Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Plan dnia i jadłospis naszych pociech
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LadyKey
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 535
Skąd: okolice Wawy

PostWysłany: Wto 15 Lis 2011, 12:00    Temat postu: Plan dnia i jadłospis naszych pociech Odpowiedz z cytatem

Dziewczęta mam propozycję... może w tym wątku powpisujemy jak wygląda plan dnia naszych pociech, no i jadłospis oczywiście. Myślę, że mogłoby to być pomocne nam wszystkim później. No bo np. Jagoda, ma teraz 4 miesiące. Za kilka dni kończy 5. Wiem jak to wygląda z nią teraz, ale jestem ciekawa jak wygląda plan dnia i co jedzą inne 5 miesięczniaki, bo łatwiej by mi było zaplanować jej dalsze rozszerzanie diety uśmiech

Oczywiście każdy bąk jest inny, ale może udałoby nam się stworzyć... nazwijmy to... schematy na każdy miesiąc uśmiech

Dałam pomysł więc zacznę uśmiech

Jagoda - za 10 dni skończy 5 miesięcy:
7.30 - 8.00 - pobudka
8.00 - 8.30 - śniadanko (mleczko mamine)

krótka drzemka ok 30 min i zabawa

11.00 - 11.30 - drugie śniadanko (mleko mamine)
ok. 12 - spacer (teraz trwa ok 30-40 min bo na dworzu jest brrr)
14.00 - obiadek (marchewa z jabłuszkiem i kachą manną lub marchewa z ziemniaczkiem z kachą manną w ilości ok 100-120g i herbatka w ilości ok 20-30ml)

zabawa i krótka drzemka

17.00 - podwieczorek (mleczko mamine)
19.00 - kąpiel
19.30 - kolacja (mleko mamine z kaszką manną)
20.00 - Dżaga śpi

0.30 - 1.00 - pierwsze nocne karmienie (mleko mamine)
5.00 - 5.30 - drugie nocne karmienie (mleko mamine)

Nie podaję ilości mleczka bo z tym jest różnie - 130 do 150ml, ale też staramy się wrócić do cycka i wteydy nie wiem ile zje uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Wto 15 Lis 2011, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymon 14 miesięcy i 3 tygodnie uśmiech

7.30 - 8.00 - pobudka (przytulanki w łóżku, cycochowe ssanie, zabawa + 30 minut bajek na mini mini)

ok 9 - śniadanie (kanapeczka/jogurt/kaszka zależy)
ok 10 - 12 spacerek (podczas jakaś przekąska do chrupania jako II śniadanie)
12.30 - obiadek + popitka cycem jako zasypiacz
drzemka do ok 15 - deser (owoc, ciasteczka, czy coś)
zabawa/spacer/....
18.30 - 19.00 - kolacja
20.30 - 21.00 kąpiel, cycoch, spanie

24 cycoch

3 cycoch

5 cycoch

Wiadomo, że to nasz idealny dzień, ale czasami staje zupełnie na głowie:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ness21
bywalec
bywalec


Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 148

PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeglądałam dziś internet,bo chciałam sprawdzić czy jedzenie mojej 2latki jest w normie. I jestem w szoku ! Inne dzieciaki jedzą o wyznaczonych godzinach i wgl. Moja mała gdy rano wstaje je płatki z mlekiem lub 2serki. Trzeba dodać że budzi się po 10. Do obiadu zjada owoce,słodycze i wszystko na co ma ochotę,często też "podkrada" marchewkę,gdy szykuje obiad. No i pora obiadowa jest o 15. Gdy ją dopilnuje zje cały obiad,jeśli nie to trochę zostawia. Chybaże obiad jej nie smakuje to wtedy nie zje wcale i jej czymś innym ciepłym go zastępuje. Po obiedzie znowu je to na co ma ochotę,często jest tak że wgl nic nie je do kolacji,za to dużo pije. Kolacja jest o tej godzinie o której zawoła. Zazwyczaj jest to 19(wiem niby powinno się podawać do 18 ). Na kolację zje kanapeczke,lub wypije butelkę mleka,zawoła serek,kisiel,budyn co jej się tylko w danym momencie upodoba gdy otworzy lodówkę. Mleka nie chce za to z butelki pić prawie wcale,no chybaże mocno ją przekonuje,albo ma akurat ochotę. Za to codziennie podaje jej produkty mleczne i lekarz powiedział,że to ok,bo nie każde dziecko musi pić mleko z butelki (może np płatki z mlekiem). Ale przez to co przeczytałam,czuje że nasze karmienie nie ma ładu,ani składu. Tak samo nasz dzień,robimy to na co mamy ochotę-oglądamy bajki,rysujemy,wychodzimy na dwór,czasem gramy na komputerze w gry z disney junior,bawimy się z psiakami,piszemy literki,bo bardzo to lubi i wszystko to czego dusza zapragnie. U Was też tak jest? Czy macie ustalony plan działania i dzienny grafik?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba przychodzi taki wiek. Moja do roku jadła jak w zegarku- śniadanie, II śniadanie, obiad o 15, podwieczorek i butla o 20.
Od jakiegoś czasu żeby ją nakłonić do jedzenia, to olaBoga, sama woła kiedy ma ochotę. Śniadanie jemy razem ok 9, później jakaś kanapka, ok 13 drzemka, obiad dopiero ok 17 i wieczorna butla z kaszą manną o 20. W między czasie zajada się jakimiś suchymi waflami lub chrupkami kukurydzianymi, owocami. Bardzo dużo pije, ok 1,5l wody, soków, kompotów, herbatki.


Aaaa, napisałaś że kolacja do 18. Błąd- dorośli tak, ale dzieci powinny zjeść porządną kolację przed snem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ness21
bywalec
bywalec


Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 148

PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moja mała ze względu na to,ze długi śpi (wstaje po 10 tak jak już pisałam),to bardzo późno chodzi spać-ok północy,wtedy chyba lepiej nie podawać jej nic do jedzenia? Nie wiem,bo się nie znam. Po kolacji je sobie chrupki kukurydziane,bo bardzo lubi. Próbowałam jej zmieniać pory tego zasypiania i wstawania,ale jest nieugieta. Była taka cwana,że jak usypiała o północy i budziłan ją o 7 rano to nie dość,że miała podly dzień (nie dziwię się jej),to łapała drzemkę półgodzinną,a potem od nowa lulu 23. Nie mam już na nią sposobu. Czekam aż samo jej się przestawi. Tak samo ma manie oglądania bajek-znajomych dzieci tez tak maja. Wymyślam cuda na kiju,przeróżne zabawy,co chwila nowe zabawki-oby zapomniała o telewizorze,ale jest to krótkotrwałe. Nowe zabawki szybko się nudzą,zabawy też. Kłamstwa,że pan wyłączył prąd też były kiepskim pomysłym-teraz wyłącza mi muzykę i mówi:nie ma prądu,wiesz mamusiu? Chyba ten wiek dziecka jest już zbyt bystry :p Najlepsze na świecie dla niej jest oglądanie dziesiąty raz tego samego odcinka myszki mickey. Wszyscy mówią,że to mija i nie ma czym się przejmować. Pamiętam,że moja siostra też tak miała i samo przeszło. Ale wolałabym,żeby to moje dziecko jednak minęło. smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LadyKey
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 535
Skąd: okolice Wawy

PostWysłany: Czw 24 Lis 2011, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że to kwestia wieku z tym ustalonym rytmem dnia uśmiech Dżaga ma dopiero 5 miesięcy i robienie różnych czynności w tych samych godzinach daje jej poczucie bezpieczeństwa. Ale oczywiście zdarzają się dni, że wszystko staje na głowie, bo np. pojadę w ciągu dnia po zakupy, mała zostanie z małżem, który przed obiadkiem dokarmi ją mleczkiem, bo wydaje mu się że jest głodna uśmiech albo mała obudzi się później niż zwykle uśmiech

Domyślam się też że z wiekiem będzie sobie to ustawiać po swojemu i nie wykluczone że nastąpi chaos tak jak u Ciebie Ness uśmiech chociaż w trakcie czytania twojego wpisu odniosłam wrażenie że u was wcale chaosu nie ma uśmiech przecież posiłki macie o podobnych godzinach:
10.00 śniadanko
15.00 obiad
19.00 kolacja
pomiędzy posiłkami córa twoja podjada owoce i warzywa oraz sporo pije a to zdrowe jest... więc nie masz się czym martwić uśmiech
przeraziło mnie gdy przeczytałam że idzie spać o 23! OMG!! kiedy ty masz czas dla siebie?! i małża? oczko
może spróbu ją przestawiać małymi kroczkami tj. przesunąć jej wstawanie na początek o 30 min wcześniej i położyć ją 30 min wcześniej... gdy przywyknie znów obudź ją 30 min wcześniej i tak do odpowiedniej pory oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 28 Lip 2012, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ha odkopałam z czeluści forum fajny temacik lol

no nowe mamusie dawać jaki tam wasze brzdące mają rozkład dnia.

U nas wygląda to tak:

6.30 - pobudka i cyc
do 8.00 bawimy się leżakując w łóżku z otwartym barem mlecznym więc jak chce to sobie cyca lol
10.30 - śniadanko w postaci kaszki (jaglana, kukurydziana, manna, płatki ryżowe na mleku lub na wodzie z owocami)
11.30 - spanie (od 30 minut do godziny)
13.00 - cyc
15.30 - obiadek...jakaś zupka a właściwie to pure z warzyw i co drugi dzień z mięsa + deserek w postaci wafelka wyżowego + woda
16.30 - cyc i spanie
19.00 - podwieczorek jajko w dni bez mięsa, kromka chleba z masłem w dni z mięsem ale bez kaszki z glutenem, owoce z dni z mięsem i z kaszką z glutenem
19.30 - kąpiel
20-21 - cyc i spanie no czasami się przeciąga do 22

a w między czasie jest dużo spacerków w tym momencie bez ustalonych godzin bo chodzimy jak tylko pogoda pozwala.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Nie 29 Lip 2012, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filip, 7 miesięcy

Pobudka różnie ostatnio
ok. 8.30 (czasem cycek, a czasem nie)
10.00 pierś,
12.30 butelka mm (nadal starcza mu tylko 120ml, próbowałam mu podać 150 ml ale zazwyczaj psu resztę wylewałam lol ) i spanie, różnie z tym bywa, czasem pół godziny a czasem nawet 2 godziny...
16.30 obiad (warzywa z mięskiem, czasem z żółtkiem jaja kurzego), wcześniejsze podawanie obiadu kończy się nerwami bo młody jeść nie chce.
ok 17.30 drzemka
19.00 butelka mm
21.00 kaszka, owoc lub deser ze słoika
21.30 kąpiel
22.00 cyc na spanie.

czasem jeszcze obudzi się w nocy i wtedy też dostanie pierś
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Nie 29 Lip 2012, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 napisał:
Filip, 7 miesięcy

P
czasem jeszcze obudzi się w nocy i wtedy też dostanie pierś


to i tak dobrze jak tylko czasem...Dotka od 2 miesięcy notorycznie budzi się w nocy i dlatego śpi teraz z nami język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pon 30 Lip 2012, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale na początku spała, więc nie narzekaj język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 1 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group