Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub Cywilny..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 12 Lut 2009, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Anglii to troche inaczej wyglada.Na cywilny mozesz ubrac pelna suknie biala slubna.Bo rzadko kto organizuje cywilne w urzedach.Sa do tego celu specjalne hotele,klasztory,zamki w ktorych sa sale przeznaczone do slubow.Otoczenie jest przepiekne wiec i biala suknia jest zupelnie na miejscu.Super opcja.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 17 Lut 2009, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie cywilny jest jak kościelny można założyć welon, białą suknie z trenem. Nie ma się czym przejmować. Każdy ma prawo do tego by wyglądać jak chce niezależnie od rodzaju ślubu.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Wto 17 Lut 2009, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie napisał:
w Anglii to troche inaczej wyglada.Na cywilny mozesz ubrac pelna suknie biala slubna.Bo rzadko kto organizuje cywilne w urzedach.Sa do tego celu specjalne hotele,klasztory,zamki w ktorych sa sale przeznaczone do slubow.Otoczenie jest przepiekne wiec i biala suknia jest zupelnie na miejscu.Super opcja.

...szkoda ze u nas tak niema..jakby ktos chciał ślub na plaży to sie musi natrudzić żeby znależć urzędnika który sie zgodzi, ewentualnie księdza... Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Wto 17 Lut 2009, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sony85 napisał:
Sadie napisał:
w Anglii to troche inaczej wyglada.Na cywilny mozesz ubrac pelna suknie biala slubna.Bo rzadko kto organizuje cywilne w urzedach.Sa do tego celu specjalne hotele,klasztory,zamki w ktorych sa sale przeznaczone do slubow.Otoczenie jest przepiekne wiec i biala suknia jest zupelnie na miejscu.Super opcja.

...szkoda ze u nas tak niema..jakby ktos chciał ślub na plaży to sie musi natrudzić żeby znależć urzędnika który sie zgodzi, ewentualnie księdza... Confused


No my mamy na plaży jak już wcześniej pisałam. W USC odmówiono nam zgody, z większości kościołów, w których byliśmy prawie nas od heretyków wyzwano MASAKRA NIE POLECAM!wykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik
Na szczęście mamy znajomego księdza, który udzieli nam ślubu, bez żadnych mszy i ceregieli. Tylko przysięga i kilka słów od niego. Od początku planowaliśmy tylko cywilny, a tu na kościelnym się skończyło. Polska to naprawdę 100 lat za cywilizacja.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj od heretyków.... czego można się było innego spodziewać? jeśli nie zgadzasz się z większością 'reguł' katolicyzmu to trudno oczekiwać, ze pogłaskają po główce. wiem, bo sama miałam scysję na pewien temat i teraz wolę milczeć niż gadać z księżmi i niektóymi osobami o moich poglądach na życie Rolling Eyes

typowa suknia ślubna w urzedzie wygląda śmiesznie, wybaczcie, ale takie jest moje zdanie. tym bardziej, że masa dziewczyn chce mieć okazałą suknię z falbankami i na kole. nie chodzi mi, że to akurat cywilny ślub i że biała suknia do na kościelny się nadaje, tylko o to gdzie się on odbywa. a jak na razie nie ma co liczyć, ze śluby cywilne bedzie można zawrzeć gdzie się chce, by to fajnie wyglądało Rolling Eyes nie od dziś wiadomo, że Polska to dość specyficzny kraj.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ślub poza kościołem czy USC nie są niezgodne z regułami katolicyzmu czy prawem cywilnym. Zależą jedynie od dobrej woli urzędnika lub księdza. Ślub kościelny poza kościołem podciąga się pod mszę polową, a z USC wystarczy zgoda na oddelegowanie pracownika do pracy w terenie. My tej zgody nie uzyskaliśmy ale nie jest to zgodne z prawem. Napisaliśmy odwołanie do rady miasta i czekamy. Jeszcze może się okazać, że będziemy mieli dwa śluby;) Ja już byłam na ślubie w ogrodzie botanicznym i było wyjątkowo pięknie.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sro 18 Lut 2009, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nam się nie zgodzono w USC na ślub poza budynkiem, ale nie rzucaliśmy się za bardzo, bo i tak nasza oprawa będzie inna niż wszystkich lol poza tym właśnie kończą remont Ratusza, więc powinno byc ładnie lol lecz wkurzające jest, że większości się nie chce tyłka ruszyc poza urząd czy kościół Evil or Very Mad znajomy ksiądz powiedział mi, że nie ma zakazu udzielania ślubu poza kościołem, tylko, że... no właśnie, nikomu się nie chce smutny
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Sob 21 Lut 2009, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie szkoda, że nikomu sie nie chce:(
Na szczęście naszemu znajomemu księdzu się chce:) i udzieli nam ślubu na plażyuśmiech. Powiedział nawet, że bardzo się cieszy bo to jakieś urozmaicenie dla niego też będzie. Z urzędem dalej walczymy i liczymy na wygranąuśmiech
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sob 21 Lut 2009, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boze jak tak czytam o tych wszystkich przeszkodach to mnie szlag trafia.Ciesze sie ze zdecydowalam sie na impreze tutaj.Nie poddawajcie sie dziewczyny!! Walczcie o swoje!wykrzyknik Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Nie 22 Lut 2009, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angel życzę Ci powodzenia w walce z bezdusznym urzędem smutny ślub na plaży... very romantic lol lol
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Następny
Strona 2 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group