. Co gorsza, mimo wydatku nawet 4 albo więcej tysięcy, jakość efektu nie jest gwarantowana (ani znana z góry). Widziałem zamówienia u świetnych krawców ze świetnych materiałów, które w wyglądzie wcale nie odstawały jakością od tych sklepowych.

Kolejną opcją jest MTM (made to measure), czyli przymierzamy określony model w sklepie i zamawiamy ze zmienionymi szczegółami. Wybieramy materiał, guziki, robimy proste poprawki (talia, rękawy, spodnie). Jeśli chodzi o Lazara, to w kwestii MTM wydaje mi się być naprawdę dobry. Z opowieści wynika, że przebijają znacznie Vistulę i Bytom (Ceny MTM Vistuli są zresztą absurdalnie wysokie). Jakiś czas temu Roman Zaczkiewicz napisał o tym bardzo pochlebną recenzję. A zna się naprawdę bardzo dobrze na dobrych ubraniach (sprowadza najwyższej jakości materiały do Polski). Recenzja jest tutaj [color=indigo] usunieto.
serduszkox
[/color]
Trzecią opcją jest garnitur "z wieszaka", który będzie tańszy od MTM. Z tym, że prawda jest taka, że nawet taki garnitur zawsze powinno się zanieść do krawca i dopasować.
Nigdy (a trochę już widziałem), nigdy jeszcze nie wiedziałem w pełni dobrze leżącego garnituru ze sklepu na kimś. Zawsze powinno się wykonać mniejsze bądź większe poprawki. I proszę się tego nie bać. Jeśli garnitur jest w miarę w porządku, to koszt dopasowania nie będzie bardzo wysoki, a poprawki nie powinny być bardzo trudne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unforgettable_i
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 96
Skąd: far away.

PostWysłany: Nie 31 Mar 2013, 7:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za odpowiedzi, są bardzo pomocne uśmiech

_cZaRnA_ - jaka mniej więcej półka cenowa?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
_cZaRnA_
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 660

PostWysłany: Sro 3 Kwi 2013, 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę Cię okłamać, bo już dokładnie nie pamiętam. Musiałabym na paragon zerknąć oczko
Wydaje mi się, że garnitur z koszulą, spinkami, musznikiem coś ok. 1,5 - 2tyś.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group