Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Bardziej niż nietypowo, czyli muzyka sprzed 700 lat.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Antyneutrino
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 33
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob 20 Paź 2012, 20:45    Temat postu: Bardziej niż nietypowo, czyli muzyka sprzed 700 lat. Odpowiedz z cytatem

Witam was wszystkich uśmiech

Razem z moim wybrankiem bardzo silnie interesujemy się czasami średniowiecznymi. Stąd nasz pomysł na oprawę muzyczną, wykonywaną przez bardów i muzyków umiejących grać na lirze, lub chociażby dudach.

Jak myślicie, jak bawilibyście się na takim weselu, w których większość pieśni jest z czasów celtyckich? Ja osobiście uwielbiam taką muzykę, ponieważ jest ona rdzenna i bardzo łatwo wpada w ucho. Zwłaszcza przy takiej muzyce nogi same rwą mi się do tańca. Lecz mimo to, martwię się, czy gościom spodobałby się ten pomysł...

Mam straszny problem z doborem muzyki, ponieważ to co w Polsce jest uważane za muzykę do tańca, dla nas to całkowity chłam. Nie chcę tym obrazić nikogo kto słucha tego typu muzyki, tylko mówię własne preferencje. Czy warto swoje upodobania muzyczne przekładać ponad gusta gości? Czy może samemu pozostać niezadowolonemu, aby większość uczestników wesela lepiej się bawiła?
_________________
Zaręczona od 17.XII.2011 roku. uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sob 20 Paź 2012, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale historycznie jeśli chcesz być wierna- jaką muzykę widzisz sprzed 700lat na swoim weselu?? Shocked

Każdy przeżywa ten sam ból- ja chciałammieć tylko i wyłącznie smoothjazzowe kawałki, ewentualnie klasyczny nieudziwniony jazz lat 50-60, trochę południowoamerykańskich rzeczy.

Gości by szlag trafił- więc wybrałąm jakikolwiek kompromis.

Jak chcesz muzykę a la ekranizowane często-gęsto imprezy średniowieczne- to celuj już chociaż w renesans. Bo sprzed 700lat- czyli JESZCZE średniowiecze- to zabijesz gości uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Nie 21 Paź 2012, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz uwazac, bo goscie moga posadzic Cie o egoizm, chodzi o to ze jesli Tobie sie to podoba nie znaczy ze musi innym. Koncentrowanie sie na jednym stylu muzyki, a w dodatku tak nietypowym moze byc ''samobojstwem''. Jezeli Twoi goscie nie lubuja sie w takiej muzyce, to uwierz mi beda ''grzali lawki'', bo po protu nie beda wiedzieli jak sie zachowywac. A tak na marginesie, to jakby w ogole mieli tanczyc w rytm takiej muzyki pytajnik Razz Jest do tego jakis taniec ?
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie 21 Paź 2012, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałam kiedyś zdjęcia znajomej z Uczelni, która wraz z narzeczonym jest w bractwie rycerskim. Ich ślub był właśnie w średniowiecznym stylu. Czy muzykę taką mieli, to nie wiem, ale byli ubrani jak z tamtych czasów. Jak dla mnie masakra Rolling Eyes

Pomyśl jak będzie wyglądało połączenie muzyki średniowiecznej z nowoczesnym ubraniem gości, nowoczesnymi dekoracjami, samochodem ślubnym, kamerzystą/fotografem...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Majkon27
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 195
Skąd: Wszedzie tam gdzie zlo i wystepek..

PostWysłany: Nie 21 Paź 2012, 10:34    Temat postu: Re: Bardziej niż nietypowo, czyli muzyka sprzed 700 lat. Odpowiedz z cytatem

Antyneutrino napisał:
Witam was wszystkich uśmiech

Razem z moim wybrankiem bardzo silnie interesujemy się czasami średniowiecznymi. Stąd nasz pomysł na oprawę muzyczną, wykonywaną przez bardów i muzyków umiejących grać na lirze, lub chociażby dudach.

Jak myślicie, jak bawilibyście się na takim weselu, w których większość pieśni jest z czasów celtyckich? Ja osobiście uwielbiam taką muzykę, ponieważ jest ona rdzenna i bardzo łatwo wpada w ucho. Zwłaszcza przy takiej muzyce nogi same rwą mi się do tańca. Lecz mimo to, martwię się, czy gościom spodobałby się ten pomysł...

Mam straszny problem z doborem muzyki, ponieważ to co w Polsce jest uważane za muzykę do tańca, dla nas to całkowity chłam. Nie chcę tym obrazić nikogo kto słucha tego typu muzyki, tylko mówię własne preferencje. Czy warto swoje upodobania muzyczne przekładać ponad gusta gości? Czy może samemu pozostać niezadowolonemu, aby większość uczestników wesela lepiej się bawiła?


Mysle ze po flaszce moglbym bawic sie przy takiej muzyce Smile
_________________


ADMINISTRATOR Wink

Tylko ten, kto ryzykuje, że posunie się w życiu za daleko, ma szansę przekonać się, jak daleko potrafi zajść
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Nie 21 Paź 2012, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety wesele to sztuka kompromisów. I - jak już wielokrotnie dochodzono do tego wniosku na forum ( i nie tylko)- jest trochę tak, że dla młodych jest ślub, wesele- dla gości.
To oczywiście wielki skrót myślowy. Ale coś w tym jest.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Antyneutrino
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 33
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 21 Paź 2012, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oli_a napisał:
A tak na marginesie, to jakby w ogole mieli tanczyc w rytm takiej muzyki pytajnik Razz Jest do tego jakis taniec ?


Osobiście przyznam, że nie wiem, jednak ja tańczę do tej muzyki jak mi serce podpowiada. Wielu osobom, którzy nie słuchali takiej muzyki może się wydawać, że nie da się do tego tańczyć. Jednak jak ktoś wczuje się w muzykę, zatańczy bez problemu. uśmiech

Karolina1984 napisał:
Jak chcesz muzykę a la ekranizowane często-gęsto imprezy średniowieczne- to celuj już chociaż w renesans. Bo sprzed 700lat- czyli JESZCZE średniowiecze- to zabijesz gości uśmiech


Twój pomysł mi się podoba, jednak przyznam szczerze, że nie chcę pomieszania epok. Domyślam się, że niewiele osób by się zorientowało, że muzyka renesansowa, a nasze stroje średniowieczne. Jednak mi by to przeszkadzało... Chociaż? Gdyby całkowicie pomieszać epoki, mam na myśli ja z narzeczonym - średniowiecze, muzyka - renesans, wystrój - inna epoka, (bo zależy to też od miejsca), goście - nowoczesność, pojazd - oświecenie uśmiech

Majkon27 napisał:
Mysle ze po flaszce moglbym bawic sie przy takiej muzyce Smile


Na moim weselu nie będzie "flaszek". Duża część rodziny mojego narzeczonego to abstynenci, tak samo, jak my.[/quote]
_________________
Zaręczona od 17.XII.2011 roku. uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Nie 21 Paź 2012, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli wesele bezalkoholowe?
Cóż, w mojej opinii tak inne wesele moze nie przypaść do gustu gościom,(mi na pewno by nie przypadło) a tak jak to Karola już wcześniej powiedziała ślub jest dla Was, wesele dla gości.
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Chanela
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 92
Skąd: Zdolny Śląsk

PostWysłany: Nie 21 Paź 2012, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście źle bym się bawiła przy takiej muzyce. Może byśmy posiedzieliy max do 22 by wymyślić powód i się ulotnić bo na pewno niefajnie byśmy się czuli. To co dla was jest fajne i klimatyczne, to dla nas niekoniecznie bo się tym nie interesujemy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Antyneutrino
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 33
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 21 Paź 2012, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie, co mogę zrobić i jaki kompromis byłby najlepszy...? Bo już się pogubiłam... Większa część rodziny mojego lubego słucha jazzu, natomiast moja rodzina jest rockowa, po części też trochę biesiadna, (to jednak odpada). Jak można to wszystko połączyć, aby powstała spójna całość?
_________________
Zaręczona od 17.XII.2011 roku. uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group