Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

facet się wystraszył, tylko czego??????
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Kobiety i mężczyźni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Czw 16 Kwi 2009, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne, ze slub czesto niczego nie zmienia, ze ludzie i tak kochaja sie bez wzgledu na wszystko i bez wzgledu na to czy sa po slubie czy nie ale z drugiej strony gdzie jakis kompromis?? W koncu partnerstwo to kompromis i dla mnie jesli facet nie chce nigdy w zyciu slyszec o slubie wiedzac, ze ja bym tego chciala jest zwyczajnym egoista. Jesli jest to prawdziwa milosc zawsze znajdzie sie jakies rozwiazanie... Moze jest to jakas formalnosc i nawet sama czasem w ten sposob o tym mysle ale jednak najwaznijesza jest dla mnie przysiega. I juz mniej wazne gdzie bedzie zlozona, w kosciele czy w USC ale jest to cos wielkiego i waznego dla mnie. Jesli to nie byloby wazne dla mojego faceta to sory ale jakos nie wierze w taka milosc... Skoro kocha to czemu nie potrafi zrobic czegos czego pragnie ukochana osoba?? Jeszcze raz powtorze, ze dla mnie tacy faceci to najzwyczajniej w swiecie egoisci myslacy tylko o sobie. Ciagle beda wolni i samolubni, a decyzja o slubie to dopiero poczatek...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
porzucona.
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 34

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 7:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Skoro kocha to czemu nie potrafi zrobić czegoś czego pragnie ukochana osoba?? Jeszcze raz powtórzę, ze dla mnie tacy faceci to najzwyczajniej w świecie egoiści myślący tylko o sobie.

odwróć tą sytuację i zastanów się np. czy nie ja byłabym przypadkiem egoistką żądając czegoś czego on nie potrafi mi dać - bo tak. jeśli ja kocham to powinnam rozumieć jego potrzeby i nie zmuszać go postępowania sprzecznego z jego potrzebami, jeśli kocham to nie mam prawa tego żądać, przecież związek nie ma być źródłem satysfakcji tylko dla mnie
on ustępuje na wielu płaszczyznach i cieszy się tym że sprawia mi radość, radość z tego że coś poszło po mojej myśli, tak jak chciałam.
tylko że tu nie chodzi o kolor ścian, miejsce urlopu, albo film w kinie - w tych sytuacjach ustępuje mi zawsze wiedząc że te codzienne drobiazgi są ważne dla mnie.
związek nie jest tylko dla jednej ze stron i nie mogę oskarżać go o egoizm za każdym razem gdy on będzie chciał zrobić coś po swojemu, żyć po swojemu - a to są decyzje życiowe
jesteśmy ze sobą kilka lat i od początku układ był znany obu stronom- nie chcemy ślubu
on zmienił zdanie i się oświadczył, ale zbyt pochopnie, stąd cale zamieszanie
nie wyobrażam sobie, że facet żąda ode mnie ślubu wbrew mnie, nazywając mnie egoistką, która nie kocha prawdziwie bo nie chce robić wszystkiego po jego myśli - drobiazgi owszem, ale nie decyzje takiej rangi: ślub, dziecko, itd.
tu nie ma kompromisu - ożenić nie można się troszkęoczko
to oczywiście tylko moje zdanie
pozdrawiam uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy nie ja byłabym przypadkiem egoistką żądając czegoś czego on nie potrafi mi dać

nie potrafi czy nie chce?? Rolling Eyes ślub z osobą, którą się kocha to nie jest coś czego nie potrafi się zrobić, gdy jest się człowiekiem wolnym. to jest coś, czego z jakiegoś powodu zwyczajnie zrobić się nie chce.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
porzucona.
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 34

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie potrafi czy nie chce?? ślub z osobą, którą się kocha to nie jest coś czego nie potrafi się zrobić, gdy jest się człowiekiem wolnym. to jest coś, czego z jakiegoś powodu zwyczajnie zrobić się nie chce.


zgadzam się że on tego nie chce (bo może), ale to jest jego prawo,
są ludzie którzy nie biorą pod uwagę założenia rodziny bez ślubu, ale są i tacy którzy nie biorą pod uwagę ślubu
obie postawy trzeba moim zdaniem uszanować, żadna nie jest lepsza czy gorsza, a jak już pisalam ja chciałabym ale nie jest to dla mnie wyznacznikiem szczęśliwego związku i rodziny, jestem szczęśliwa
gdyby 3 lata temu lub wcześniej postanowil się oświadczyć, to odmówiłabym, wiem dobrze co wtedy myślałam, czy bylabym egoistkąpytajnik
skoro zakładamy że ślub to coś tak ważnego w życiu, to chyba nie możemy oczekiwać, że facet poprostu się ożeni bo ja chcę, on też musi chcieć
dla mnie oczywistym jest, że znacząca zmiana, jakiś ważny krok wymaga obustronnej zgody, a jesli jej nie ma to się tego nie robi,
najważniejsze że my sobie to wyjasniliśmy i oboje wiemy na czym stoimy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam nadzieję, że wiecie na czym stoicie. a raczej, że Ty wiesz na czym stoisz. już Ci kiedyś napisałam, zwiazek bez ślubu jest świetny i moze być w pełni satysfakcjonujacy wtedy, gdy obie strony chcą tego samego. dalej nie rozumiem, dlaczego on tego nie moze dla Ciebie zrobić, skoro dla niego ślub nic nie znaczy Rolling Eyes dla Ciebie znaczy i chyba powinno go to obchodzićpytajnik Ty jesteś w stanie zrezygnowac ze swoich pragnień dla niego, ale on dla Ciebie nie bardzo. Ciebie ta sytuacja więcej kosztuje niż jego wzięcie ślubu. I paint it like I see it. tak niestety wygląda to jak patrzy się na to z boku. to co on chce jest ciągle na wierzchu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to co on chce jest ciągle na wierzchu.[/quote]


Amen.Miss ma racje.Znajdujesz 10000 powodow zeby bronic jego zdania i wpychasz siebie na pozycje ze masz sie dostosowywac w imie... nawet nie wiem czego. Mam szczera nadzieje ze takie podejscie tylko dobre owoce wyda w przyszlosci.
Pamietam ze to ty przyszlas na forum zdolowana nie rozumiejaca o co chodzi, pytajaca nas czy to normalne, czy my rozumiemy itd. Gdy zesmy ci powiedzialy jak na to patrzymy natrafilysmy na zelazny mur przekonania ze to twoj blad,twoje za duze oczekiwania, ty zle interpretowalas Bog wie co jeszcze jest twoj wina. Najwyrazniej takie wytlumaczenie ci pasuje.Skoro wiedzialas to od poczatku po co pytalas nas? Podjelas decyzje jestes z nia szczesliwa super.Jak dla mnie koniec tematu.Miss daruj sobie.Glowa muru nei przebijesz.Nic nie wskorasz ani ty ani my. Kazdy wybiera wlasna droge.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
porzucona.
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 34

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem wiem
każdy ma prawo myśleć po swojemu i postępować po swojemu
i o to chodzi uśmiech
nie zastanawiam się nad tym czyje jest na wierzchu, bo bardzo często moje, jestem szczęśliwa
zycie jest piekne
właśnie dostalam w pracy piękne kwiaty od jakiegoś klienta Cool
jest super, wiosna, miłość i dobry seks...ups lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
porzucona.
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 34

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem wiem
każdy ma prawo myśleć po swojemu i postępować po swojemu
i o to chodzi uśmiech
nie zastanawiam się nad tym czyje jest na wierzchu, bo bardzo często moje, jestem szczęśliwa
zycie jest piekne
właśnie dostalam w pracy piękne kwiaty od jakiegoś klienta Cool
jest super, wiosna, miłość i dobry seks...ups lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
porzucona.
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 34

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie to prawda że wpadłam na forum bo szukałam zrozumienia, wsparcia itd

Cytat:
Miss daruj sobie.Glowa muru nei przebijesz.Nic nie wskorasz ani ty ani my. Kazdy wybiera wlasna droge

tu nie chodzi o to żeby coś wskórać, bo jest ok ja jestem szcześliwa, on jest szczęśliwy - pomogłyście mi bardzo przejść przez to i za to wielkie dzięki naprawdę dziewczyny
burza za nami, oboje wiemy co i jak
ja bardzo szanuję zdanie każdego, ważne żeby wszyscy postępowali zgodnei z własnym serduchem
ja nie prowadzę żadnej walki z moim partnerem o ślub czy coś, nie zamierzam, nie chcę, ta sprawa jest juz zamknięta i wroci jak przyjdzie na to czas, albo nigdy i ok
dzięki za rady, niektóre podziałały Very Happy naprawdę jeszcze raz dzięki

ps nie ma żadnego muru, wszystko dociera, wy jesteście szczęśliwe, ja jestem szczęśliwa - i o to chodziło mam nadzieję, a nie o jakieś szarpanie w sprawie poglądów na temat czy mój facet jest draniem i egoista czy nie
Cool Cool Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Miss daruj sobie.Glowa muru nei przebijesz.

kto wie, kto wie Twisted Evil nie doceniasz moich możliwości lol mnie to drażni, bo moja koleżanka jest w prawie tej samej sytuacji, tyle, że bez dziecka. i słyszę to samo. ale to prawda, każdy wybiera sobie drogę i każdy będzie w przyszłosci ponosił konsekwencje swoich decyzji.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Kobiety i mężczyźni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 8 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group