Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

PORADNIA RODZINNA- i po krzyku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 79, 80, 81  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slonko89
bywalec
bywalec


Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 199

PostWysłany: Pią 22 Cze 2012, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w Katolickim Centrum Rodziny za nauki płaci się 120zł po małych negocjacjach można się ugadać na 100zł. Taka"darowizna" na Centrum a my nic z dodatków nie dostawaliśmy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob 23 Cze 2012, 7:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gosia86 napisał:
Cytat:
A jest ktoś z wojewodztwa pomorskiego??Pytam poniewaz szwagierce ta Pani od poradni powiedziala, ze dobrze ze teraz przyszli(a bylo to dwa lata temu), poniewaz juz za tydzien mialo wejsc cos takiego ze za te nauki 100zl musialoby sie placic i ze zarzadzil to biskup..no i sie zastanawiam czy na prawde to biskup tak zarzadzil czy proboszcz ma cos z tym wspolnego..Placil moze ktos z Was tyle pieniedzy za ta poradnie?

Owszem ja płaciłam. Pani nam powiedziała, że jest to "ofiara" oczko zarządzona przez biskupa w całej diecezji. W ramach tego otrzymuje się dwie książeczki, płytę cd i termometr. Trochę paranoja. Ale przynajmniej po pierwszym spotkaniu mogę wystawić pozytywną opinię pani prowadzącej uśmiech


A co jeśli ktoś powie, że nie chce książeczek, ani cd, ani termometru?
Tak się zastanawiam, ale podejrzewam, że raczej wszyscy biorą, żeby nie odstawać od reszty. Ja też za jakieś książeczki muszę przy ostatnim spotkaniu uregulować wpłatę, ale nie żałuję...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gosia86
gaduła
gaduła


Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 433
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob 23 Cze 2012, 7:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co jeśli ktoś powie, że nie chce książeczek, ani cd, ani termometru?
Tak się zastanawiam, ale podejrzewam, że raczej wszyscy biorą, żeby nie odstawać od reszty. Ja też za jakieś książeczki muszę przy ostatnim spotkaniu uregulować wpłatę, ale nie żałuję...


Podejrzewam, że to niczego nie zmienia. Opłata jest "ofiarą" jak powiedziała ta pani. Tak, żeby nikt nie powiedział, że każą płacić za same nauki. oczko Ale ja też nie żałuję uśmiech

Ja się zastanawiam nad tym co jeśli ktoś nie ma kasy, chce wziąć ślub a tu mu każą stówę płacić... Trochę mi czasem w kościele wieje hipokryzją uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob 23 Cze 2012, 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwykle mówią, że skoro jesteś skłonna sporo kasy wyłożyć na przyjęcie, na suknię ślubną, to i ofiarę na kościół w dniu ślubu, który bierzesz raz w życiu, a to wielkie święto również dla kościoła.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sob 23 Cze 2012, 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KathyLaPoz napisał:
Zwykle mówią, że skoro jesteś skłonna sporo kasy wyłożyć na przyjęcie, na suknię ślubną, to i ofiarę na kościół w dniu ślubu, który bierzesz raz w życiu, a to wielkie święto również dla kościoła.
Tam gdzie ja robiłam nauki (a byłam w 2 miejscach, w pierwszym tylko na pierwszym spotkaniu), jasno powiedzieli, że tyle a tyle wynosi koszt, ale jak kogoś nie stać, to niech przyjdzie i powie, nie będą robić problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Selma
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 56
Skąd: kujawsko-pomorskie/Inowrocław

PostWysłany: Pon 9 Lip 2012, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze nauki za nami. I nie wiem czy się śmiać z tego cyrku czy machnąć na to ręką. Rolling Eyes
Bzdury, pierdoły, zakłamanie, strata czasu itd.
'Odbębnię' to bo muszę. Ale na pewno nie pozwolę na to, żeby mi jakaś babka z Poradnii czy w ogóle sam kościół ingerował w nasze życie seksualne! Żeby mi ktoś zakazywał 'miłości cielesnej' z narzeczonym? Evil or Very Mad Albo narzucał kiedy po ślubie mamy uprawiać seks a kiedy nie? Evil or Very Mad Nooo luuudzie.... Dlaczego ja muszę żyć w tym katolandzie?? Evil or Very Mad
_________________
"Moje serce jest pełne miłości..."



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pon 9 Lip 2012, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Selma napisał:
Pierwsze nauki za nami. I nie wiem czy się śmiać z tego cyrku czy machnąć na to ręką. Rolling Eyes
Bzdury, pierdoły, zakłamanie, strata czasu itd.
'Odbębnię' to bo muszę. Ale na pewno nie pozwolę na to, żeby mi jakaś babka z Poradnii czy w ogóle sam kościół ingerował w nasze życie seksualne! Żeby mi ktoś zakazywał 'miłości cielesnej' z narzeczonym? Evil or Very Mad Albo narzucał kiedy po ślubie mamy uprawiać seks a kiedy nie? Evil or Very Mad Nooo luuudzie.... Dlaczego ja muszę żyć w tym katolandzie?? Evil or Very Mad
Nie bierz ślubu kościelnego, a Twoje problemy minął, jak ręką odjął Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pon 9 Lip 2012, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tak, w takim razie po co Ci ślub kościelny?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Selma
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 56
Skąd: kujawsko-pomorskie/Inowrocław

PostWysłany: Pon 9 Lip 2012, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorę ślub kościelny, bo mam taki kaprys. Nikomu jednak przez to nic nie narzucam. Natomiast po Waszych odpowiedziach podejrzewam, że wszystkie słuchacie nakazów i zakazów kościoła... i zapewne nie sypiacie z narzeczonymi, mam racje...? Twisted Evil
_________________
"Moje serce jest pełne miłości..."



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pon 9 Lip 2012, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, ja nie sypiam nawet z mężem, bo on jest grzesznikiem a dziecko w kapuście znalazłam Wink

Selma, luuuuuuuz.
Wiesz, babka z poradni nic nie narzuca i tak zrobisz jak zechcesz.
Ale stojąc przed ołtarzem coś tam przyrzekasz. Nie będzie Ci przeszkadzać własna hipokryzja?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 79, 80, 81  Następny
Strona 53 z 81

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group