Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

wspólne mieszkanie przed ślubem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 67, 68, 69  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Kobiety i mężczyźni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamillas
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 34

PostWysłany: Sro 5 Gru 2012, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to tak pół żartem pół serio język

jest to temat ciekawy, czesto zastanawiam się jak to wygląda w innych związkach czasami mam wrażenie że mój przyszły mąż gotuje lepiej ode mnie, ale czuwam nad tym aby nie utracić tego, czym kobiety zawsze plusują u facetów np. właśnie pysznymi obiadkami raz za czas uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oluss89
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 530
Skąd: z Wenus :)

PostWysłany: Sro 5 Gru 2012, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jedyne co to na śniadania moge liczyć, cokolwiek innego bym się bała. Mój nie ma wogole zapału do gotowania, chociaż może uda mi się to zmienić, może ma jakieś ukryte talenty Cool
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamillas
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 34

PostWysłany: Sro 5 Gru 2012, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może uśmiech ja wydobywałam kolejne "ukryte talenty" mego lubego poprzez wspólnie spędzany czas przy jednej czynności teraz wszytsko robimy razem i przynosi nam to wiele radości kłótni w sumie taka mała bomba Very Happy

naprawde facet czasami nie wie że coś potrafi i wystarczy mu to tylko uświadomic Very HappyVery Happy śniadanie to już jest coś, i może być początkiem innych wyzwań kulinarnych

i co ważne! tak jak wspominałaś kiesyś możesz zmienić pracę i Twój przyszły mąż będzie musiał stawić czoło wyzwaniom kulinarnym uśmiech i wtedy może być szok uśmiech lepiej wprowadzić go w świat kuchni stopniowo uśmiech

(ale to tylko teoretyczne założenia ) uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Czw 6 Gru 2012, 1:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeprasza, za zdublowanie uciekł mi ten temat. Embarassed

Przebrnęłam dzielnie przez całość i przyznam, że nie spodziewałam się tak podzielonych opinii. A już najbardziej ciągle powracających jak bumerang skarpetek i ich rozrzucaniu hahaha, i teraz tez to się dzieje ha ha ha ha

Najbardziej jednak dziwi mnie fakt, że dużo dziewczyn uznaje wspólne zamieszkanie za rodzaj testu. Nie powiem, wówczas ludzie się sprawdzają, ale traktować to jako sprawdzian? Jak niektóre wspomniały jest to kolejny etap związku,a nie spotykanie się w miarę możliwości - bez makijażu, bez tej otoczki, a w codziennym życiu w dresie bez makijażu, z poczochranymi włosami zaraz po wstaniu.
Tu przy cytuje prawdę i tylko prawdę
peace
straszna_dama napisał:
Nati uwierz jest różnica oczko W najlepszym i najdluzszym wyjeździe nie ma życia domowego. Pamietam pierwsza kłótnie o pierdolę - wzajemnie poprawialismy jakiś tam wazonik, ja stawialam na górze, on na dole. Niby głupota, ale otarlo się prawie o ciche dni. Choć przede wszystkim i niezaprzeczalnie - jest bosko uśmiech


To jest na takiej zasadzie 'docierania się'. Znam przypadki osób, które przed ślubem żyli osobno, a po wspólnym zamieszkaniu jednak niektóre nawyki były nie do pokonania. Każdy ma jakieś swoje manie, fobie,. Nie ma co się oszukiwać nie do wszystkiego się przyzna, baaa może być nawet nieświadomy, że robi coś co nam nie bardzo odpowiada. Miłość miłością, ale jesteśmy też ludźmi i potrafią nam nawet pierdoły przeszkadzać.

Jestem jak najbardziej wspólnym zamieszkaniem, to jest kolejny etap poznawania się. Tak jak poznajemy się w trudnych chwilach, tak i w życiu na codzień. I jedna zasadnicza różnica to właśnie mieszkając razem uczymy się co to tak naprawdę kompromis.

Moi rodzice też utrzymują zasady wszystko po ślubie, po ślubie, po ślubie. Czasy się zmieniają - kiedyś normalne było za mąż pójście w wieku 20 lat, a 21 urodzenie dziecka teraz uznawane jest to na zasadzie 'wpadki', a przeciętny czas ożenku to 24-26 lat

U nas sprawa byłaby na tyle utrudniona, że ja pracuje późnym popołudniem do nocy, a On rano. Gdybyśmy nie mieszkali razem, byśmy widywali się dwa razy w tyg po 3 godziny.
Mieszkamy razem z Jego rodzicami (zaczęliśmy teraz właśnie 3 rok Shocked), co nie zawsze jest łatwe, bo nie lubię się wtrącać. Wciąż czuje, ze to ich dom, a nie mój. O tyle dobrze, ze przez 2 miesiące na wakacje cale mieszkanie jest dla nas Very Happy , a przez resztę roku siedzimy w pokoju 9m2
Przyznam, że mamy możliwość mieszkania oddzielnie, ale szczerze? Na tym etapie szkoda mi pieniążków, wole to zaoszczędzić i mieć wymarzone wesele. Opłaty oboje dzielimy z rodzicami, każdy jest za coś odpowiedzialny . Małżeństwo będzie dopięczętowane na własnym metrażu. I wtedy będzie różnica 'po ślubie'

Mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłam, bo długo wyszło
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamillas
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 34

PostWysłany: Czw 6 Gru 2012, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po to jest forum żeby się własnie "wygadać" uśmiech

Ja też nie traktuję wspólnego mieszkania jako sprawdzianu. Także zmusiy nas kwestie finansowe, w związku z pracą mało czasu spędzalibyśmy ze sobą.

co do makijażu i dresów to już dawno o tym zapomniałam że kiedyś to było krępujące. Teraz mnie to śmieszy - wtedy przerażało. Na dzień dzisiejszy wiem że to jest tylko mały nieznaczący szczegół i jest wiele ważniejszych rzeczy które spędzają sen z popowiek uśmiech

jestem ciekawa jak wygląda u Was sprawa kłótni, bo czasami kłócimy się kilka razy dziennie, i to jest sajgon Very Happy owszem kochamy się jak szaleńce ale boję się że z czasem zostaną tylko kłótnie. Też macie takie obawy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asiuniak33
maniak
maniak


Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 1350
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 6 Gru 2012, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dla mnie to jednak tak zwany "test" może przez to że mój pierwszy długaśny związek zakończył się po 6 miesiącach wspólnego mieszkania uśmiecha trwał prawie 8... no nie dało rady się dogadać i wytrzymać... wtedy wyszło szydło z worka oczko

teraz mieszkamy 7 miesięcy i jest dobrze... wiem że to jest to... zdarzają się kłotnie nie powiem ale warto walczyć uśmiech i niestety kuchnia dla mojego T. to zło konieczne oczko
warto spróbować przed ślubem ale to jest indywidualna sprawa i nie neguje innych wyborów uśmiech
_________________
Małe "wielkie" cudo... uśmiech wykrzyknik

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady Aga
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 143

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieszkamy razem bo po prostu tak wyszło, ale nie uważam żeby to było konieczne przed ślubem. Chyba każdy podejmując decyzję o małżeństwie powinien zdawać sobie sprawę że jego życie diametralnie się zmieni po ślubie (jeśli dotąd nie mieszkali razem). Początki zawsze są trudne, ale jesli ludzie naprawdę sie kochają to nie rozstaną się z powodu osławionych już porozrzucanych skarpetek. I chyba pary które mieszkają razem, później podejmują decyzję o ślubie, bo nie mają takiej motywacji jak mieszkający osobno oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Chanela
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 92
Skąd: Zdolny Śląsk

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to jakiś rodzaj sprawdzenia się, właśnie poprzez to, że teraz wychodzi się później za mąż i ma się więcej własnych przyzwyczajeń. Na pewno jest to też kolejny etap związku bo jest to wspólna decyzja na temat wspólnego zamieszkania.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zamieszkalismy razem po 2 miesiacach (wykrzyknik) i wcale nie zaluje, a wrecz przeciwnie, ciesze sie ze poznaje mojego P. z kazdej strony. Co innego to spotykanie sie po pracy, juz wyszykowani, pachnacy itd a co innego to widziec partnera zmeczonego, ''brudnego'' po pracy. Nie wiem jakby to bylo gdybysmy nie mieszkali razem (nie wiem i nie chce wiedziec:P), czy zdecydowali bysmy sie na slub ''tak szybko''. Jak np dla nas po slubie wiele sie nie zmieni, poniewaz juz poznalismy smak bycia ze soba 24h/dobe uśmiech
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Nie 9 Gru 2012, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oli_a napisał:
My zamieszkalismy razem po 2 miesiacach (wykrzyknik) i wcale nie zaluje, a wrecz przeciwnie, ciesze sie ze poznaje mojego P. z kazdej strony. Co innego to spotykanie sie po pracy, juz wyszykowani, pachnacy itd a co innego to widziec partnera zmeczonego, ''brudnego'' po pracy. Nie wiem jakby to bylo gdybysmy nie mieszkali razem (nie wiem i nie chce wiedziec:P), czy zdecydowali bysmy sie na slub ''tak szybko''. Jak np dla nas po slubie wiele sie nie zmieni, poniewaz juz poznalismy smak bycia ze soba 24h/dobe uśmiech


U nas po 3 tygodniach od oficjalnego rozpoczęcia bycia razem - P mieszkał u mnie przez 2 tygodnie w pokoju w akademiku, więc też szybko zaczęliśmy Twisted Evil .
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Kobiety i mężczyźni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 67, 68, 69  Następny
Strona 55 z 69

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group