Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pomóż uwolnić Asię Bibi- Petycja, proszę o głos.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sro 29 Sie 2012, 9:45    Temat postu: Pomóż uwolnić Asię Bibi- Petycja, proszę o głos. Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, nie wiem, czy znana jest Wam historia tej kobiety? Ja trafiłam na nią w kilku źródłach.
Cytat:
"Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzech świata. Nie zrobił tego dla was Mahomet" - za te słowa Asia Bibi została skazana na karę śmierci przez powieszenie.
Asia Bibi to 45 letnia Pakistanka, żona i matka 5 dzieci. Mieszkała w niewielkiej wiosce liczącej 1500 mieszkańców, wśród których zdecydowana większość to muzułmanie. Sąsiadki nie raz próbowały skłonić Bibi do przejścia na islam. Podczas jednej z takich dyskusji (w 2009 r.) kobieta powiedziała: Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzech świata. Nie zrobił tego dla was Mahomet. Muzułmanki zareagowały na te słowa bardzo agresywnie; pobiły Asię i jej córki. Mieszkańcy wioski chcieli dokonać na niej samosądu, jednak dzięki interwencji chrześcijan ostatecznie zabrała ją policja. Z powodu nacisków islamskich przywódców nie udało się uniknąć oskarżenia Bibi o obrazę Mahometa.
Proces Bibi trwał 16 miesięcy, a zakończył się w listopadzie 2010 r. wyrokiem skazującym kobietę na karę śmierci za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. To pierwszy taki wyrok w Pakistanie. Sąd skazał Bibi także na grzywnę będącą równowartością dwuipółrocznych zarobków w Pakistanie. Kobieta przebywa w więzieniu, w nieludzkich warunkach.
Gubernator Pendżabu Salmaan Taster, który otwarcie stanął w obronie Asii Bibi i zabiegał o zmianę tzw. ustawy o bluźnierstwie został w tym roku zamordowany. Także życiu rodziny Bibi zagraża ciągłe niebezpieczeństwo.

Inne źródła:
WIKIPEDIA
Organizacja Głos prześladowanych chrześcijan
Asianews
Po wpisaniu w google znajduje się mnóstwo artykułów na temat tej kobiety.

Jestem zdania, że nigdy nie powinny się dziać takie rzeczy, że niezależnie od wyznawanej religii, poglądów politycznych itp. powinno się móc normanlnie żyć. Dlatego proszę Was o podpisanie petycji na stronie:

Call of mercy


Jest też książka, którą napisała francuska korespondentka, która zawiera list Asii do jej rodziny. Ten list, pełny miłości do męża i dzieci... nie da się opisać....


Cytat:
"Mój ukochany Ashiq, moje ukochane dzieci, nawet w chwili, gdy wróciłam do celi z informacją, że mam umrzeć, wszystkie moje myśli zwróciły się do Ciebie, mój ukochany Ashiq i do Was, moje ukochane dzieci. Nic nie boli mnie bardziej niż pozostawienie Was samych w całkowitej rozpaczy.

Imran, mój najstarszy, 18-letni synu, mam nadzieję, że znajdziesz dobrą żonę, która uczynisz tak szczęśliwą, jak szczęśliwą uczynił mnie twój ojciec.

Nasima, moja pierworodna, 22-letnia córko, masz już męża, którego rodzina tak mocno Cię przygarnęła. Daj swemu ojcu małe wnuczęta, które wychowasz w miłości chrześcijańskiej tak, jak my wychowaliśmy Ciebie.

Moja słodka Isha, masz 15 lat i wciąż jesteś małym rozbójnikiem. Twój ojciec i ja zawsze uważaliśmy Cię za dar od Boga. Jesteś taka dobra i wielkoduszna... Nie staraj się zrozumieć, dlaczego Twojej matki nie ma już przy Tobie, bo wciąż jesteś w moim sercu. Masz tam maleńkie miejsce zarezerwowane tylko dla Ciebie...

Sidra, masz tylko 13 lat, ale wiem, że gdy byłam w więzieniu, zajęłaś się domem i opiekowałaś się starszą siostrą Ishą, która potrzebuje tak wiele wsparcia. Tak mi przykro, że sprawiłam, iż musiałaś dorosnąć, podczas gdy powinnaś jeszcze bawić się swoimi lalkami.

Mój mały Isham, masz zaledwie 9 lat i stracisz matkę. Mój Boże, jakie życie może być niesprawiedliwe! Ale ponieważ nadal będziesz chodzić do szkoły, będziesz dobrze przygotowany do obrony przed ludzką niesprawiedliwością.

Moje dzieci, nie traćcie odwagi czy wiary w Jezusa Chrystusa. Lepsze dni rozpromienią się nad Wami, gdy ja będę w ramionach Pana. Będę się Wami nadal opiekować. Ale proszę Waszą piątkę: bądźcie ostrożni, proszę: nie róbcie niczego, co mogłoby obrazić muzułmanów lub prawa tego kraju.

Moje córki, mam nadzieję, że uda Wam się znaleźć takich mężów, jak Wasz ojciec.

Ashiq, pokochałam Cię od pierwszego wejrzenia, a 22 lat, które spędziliśmy razem, są tego dowodem. Nigdy nie przestałam dziękować niebu za to, że Cię znalazłam, za małżeństwo, które było oparte na miłości, a nie zaaranżowane, tak jak to zwykle bywa w naszym regionie. Nasze osobowości były świetnie dopasowane... Oszczercy zagrodzili nam drogę. Zostajesz sam z owocami naszej miłości: strzeż męstwa i dumy w naszej rodzinie.

Moje dzieci ... Największym pragnieniem Waszego ojca i mnie było, abyśmy byli szczęśliwi i czynili Was szczęśliwymi, choć życie na co dzień nie jest łatwe. Jesteśmy chrześcijanami i ubogimi, ale nasza rodzina jest światłem. Chciałabym patrzeć, jak rośniecie, wychowywać Was na uczciwych ludzi... I takimi właśnie będziecie! ... Wciąż nie wiem, kiedy mnie powieszą, ale pozostańcie w pokoju, moi kochani; pójdę z podniesioną głową, bez lęku, bo będzie ze mną nasz Pan i Dziewica Maryja, którzy wezmą mnie w Swoje ramiona.

Mój dobry mężu, wychowuj nasze dzieci tak, jak chciałabym to robić wraz z Tobą. Ashiq, moje ukochane dzieci, opuszczę Was na zawsze, ale będę Was kochać przez całą wieczność.

Mama"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Sro 29 Sie 2012, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisałam.

Straszne, że taka nietolerancja panuje na świecie...
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sro 29 Sie 2012, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, powiedzcie mi co dają podpisy na tej stronie ? Co ktoś później z tym robi ? faktycznie to pomaga ? smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 29 Sie 2012, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
Hm, powiedzcie mi co dają podpisy na tej stronie ? Co ktoś później z tym robi ? faktycznie to pomaga ? smutny


Szczerze wątpię.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Sro 29 Sie 2012, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze jednak lepiej podpisać petycję (bo a nuż...) niż zaniechać, bo "to i tak nic nie da" - gdyby każdy tak myślał, świat byłby (jeszcze większym Wink ) piekłem Rolling Eyes
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sro 29 Sie 2012, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolę jednak zrobić małe coś, niż nic. No bo co, do Pakistanu nie pojadę, odbić jej z więzienia. Po przeczytaniu jej listu i wywiadu z autorką książki zrobiło mi się po ludzku- wściekle, że coś takiego ma miejsce.
Serio, bez złości pytam- myślicie, że można zrobić coś więcej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Sro 29 Sie 2012, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.opendoors.pl/
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 13:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 29 Sie 2012, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Państwa reżimowe nie bardzo się przejmują opinią publiczną, pamiętacie sprawę Pussy Riot? Wstawiali się za nimi wszyscy, znani, nieznani, a i tak dziewczyny dostały karę ciężkiego więzienia.
Oczywiście, warto te sprawy nagłaśniać, potępiać, bo mimo że w tym szczególnym przypadku pewnie nie pomożemy, z czasem może uda się zmienić mentalność w tych krajach. Niech nie myślą, że mogą bez rozgłosu, po cichu mordować ludzi lub skazywać na absurdalne wyroki.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Shahbaz
początkujący
początkujący


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 1

PostWysłany: Sro 26 Wrz 2012, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

Uważam, że tak czy owak warto się podpisywać. Ważne jest również, aby naciskać na rządy różnych państw, zwłaszcza europejskich, aby zajęły się bardziej aktywnie sprawą Asii Bibi. Tak uważa Anne-Isabelle Tollet - współautorka książki Bluźnierstwo. Ponniższa petycja jest pewnym krokiem w tym kierunku na naszym podwórku:

http://www.petycjeonline.pl/petycja/petycja-w-sprawie-uwolnienia-asii-noreen-bibi/880

Zachęcam do podpisywania się i przekazywania informacji dalej.

Pozdrawiam
Shahbaz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group