Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jaka kwota co łaska?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 108, 109, 110  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hanka
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 5
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2008, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój brat miał ślub w Dębnie Podhalańskim (piękny zabytkowy kościółek), tam ksiądz też powiedział, że za ślub "co łaska", ale dodał, że jeśli nie mają pieniędzy, to da im ślub gratis:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2008, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczei to jest najpiekniejsze.. tak powinno byc!wykrzyknik

gratuluję zareczyn - widzę że bardzo niedawno były język
datę ślubu już wyznaczyliście?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2008, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam świetną parafię, tnz. świetnych księży w parafii. za ślub ani za pogrzeb ani za nic innego nie ma cennika, jest prawdzwe "co łaska" uśmiech nie jestem pewna jak to jest w parafii mojego narzeczonego.... u mnie budują nowy kościół, w zasadzie prawie skończyli. jesli się ze wszystkim wyrobią do przyszłego roku to uprę się, żeby ślub był właśnie u mnie w parafii... teraz Jackowi nijak się ten pomysł nie podoba, bo mu się koścół nie podoba, bo jest bardzo mały Confused

co do cennika na wsiach, cennika za wszystko, i zmentalnością ludzi to niestety musze się zgodzić z opinią, że tam wszyscy wszystko wiedzą :/ a w parafii mojej baci i ciotki to już w ogóle.... jest taki zwyczaj, że rodziny dają pewnąofiarę, niezaleznie od 'tacki' na mszy, a potem proboszcz czyta z ambony kto ile dał Exclamation no i ma cennik, całkiem niezły zresztą. aż się nie dziwię, że moja kuzynka nie spieszy się do niego iść po dokumenty, by załatwiać ślub kościelny Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2008, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety.. roznie jest w tych kosciolach i mam zamiar uprzec sie przy swoim i dac co laska.. bo tak naprawde to to ze my nie reagujemy jest powodem tego ze proboszczowie i inni ksieza takie cenniki ustalaja...
boje sie ze bartka rodzicom narobie wstydu jak mi ksiadz powie ile mam dac na zapowiedzi..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2008, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tak w ogóle to ksiądz ma obowiązek udzielić sakramentu nawet za friko.... te cenniki to raczej nie jest działanie 'po bożemu'. na za zapowiedzi i za ślub nie mam zamiaru bulić wedle cennika. księdzu za ślub dam góra 300, organiście góra 100 i im styknie. za zapowiedzi mam zamiar dać góra 50zł. nie po to robię wszystko, żeby przez ten ślub się nie zadłużyć, by potem ładować masę kasy do kieszeni księdza.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Hanka
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 5
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2008, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymyśliliśmy sobie, że weźmiemy ślub 13 września! Very Happy Planujemy przyjęcie dla najbliższej rodziny, więc problemy z salą nam odpadły. Mamy za to mało czasu na załatwianie formalności kościelnych. Tym bardziej, że jesteśmy w Anglii, a ślub bierzemy w Polsce. I tak właśnie myślę, ile mam zapłacić księdzu w Anglii za kurs przedmałżeński i za pomoc w formalnościach... Czy ktoś jest w podobnej sytuacji? Question
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2008, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się nad organistą. Zespół zaproponował nam, że za dodatkowe 100 zł mogą zagrać na ślubie. Może taniej byłoby wziąć ten zespół? Czy organiście płaci się jeszcze za coś innego?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2008, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agbar, za 100 zł to ja bym ich brała! U nas organista to chyba 50-60 zł, chyba że taki spoza parafii (czyli jakiś "swój" wybrany) to pewnie też ok. 100 zł, ale taki zespół to przecież zupełnie inny efekt!wykrzyknik Zupełnie inny wokal, inna muzyka... Pytanie tylko, czy oni zdążą z kościoła dojechać na czas na salę i tam rozłożyć się ze sprzętem? Bo zespoły na sale weselne przybywają chyba już 2-3 godziny przed parą młodą i gośćmi. Ale może Twój zespół był już w takich sytuacjach, skoro to proponują, i wiedzą, jak to opanować Very Happy Nam zespół zaproponował do kościoła skrzypka - 150 zł, ale jeszcze się nie zdecydowaliśmy. Może znajdziemy tańszego oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Czw 10 Kwi 2008, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby grali na trąbce to w ogóle nie zastanawiałbym się. Ale niestety zapomniałam ich spytać. Mam na przemyślenie tej sprawy jeszcze sporo czasu.

Zawsze marzyła mi sie trąbka na ślubie. Uwielbiam "Ave Maria" grana na tym instrumencie:)
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pią 11 Kwi 2008, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja Ave Maria na skrzypcach... i opłacę skrzypaczke za 200zł zagra na całym ślubie uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 108, 109, 110  Następny
Strona 5 z 110

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group