Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Mieszkanie kupione przed ślubem
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Symfonia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 597
Skąd: z Nibylandii

PostWysłany: Czw 3 Maj 2012, 18:54    Temat postu: Mieszkanie kupione przed ślubem Odpowiedz z cytatem

Witam, Mój narzeczony kupuje mieszkanie przed ślubem. Bank nie daje tu zezwolenia abyśmy oboje byli jako właściciele w momencie podpisania umowy bo kredyt tylko na niego... Moi rodzice dokładają się finansowo m.in dają nam na opłaty manipulacyjne. Ja oczywiście też będę tu mieć swój wkład ale nie oficjalny, bo tylko on jest kredytobiorcą. I teraz tak: to będzie jego i tylko jego w razie jakiegoś "W" (wiadomo dziś nie chce mysleć o tym "W" ale za 30-40 lat kto wie jak będzie) Więc teraz pytanie. Jak to rozwiązać po ślubie? Czy zostawić to tak jak jest? Co się stanie jeśli zostawimy to tak jak jest, a On zginie (tfu, tfu niech żyje 100lat) ? Ktoś ma/miał podobnie?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 3 Maj 2012, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko, co nabył przed zawarciem zwiążku- naleźy wyłącznie do niego.
W razie tfu, tfu- podlega dziedziczeniu jak każde inne dobro- ale nie w 100% przez Ciebie
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Symfonia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 597
Skąd: z Nibylandii

PostWysłany: Czw 3 Maj 2012, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak to wygląda przy sporządzeniu aktu notarialnego po ślubie? Czyli dopisaniu mnie jako współwłaścicielkę? O takiej możliwości mówiła nam Pani z biura nieruchomości.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 3 Maj 2012, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim, to nie jest temat do tego działu, ponieważ jego tytuł brzmi: "Nasze problemy. O poronieniu, niepłodności i jej leczeniu" Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Symfonia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 597
Skąd: z Nibylandii

PostWysłany: Czw 3 Maj 2012, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, nie doczytałam (ostatnio jestem strasznie zakręcona). Rzuciło mi się w oczy tylko to: Nasze Problemy uśmiech

Jak usunąć temat?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 3 Maj 2012, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poproś natalię_w lub martę_ges o przesunięcie do innego działu uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 6:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zdecydowanie dążyłabym do tego,żeby była to własność wspólna, mimo,że On jest kredytobiorcą, to Twoja rodzina się dokłada, razem będziecie zapewne urządzać mieszkanie- i tu też będzie nie tylko kredyt ale pewnie pieniądze Wasze bieżące i od rodziny, "urządzenie się" też sporo kosztuje Rolling Eyes
Niestety nie chcemy tego, ale tak w życiu bywa,że czasem facet po 20 latach małżeństwa zgłupieje dla młodszej albo coś innego będzie mu bić na głowę i jeszcze będzie skłonny Cię wyrzucić, rozwieźć się etc.

Przezorny zawsze zabezpieczony, teraz nie będziesz o tym myśleć, a lepiej mieć pewność, że jeśli masz wkład finansowy w tą inwestycję, to będzie ona częściowo Twoja uśmiech

Nie wiem jak się załatwia współwłasność, ale jedno jest pewne, jeśli akt notarialny będzie na niego, to mieszkanie kupione przed ślubem będzie Jego własnością Rolling Eyes

z internetu :

"Przykłady:

Mąż kupił przed ślubem lokal mieszkalny. Po ślubie małżonkowie wprowadzają się do jego mieszkania i mieszkają razem przez 5 lat. Od pewnego czasu narastają między nimi konflikty związane z dużą aktywnością zawodową żony. Po powrocie z jednej z licznych delegacji żona stwierdza, iż mąż zmienił zamki w drzwiach. Nocowała u koleżanki. W rozmowie telefonicznej mąż oświadczył żonie, że mieszkanie jest jego własności i może robić z nim co zechce. Czy żonie przysługują jakieś prawa do mieszkania ?


Mieszkanie jako zakupione przez męża przed ślubem stanowi jego własnością osobistą. Fakt zawarcia ślubu pod tym względem nic nie zmienia. Żona nie jest współwłaścicielką mieszkania. Przysługują jej natomiast pewne uprawnienia. Zgodnie z art. 281 KRO jeżeli prawo do mieszkania przysługuje tylko jednemu z małżonków, drugi z małżonków jest uprawniony do korzystania z tego mieszkania w celu zaspokojenia potrzeb rodziny. W podanym przykładzie żona ma zatem prawo domagać się, aby mąż umożliwił jej wspólne zamieszkiwanie w mieszkaniu nawet jeżeli jest ono jego osobistą własnością "


Kodeks rodzinny i opiekuńczy
Art. 33. Do majątku osobistego każdego z małżonków należą:
1) przedmioty majątkowe nabyte przed powstaniem wspólności ustawowej,
Art. 45. § 1. Każdy z małżonków powinien zwrócić wydatki i nakłady poczynione z majątku wspólnego na jego majątek osobisty, z wyjątkiem wydatków i nakładów koniecznych na przedmioty majątkowe przynoszące dochód. Może żądać zwrotu wydatków i nakładów, które poczynił ze swojego majątku osobistego na majątek wspólny. Nie można żądać zwrotu wydatków i nakładów zużytych w celu zaspokojenia potrzeb rodziny, chyba że zwiększyły wartość majątku w chwili ustania wspólności.
§ 2. Zwrotu dokonuje się przy podziale majątku wspólnego, jednakże sąd może nakazać wcześniejszy zwrot, jeżeli wymaga tego dobro rodziny.
§ 3. Przepisy powyższe stosuje się odpowiednio w wypadku, gdy dług jednego z małżonków został zaspokojony z majątku wspólnego

Czyli w razie rozwodu ( łodpukać) : mąż musiałby udowadniać ,że on sam spłacał kredyt który był na niego, a nie że spłacaliściego razem
Bo kto będzie spłacał ten kredyt ? On sam ? Domyślam się, że będą szły na to wspólne pieniądze

tu problem podobny:
http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?p=321842#321842

Załatwcie to u notariusza, jeśli masz wkład , to powinien być on "oficjalny" dlatego powinnaś moim zdaniem igurować w księgach wieczystych itd. Jeśli już Ty czy Twoja rodzina wkładacie w to pieniądze i razem będziecie spłacać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Symfonia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 597
Skąd: z Nibylandii

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję ewelajn

Podobnie mówiła nam Pani z biura. Bank nie zezwala abyśmy oboje byli wpisani jako kupujący (kredyt tylko na niego) ale po ślubie możemy sporządzić akt notarialny ustanawiający mnie współwłaścicielką. A jak to by wyglądało przy dzieleniu (nie daj Boże) przy rozwodzie? Nie wiem. Chyba tak samo jak ze spadkiem. Pani z biura nam dała przykład. Dostaję spadek będąc już żoną - jest on mój i tylko mój chyba, że notarialnie dam mężowi prawa do niego. Wtedy w razie rozwodu idzie to na pół.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno bardzo ważne, żeby udokumentować cały Twój wkład. Przyznam tylko szczerze, że nie wiem jak to wyglądałoby przy chęci przepisania mieszkania.. Kredyt na niego, hipoteka i bankowi nie uśmiechałoby się, żeby nagle część należała do innej osoby. Wtedy mieszkanie jest jego, a przy dzieleniu mogłabyś o swój wkład walczyć..

Ślub macie za 3 miesiące, czy razem nie macie zdolności? Warto poczekać te kilka miesięcy i załatwić wszystko tak, żeby potem nie martwić się.. Kupujecie od dewelopera? Wtedy moglibyście część wyłożyć teraz, a o kredyt starać się po ślubie. Przyznam szczerze, że my w umowie kupna mieliśmy informację o tym, że oboje jesteśmy współwłaścicielami w 50%. Nawet nie myślałam o tym, że gdyby o kredyt starał się tylko mąż (a długo się zastanawialiśmy, czy brać od razu, czy po kilku miesiącach od kupna) sprawiłoby to jakiś problem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 4 Maj 2012, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Ewelinka, ale kupowaliście już po ślubie prawda ? wtedy nieważne co i jak, ale tak jak z wynagrodzeniem - idzie na poczet wspólnoty majątkowej , bo jesteście po ślubie, więc jest to nabyte już w związku małżeńskim, czyli moim zdaniem majątek wspólny.

Czytałam,że mimo kredytu są jakieś specjalne umowy które umożliwiają zapisy w księgach wieczystych itd, ja bym się poradzła radcy prawnego, niestety różnie w życiu bywa, więc lepiej zająć się tym teraz, bo później zwyczajnie nie będzie się Wam chciało.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group