Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wyjście z kościoła PO ślubie.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
W&J
bywalec
bywalec


Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 108

PostWysłany: Pon 16 Kwi 2012, 13:36    Temat postu: Wyjście z kościoła PO ślubie. Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim uśmiech

Tak się zastanawiam... I nie mogę nic wymyślić. Chcę by ludzie stali na polu gdy już wyjdziemy po mszy z Kościoła, tylko zawsze jest tak że to najpierw para młoda wychodzi. No ale gdy wychodzi na dwór to zostaje obsypana ryżem grosikami itd. itp.
Jak to zrobić? I czy to będzie ładnie wyglądało gdy pójdziemy przez pusty kościół w którym nie ma ludzi?
Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Pon 16 Kwi 2012, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jest tak, ze zawsze młodzi czekają do końca aż wszyscy wyjdą i dopiero wychodzą. Jeszcze nie spotkałam się z tym, żeby młodzi wychodzili jak ludzie są w kościele.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
_cZaRnA_
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 660

PostWysłany: Pon 16 Kwi 2012, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jest podobnie, że to para młoda wychodzi pierwsza. Ale myślę, że to akurat kwestia dobrej organizacji.
Na pewno nie byłoby problemu abyście o tym napomknęli podczas zapraszania lub też aby świadkowie odpowiednio wcześniej przed mszą poinformowali gości, że mają wyjść jako pierwsi.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pon 16 Kwi 2012, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też Młodzi wychodzą na końcu, właśnie przez pusty kościół i nic dziwnego w tym nie widzę uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leniczka
bywalec
bywalec


Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 187

PostWysłany: Pon 16 Kwi 2012, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślałam, że to para młoda zawsze ostatnia, przecież zostaje się jeszcze pomodlić przy bocznym ołtarzu Maryjnym, jest wtedy okazja, żeby ludziki się wyniesły Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto 17 Kwi 2012, 7:13    Temat postu: Re: Wyjście z kościoła PO ślubie. Odpowiedz z cytatem

W&J napisał:
Cześć wszystkim uśmiech

Tak się zastanawiam... I nie mogę nic wymyślić. Chcę by ludzie stali na polu gdy już wyjdziemy po mszy z Kościoła, tylko zawsze jest tak że to najpierw para młoda wychodzi. No ale gdy wychodzi na dwór to zostaje obsypana ryżem grosikami itd. itp.
Jak to zrobić? I czy to będzie ładnie wyglądało gdy pójdziemy przez pusty kościół w którym nie ma ludzi?
Confused


U nas ksiądz, omawiając liturgię tłumaczył, że gospodarze, czyli Para Młoda, do środka wchodzą ostatni, a wychodzą pierwsi. Sypanie ryżem, konfetti i pieniędzmi nie wchodzi w grę - ksiądz powiedział, że nie dość, że brudno, a po nas może być następny ślub, to jeszcze wyrzucanie jedzenia (ryżu), gdy na świecie ludzi głodują...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 17 Kwi 2012, 8:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A cukierki do zebrania, grosze, płatki? Jeżeli ewentualnie zależy Ci, to może warto kilku gości poprosić o sypnięcie czymś przed wejściem na salę.. Albo nie informować gości o zakazie? mruga
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto 17 Kwi 2012, 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
A cukierki do zebrania, grosze, płatki? Jeżeli ewentualnie zależy Ci, to może warto kilku gości poprosić o sypnięcie czymś przed wejściem na salę.. Albo nie informować gości o zakazie? mruga

No, na pewno o zakazie powiemy. Nie zależy mi szczególnie na sypaniu czymkolwiek.
Kończmy ten offtop.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto 17 Kwi 2012, 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie młodzi wychodzą pierwsi. Mamy mały przedsionek między jednymi drzwiami a drugimi i tam może para młoda poczekać, jak chcą by goście najpierw opuścili kościół.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
W&J
bywalec
bywalec


Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 108

PostWysłany: Wto 17 Kwi 2012, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Wychodzi na to że w różnych zakątkach kraju są różne tradycje...
_cZaRnA_ Dobry pomysł oczko Żeby informować gości podczas zapraszania...
leniczka A taki ołtarzyk jest w każdym kościele? Wiesz, w kościele w którym bierzemy ślub jestem bardzo rzadko, i nawet nie wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group