Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Powrót do stanu sprzed ciąży
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 21 Gru 2012, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zamierzam do dnia piątego maja pozbyć się ciążowych i małżeńskich kilogramów Twisted Evil . Żeby w rocznicę ślubu ważyć tyle, co ważyłam przed poślubieniem mojego pana gotującego pysznie uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
loute
guru
guru


Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 2043
Skąd: Strasbourg

PostWysłany: Sro 26 Gru 2012, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w pierwszych dwóch tygodniach zrzuciłam 10 kg, ale to taki chyba standard. zostało jeszcze 5. chciałabym zacząć jakieś lekkie ćwiczenia na brzuch. wiecie może od kiedy można zacząć ćwiczyć pytajnik i jakie ćwiczenia są bezpieczne po ciąży pytajnik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 26 Gru 2012, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy cesarce standardowo trzeba odczekać 6 tygodni połogu, a przy naturalnym chyba można już po tygodniu pokusić się o jakieś lekkie ćwiczenia uśmiech.
Bezpieczne są na pewno te, które można wykonywać w ciąży.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
loute
guru
guru


Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 2043
Skąd: Strasbourg

PostWysłany: Sro 26 Gru 2012, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie nie chciałabym się przeforsować i mieć z tego powodu później problemy Rolling Eyes myślisz że lekkie brzuszki można robić? albo unoszenia miednicy na piłce??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 26 Gru 2012, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że ćwiczenia na piłce jak najbardziej tak, a lekkie brzuszki pewnie też, tym bardziej że miałaś taki fajny poród uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
loute
guru
guru


Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 2043
Skąd: Strasbourg

PostWysłany: Sro 26 Gru 2012, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie poród był na prawdę w porządku. nawet już nie czuję, że rodziłam dwa tygodnie temu język jutro popróbuję trochę ruchu, oczywiście poza spacerami, które już uskuteczniamy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 24 Lip 2013, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, byłam wczoraj na zajęciach w szkole rodzenia na temat połogu i mówiąc szczerze jestem przerażona tym co mnie czeka. To, że pewnie będę osłabiona i obolała wiedziałam, ale przeraziłam się, że przez kilka tygodni właściwie prawie nic nie wolno robić, nie dźwigać, nie kucać itd. Nasłuchałam się o tych wszystkich powikłaniach typu: obniżenie narządów, nietrzymanie moczu, rozstęp mięśni brzucha.

Ten rozstęp przeraził mnie najbardziej, podobno jeśli przy wstawaniu z pozycji leżącej brzuch układa się w daszek to znaczy, że mięśnie się rozchodzą - mój się właśnie tak układa. Nabiłam sobie do głowy, że po porodzie zrobi mi się ten rozstęp. Cholera, siedzę dzisiaj cały dzień i się denerwuję jak głupia. Chyba jestem jakąś hipochondryczką.

Powiedzcie, że da się to wszystko przeżyć, że po ciąży nie jest się od razu wrakiem człowieka bo zwariuję...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 24 Lip 2013, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiulku nie nastawiaj się tak negatywnie... Choć nie ma co się oszukiwać, połóg to nic miłego. Krwawienie, rana, szwy - przez parę dni praktycznie nie da się siadać, szew boli i ciągnie przez wiele dni.
Ogólne osłabienie, słaba kondycja to norma.
Do tego problemy z piersiami, bo prawie każda z mam ma problemy z zastojem/nawałem pokarmu.

Co do rozstępów to na brzuchu nie pojawił mi się ani jeden, za to na piersiach dużo :/
Nietrzymanie moczu, hemoroidy... tego też się możesz spodziewać.

Ja, powiem szczerze, byłam przerażona połogiem, ciężko mi było zaakceptować to, co dzieje sie z moim ciałem po porodzie. No ale z czasem było lepiej i teraz już praktycznie nie ma po nim śladu uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Sro 24 Lip 2013, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie kasiulek ja tam co prawda po cc. Ale nic strasznego się nie działo poza skrajnym zmęczeniem i brakiem pokarmu... Ciało już praktycznie po miesiącu wróciło jako tako do normy, kilogramy zniknęły, szew się pięknie zagoił no i ogólnie jakoś tak bezboleśnie było. Przeżyjesz i dobrze będzie, pomyśl przecież każda z nas to przeszła to na pewno Ty też dasz radę...a jak spojrzysz na swoje maleństwo wszystko inne traci znaczenie wykrzyknik Będzie dobrze uśmiech
_________________



Ostatnio zmieniony przez paula_139 dnia Sro 24 Lip 2013, 15:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 24 Lip 2013, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie nie chodzi o zwykłe rozstępy tylko o rozejście się mięśni brzucha - podobno niektórym kobietom po ciąży robi się taki jakby pionowy rowek przez śrdek brzucha i to znaczy, że mięśnie się nie zeszły.

Staram się nie nastawiać negatywnie, pewnie też inaczej sie to wszystko znosi jak się ma Maleństwo przy sobie. Po prostu nie miałam pojęcia, że to tak może wyglądać. Wydawało mi się, że powrót do stanu sprzed ciąży jest szybszy i mniej skomplikowany.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group